iOS - dyskusja główna o iPhone/iPad
#81
iOS w wersji 9 jest już dostęny: https://www.apple.com/pl/ios/ios9-preview/
[Obrazek: 3540045IMG_0440.PNG]
Odpowiedz
#82
Jeżeli chodzi o czas pracy na baterii jest dobrze. Odczuwalna różnica na moim 5s...
Odpowiedz
#83
Da się jakoś pominąć tworzenie konta aktywacje w iphonie czy co to tam jest tak żeby go tylko włączyć i używać ?
Odpowiedz
#84
Nie da rady.


PS cieszycie się że będzie Apple Pay?! Wreszcie będę mógłb zapłacić zegarkiem Grin
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#85
Dla mnie bez różnicy - od kiedy wróciłem na androida płacę przez google pay Smile
Zanim mocno wejdzie Apple Pay nieco jeszcze minie, na razie mowa coś o 1-2 bankach, a to nieco mało.
Odpowiedz
#86
Google Pay też na początku było tylko w BZWBK, potem był Alior, mBank.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#87
Tak, to prawda, wchodziło stopniowo a teraz jest we większości.
Inna sprawa, że nawet Google traktowało Polskę po macoszemu.. to jak można nazwać podejście Apple? To powinno być dawno temu, tak samo jak obsługa (choćby częściowa) Siri po polsku. Do niedawna nawet w PLN płacić nie można było w ich sklepie tylko po przeliczeniu.
Odpowiedz
#88
(06.05.2018, 20:21)lukasamd napisał(a): Siri po polsku
Kiedyś wdałem się w dyskusję na MyApple z człowiekiem, który uważał że Siri działa w Polsce bardzo dobrze. Na moje pytania, jak dzwoni do Grzegorza lub Krzysztofa, odpowiadał że te osoby ma zapisane w kontaktach pod angielskimi imionami. To zapytałem jak prosi Siri o nawigację do Wąbrzeźna albo Giżycka, w odpowiedzi wypalił że jestem idiotą polaczkiem bez znajomości angielsiego i z takimi nazwami jak Warsaw Siri jakoś sobie rzekomo radzi.
To na koniec jeszcze zapytałem, czy idąc jego tokiem myślenia powinienem prosić o nawigację do Breslau lub Gleiwitz, skoro Wrocław i Gliwice nie są światowe.

Problem z Siri wynikał jeszcze z tego, że jej wyniki wyszukiwania w internecie były pobierane z Binga, a Bing w Polsce nie funkcjonuje.
A Apple widzi przede wszystkim pieniądze, nikt mi nie powie że jest inna, bardziej skuteczna w wyciskaniu ostatnich pieniędzy od klientów firma Smile.
Zwróć uwagę jeszcze na to, do jak niezwykłej sytuacji dochodzi. Apple Pay dostanie Polska i Ukraina, a takie mogłoby się wydawać oczywiste kraje jak Holandia i Niemcy, mogą tylko popatrzeć Grin. Zastanawia mnie co kierowało Appla do podjęcia takiego kierunku rozwoju. W Polsce iPhony są zdecydowanie za drogie względem oficjalnych zarobków, na Ukrainie jest jeszcze gorzej, do tego kraj niestabilny ekonomicznie i politycznie. Co oni, dostali jakąś łapówkę od ukraińskiego oligarchy? Euro 2012 też nam Ukraińcy załatwili Cool
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#89
Jeśli chodzi o Apple Pay to ja nie ogarniam z innego powodu - Niemcy jak Niemcy, Holandia jak Holandia.. ale u nas mamy świetnie rozbudowaną infrastrukturę pod płatności kartami, zbliżeniowo czy nawet lokalny system płatności (Blik). I to jest używane, popularne - nawet starsze osoby tak płacą coraz częściej. Wbić się tutaj z czymś "nowym" co o ile dobrze pamiętam wymaga tantiem od banków nie będzie łatwe. A niska popularność iOS tylko to utrudni. Polska to nie kraj, gdzie wchodzi się z czymś takim i robi rewolucję w płatnościach - to będzie kolejny kanał niemal identyczny do już istniejących. Wiem, że w niejednym "większym i bogatszym" kraju dziwiono by się z takiej popularności kart, ale przez to, że zbliżeniówki nie są w nich tak popularne.
Odpowiedz
#90
Nie no, na płacenie telefonem jeszcze jest trochę miejsca na rynku, niewiele osób wie o istnieniu HCE, ba... ja do dzisiaj mam w swoim telefonie kartę do płatności simcentrycznych Cool
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#91
Może łatwiej im wbić się po prostu do kraju, gdzie kontrola państwowa jest trochę mniej czuła...

No ale cóż, zacofana Polska przoduje w bankowości internetowej i systemach płatności, a w nowoczesnych stanach mamy jeszcze czeki i karty bankowe bez chipa...
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#92
(06.05.2018, 09:37)lukasamd napisał(a): Dla mnie bez różnicy - od kiedy wróciłem na androida płacę przez google pay Smile
Zanim mocno wejdzie Apple Pay nieco jeszcze minie, na razie mowa coś o 1-2 bankach, a to nieco mało.

Jakiej firmy masz phone-a? 
Ten rok pokazał, że IOS schodzi na psy.
Korci mnie Samsung s9+ reszta jakoś do mnie nie przemawia...
Odpowiedz
#93
Z3S jest zachwycona Apple Pay: https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/por...platnosci/
Jak dla mnie, to mają fanboja Apple w redakcji.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości