Nowy komputer - windows
#1
Witam, mam problem z nowym komputerem, jest złożony, uruchamia się normalnie, bios działa itd, odpalam instalację windowsa i podczas instalacji komputer się restartuje, i w tym momencie, w trakcie resetu wszystko znika itd, i w momencie gdy powinien się on uruchomić normalnie i kontynuować instalację windowsa, nie pojawia się obraz. Prosiłbym was o pomoc, komputer dzisiaj składany, zmieniałem już instalkę (instaluję z pendrive, bo wygodniej)
Odpowiedz
#2
Cześć.

Powiedz, w jakim dokładnie momencie się resetuje. Chodzi o ładowanie plików (napis "Windows is loading files)?

Sprawdziłbym pamięci RAM memtestem.
Odpowiedz
#3
Teoretycznie problem już rozwiązany, mam windowsa, chodziło mi o moment po wyborze instalacji itd, gdy jest już instalacja właściwa. Z tym że ten restart nadal nie uruchamia ponownie komputera tak żeby obraz się pojawił, a komputer sam w sobie działa i restart go "restartuje" lecz nie do końca. Pamięci ram tak jak i kazdy komponent są nowe
Odpowiedz
#4
Sprawdzałeś z innym obrazem systemu ?
Odpowiedz
#5
Nie sprawdzałem, bo oprócz tego wszystko działa i nie chce mi się instalować systemu jeszcze raz, poza tym z tego samego obrazu instalowałem windowsa na laptopie i działał bez problemów
Odpowiedz
#6
Instalator wypakowuje pliki a po wszystkim jest napis "Instalacja będzie przeprowadzana dalej po restarcie" ? Jeśli po tym wszystkim następuje swego rodzaju pętla i wszystko kopiuje się od nowa to wina bootowania. Po restarcie instalacja nie potrzebuje już pendrive tylko wszystko leci z dysku. Musisz wyciągnąć pendrive z gniazda gdy na ekranie pojawia się napis: "Po restarcie..." oraz zmienić w boot menu wrzucić dysk na pierwsze miejsce Wink
Może rozwiązanie jest takie banalne.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości