Komputer - składak do 2500 opinie
#1
Witam, planuję zakup komputera pc głownie do grania, co sądzicie o tym zestawie który złożyłem czy to wszystko będzie ze sobą współgrać i będzie wszystko ok.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Chipset źle dobrałeś. Wybierz coś na H97 lub Z97 - w przyszłości będziesz mógł wrzucić nowszego proca.
Są już za jakieś 30-40zł więcej, warto dopłacić.

Reszta wygląda ok.. choć ja bym zamiast radka brał np. GTX 760/770 - stery NVIDII to lepsza sprawa.
AMD nie potrafi robić ani kart (stery), ani procesorów.
Odpowiedz
#3
Czemu Chipset jest dobrany ok, można by nawet zejść z ceny i dać trochę tańszą płytę.

W tym budżecie nie ma konkurenta dla AMD, te GTX co podałeś to klasa wyżej, i do tego jest droższa o przeszło 100zł, co do sterów, już tak nie ma co krzyczeć bo nie jest tak źle, a cena a wydajność, jest po stronie AMD.

Odemnie coś takie po małych poprawkach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lub coś takiego z lepszą karta grafiki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
No właśnie bez sensu zupepnie chipset. Wejdzie do niego 3 lub 4 generacja i tyle. On bierze 4, warto więc dopłacić te kilka zł i mieć chipset, gdzie da się włożyć za rok procki z 5 generacji. Teraz budowanie nowego kompa i pchanie się w tej kwocie w B85 to zły pomysł.

Wysłane z telefonu
Odpowiedz
#5
Czemu bez sensu ??
Zasadnicze pytanie czy właściciel za rok przepraszam, pod koniec tego roku będzie chciał zmieniać procesor ?
Jaka będzie wydajność w Brodwell do Haswel Refresh dajmy na to ?
Tak samo z tego co mi wiadomo nie doczytałem się nigdzie nie napisano ze procesory serii Brodwell z zablokowanym mnożnikiem nie będą kompatybilne z B85 w przypadku propozycji autora tematu. Jeżeli macie informacje na ten temat z chęcią je przygarnę i sobie poczytam o tym.

Brodwell jedno jest wiadomo wprowadza nowy i niższy proces technologiczny co przełoży się na pobór prądu, ale sceptycznie nastawiał bym się do wydajność, lecz kolejna generacja, Skylaki jak się nie mylę w pisowni może przynieść nam całkiem fajna wydajność, gdyż już zostaną w tedy być może wprowadzone pamięci DDR4.
Odpowiedz
#6
Jako autor tematu pragnę się wypowiedzieć, biorąc to na logike po prostu to wymiana procesora za rok nie ma sensu, bo zobaczcie, wywalam teraz 2,5 tysiąca na komputer, żeby za rok wywalić co najmniej 1000zł na nowy procesor ? To nie ma najmniejszego sensu. Wypowiedzcie się jeszcze na temat zasilacza i czy to wszystko ze sobą współgra i można to spokojnie podłączyć będąc średnio zaawansowanym informatykiem w pierwszej klasie Grin
Odpowiedz
#7
Nie ma sensu, przy tym budżecie, bo przeciętny zjadacz chleba ma cos takiego przez kilka lat i potem zmienia cała platforme znowu.

Co do zasilacza w twoim zestawie da radę, ale podmienił bym na pamięci te proponowane prze zemnie jak i napęd prze zemnie.
Co do złożenia, raczej nie powinno być jakoś dużo problemów, w internecie znajdziesz trochę poradników na ten temat,a jak jednak masz obawy oddaj to fachowcowi.
Chcesz kody jeżeli będziesz zamawiał w morelach ?
Odpowiedz
#8
Jeśli mógłbym to czemu nie Grin Zawsze to jakas znizka
Odpowiedz
#9
Generalnie to jednak kupię coś takiego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
Jak chcesz lepszą dźwiękówkę, to podmień na tą płytę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


tańsza, a tak samo dobra.
I zasilacz tańszy a tak samo dobry z okablowaniem modularnym o taki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


co do kodów prosze:
"Zamówienia powyżej 1500 złotych otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za symboliczną złotówkę lub kartę sieciową ASUS i wysyłkę gratis

Umieść w koszyku produkty wraz z usługą montażu
W polu „Wpisz kod promocyjny” wpisz: W3FHN58JFW
Koszty wysyłki i cena montażu zostaną zmienione automatycznie
Umieść w koszyku produkty oraz bonus i użyj kodu: LP4VT3IVI0

A tu usługa montażu jak chcesz:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

którą musisz umieścić w koszyku.

lub karte sieciową:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
Shaazo napisał(a):Generalnie to jednak kupię coś takiego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Bez sensu, Twój pierwszy zestaw z pierwszego posta był lepszy.
Kupowanie płyty B85 to nie jest zły wybór, ponieważ powiedzmy sobie szczerze - Broadwelly żadną rewolucją nie będą. Dopiero Intel Skylake będzie dużym krokiem do przodu.

Tutaj masz gotowy zestaw z poprawkami, nic lepszego nie wyciśniesz w tej cenie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jak chcesz płytę H97, to dołóż do ASRocka H97 Pro4

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ale tak jak mówię, nie jest to konieczne, ponieważ wymiana procesora na Broadwell i tak minie się z celem, skoro w 2016 ma pojawić się Skylake.
Odpowiedz
#12
Co do płyty głównej - ja od siebie polecę już wcześniej wymienionego ASRocka B85 Killer. Od niedawna ją posiadam i jestem bardzo zadowolony. Jakbyś zmieniał procesor na jakiś z literką K na końcu, to można byłoby się pokusić o solidne podkręcenie Smile
No i Purity Sound prac Qualcomn Killer LAN to też fajne dodatki.

Wysłane z telefonu Nokia Lumia 610 używając Tapatalk
Odpowiedz
#13
Trzeba tylko pamiętać, że Intel zablokował podkręcanie na chipsecie B85 i nowe BIOS-y uniemożliwiają to, więc jakby co, to trzeba zainstalować starszy BIOS.
Odpowiedz
#14
A co sądzicie o tym monitorze pod ten zestaw

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, oficjalnie powiem wam że kupuję ten zestaw na 100% już

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

budżet na monitor osobny to około 550 zł wymagane hdmi i 23/24 cale
Odpowiedz
#15
Zestaw ok.
Co do monitora nie pchał bym się w TN
Może coś takiego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
nie mam pojęcia czym się różnią te matryce od siebie, mógłbyś wyjaśnić Grin ?
Odpowiedz
#17
Poczytaj może trochę co:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tak w skrócie napiszę, jakością kolorów, katów widzenia, i ogólnie jakością obrazu. Poczytaj artykuły a sam zobaczysz i dowiesz się.
Odpowiedz
#18
Ja polecam coś z Flicker Free.
Sam mam BenQ BL2411 i niesamowicie sobie chwalę.. też 24", ale jednak kompletnie inna półka cenowa.
Warto jednak się za nimi rozglądać, świetne dla oczu w porównaniu do tych, które tego nie mają.
Odpowiedz
#19
Lukas LG który jest podany prze zemnie też jest wyposażony w Flicker-free.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości