Script Blocker for Chrome™ - dodatek do blokowania skryptów na stronach
#1
Przypadkiem natknąłem się na informację, że anonsowany kiedyś u nas na forum dodatek do blokowania niebezpiecznych skryptów pod nazwą

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

przestał być z niewiadomych powodów rozwijany, a jego strona została usunięta z Chrome Web Store. Niejako w jego miejsce pojawił się kilka tygodni temu nowy dodatek - Script Blocker -który ma mieć podobną funkcjonalność, autor opisują ja bardzo lakonicznie tak
Cytat:Description
This extension allows JavaScript execution only for trusted domains of your choice.

"Script Blocker for Chrome™" prevents unauthorized web sites from running JavaScript, Java, Flash, or other plug-ins to keep your browsing sessions safe.

similar to NoScript for Firefox.

shortcut keys
------------------------
PopupWindow = Alt + S


**Change shortcut keys

Just open the extensions page
scroll to the bottom of the page and click "Configure commands".
[Obrazek: Y2r5uLL0JP1QxbpnutKwzvxNBgry8f46NQ1gaM9M...-h400-e365]
[Obrazek: L0gXmYzDlKRVRhUpazq24ZCER7s9Y2bZ3ZkmiA9o...-h400-e365]
[Obrazek: hOsKJ5YAl87ibD_GJ2zYYGmbfkB1jVQHEqO9ZaXO...-h400-e365]
Prawdopodobnie autorem obydwu dodatków jest ta sama osoba.
Strona dodatku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Ten dodatek pewnie też zniknie, podobno polityka googla nie pozwala na tego typu dodatki.
Odpowiedz
#3
Czy ja wiem.. w Chrome Web Store jest od dawna dostępny HTTP Switchboard, bardzo zaawansowany dodatek tego typu, autorów uBlocka:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Od dawna zbieram się do napisania kilku słów o nim, no ale ciągle brak czasu..
Odpowiedz
#4
Jest sens to instalować skoro używam tylko µBlock i to w SbIE?
SSFW + Sbie
Odpowiedz
#5
Krixos napisał(a):Jest sens to instalować skoro używam tylko µBlock i to w SbIE?
µBlock i Script Blocker to dwa różne programy właściwie...w przypadku Firefoxa można by porównać je do zestawienia NoScript czy AdBlock. Można je wg mnie stosować razem i chyba sporo użytkowników ma do swojej przeglądarki dodatek do blokowania coś do blokowania reklam/dodatków, a do tego coś osobnego do blokowania skryptów.
Sandboxie nie wpływa na to, co wyświetla się w oknie przeglądarki...nie blokuje dodatków, skryptów, okienek, "lajków", itp...wyświetla to, na co już mu "pozwoliłeś"takimi czy innymi dodatkami (albo ich brakiem) i samo potem izoluje pracującą przeglądarkę od systemu, a restrykcje które narzuca dotyczą jej wpływu na system, a nie funkcjonalność przeglądarki.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Rozumiem, a jak sprawa wygląda z szybkością Chrome po zainstalowaniu tego rozszerzenia? Obciąża czy nie widać różnicy?
SSFW + Sbie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości