Spojrzenie na odświeżoną Avirę Free
#21
maximuss81x napisał(a):Darmowa wersja Aviry chyba nie chroni naszej obecności w Internecie?
Rozwiń swoje pytanie, bo można je różnie interpretować.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#22
Rozwijam Smile Chodzi mi o to, że przeglądając strony internetowe, czy darmowa wersja Aviry chroni mnie przed wirusami itp? Czy blokuje niebezpieczne strony itp?
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#23
maximuss81x napisał(a):Rozwijam Smile Chodzi mi o to, że przeglądając strony internetowe, czy darmowa wersja Aviry chroni mnie przed wirusami itp? Czy blokuje niebezpieczne strony itp?

Witam,

warunkiem poprawnego dzialania Webguard w programie Avira Antivirus Free jest zainstalowanie proponowanego podczas instalacji antivirusa dodatku Ask Toolbar. Opinie o tym dodatku Ask Toolbar jak wiadomo nie sa dobre, gdzie ten dodatek jest oceniany jako program szpiegujacy, integrujacy sie gleboko w przegladarke. Jak wiadomo produkty Aviry sa niemieckie, gdzie warto zwrocic uwage na fakt ze znane niemieckie Forum o programach zabezpieczajacych stanowczo odradza instalacji tego softu,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, (patrz post nr. 2). Proponuje wybranie innego programu zabezpieczajacego. Obecnie na rynku Antivirusow jest duzy wybor programow darmowych, wiec napewno cos znajdziesz.

Pozdrawiam

Jacenty
Odpowiedz
#24
maximuss81x napisał(a):Rozwijam Smile Chodzi mi o to, że przeglądając strony internetowe, czy darmowa wersja Aviry chroni mnie przed wirusami itp? Czy blokuje niebezpieczne strony itp?
Jacenty napisał(a):warunkiem poprawnego dzialania Webguard w programie Avira Antivirus Free jest zainstalowanie proponowanego podczas instalacji antivirusa dodatku Ask Toolbar.
Instalacja Aviry w wersji darmowej pyta, czy dołączyć do przeglądarki dodatek Avira Browser Safety, ale jest on instalowany bezpośrednio z poziomu sklepu dla danej przeglądarki. Nie ma już Ask Toolbara.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dodatek ocenia strony przed kliknięciem w link z wyszukiwarki, ostrzega przed pełnym załadowaniem szkodliwej lub potencjalnie szkodliwej witryny i zwiększa prywatność użytkownika.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#25
nikita napisał(a):
maximuss81x napisał(a):Rozwijam Smile Chodzi mi o to, że przeglądając strony internetowe, czy darmowa wersja Aviry chroni mnie przed wirusami itp? Czy blokuje niebezpieczne strony itp?
Jacenty napisał(a):warunkiem poprawnego dzialania Webguard w programie Avira Antivirus Free jest zainstalowanie proponowanego podczas instalacji antivirusa dodatku Ask Toolbar.
Instalacja Aviry w wersji darmowej pyta, czy dołączyć do przeglądarki dodatek Avira Browser Safety, ale jest on instalowany bezpośrednio z poziomu sklepu dla danej przeglądarki. Nie ma już Ask Toolbara.



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dodatek ocenia strony przed kliknięciem w link z wyszukiwarki, ostrzega przed pełnym załadowaniem szkodliwej lub potencjalnie szkodliwej witryny i zwiększa prywatność użytkownika.


Witam,

koryguje moj poprzedni wpis, wlasnie zainstalowalem Avire Free 2015 i jak slusznie zauwazyl Nikita, nie ma juz Ask Toolbar. Musze jednak zauwazyc ze na dzien dzisiejszy Browser Safety nie jest dostepny na IE 11, po kliknieciu zainstaluj pojawia sie info ze Browser Safety bedzie dostepny w najblizszym czasie.

Nie mniej jednak faktem jest zdecydowane odradzanie instalacji tego softu poprzez Forum podane w poprzednim poscie i co nie zmienia faktu za tak bylo w poprzednich wersjach tego softu.
Nikita dziekuje za zwrocenie uwagi.

Pozdrawiam

Jacenty
Odpowiedz
#26
Witam,

tak dla informacji jesli chodzi o Avira SearchFree Toolbar i ochrone przegladanych stron w Avira Antivirus Free, jak juz napisalem wyzej w poscie nr.23 nadal warunkiem ochrony przegladanych stron jest instalacja Avira WebGuard. Zmieniono nazwe w stosunku do starszych wersji programu. Tutaj mozna przeczytac i dowiedziec sie dokladnie (patrz informacja na samym dole):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Podsumowojac jakby nie zwal Toolbar jest Toolbarem.

Pozdrawiam

Jacenty
Odpowiedz
#27
wojek napisał(a):U mnie okienko instalacyjne dla AOE pojawiło się znienacka,
i faktycznie pomyślałem że to zwykła aktualizacja antywirusa,
więc wcisnąłem OK. Później odinstalowałem i przywróciłem system.

Potem okienko pojawiało się kilka razy w trakcie normalnej
pracy, następnie przez kilka dni po starcie kompa - już myślałem
że tak będzie zawsze, ale potem te komunikaty o aktualizacji (AOE)
przestały się pojawiać, i nie było żadnego ani razu od kilku miesięcy.
Niestety dziś ściągnęło / zainstalowało się toto samo od razu po włączeniu kompa,
bez żadnego pytania, przedtem wymuszając instalację .NET Framework.
Po odinstalowaniu napisałem im ostry feedback, że łamią prawo poprzez
wymuszanie instalacji programów firm trzecich.
Odpowiedz
#28
@wojek

hejka, to teraz już wiesz dlaczego pomimo tego ze to niemiecki produkt tutaj (w niemczech) na forach stanowczo się odradza instalacji produktów Aviry.

Pozdrawiam

Jacenty
Odpowiedz
#29
Masz rację, chociaż ja mam sentyment do Aviry, bo używam jej od dawna, i zawsze byłem zadowolony.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ma dobrą wykrywalność (przynajmniej w testach), nie jest ciężka (bez dodatków),
jest OK co do prywatności (było zestawienie, w którym wypadła b. dobrze w porównaniu z innymi firmami).
Odpowiedz
#30
Ja też dzisiaj znalazłem AOE na swoim kompie, pomimo, że go odinstalowałem. Nie żeby mi jakoś szczególnie szkodził, ale nie lubię takich akcji, szczególnie od oprogramowania AV.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości