Program do skutecznej optymalizacji systemu operacyjnego
#21
to ja napiszę jaki ja mam twój niezbędnik
Autorun Organizer, CCleaner, Eusing Cleaner, Eusing Free Registry Cleaner, Eusing Free Registry defrag, Eusing Utilities, Free Internet Window washer, glary Utilities 5, PrivaZer, Reg organize, registry life, revo Uninstaller Pro, Soft Organizer, system explorer, System Ninja JetClean, JetBoost, Smart Defrag, TFC oraz ATF Cleaner

sam Ccleaner jest dobry, ale mało skuteczny, warto uzupełniać go innymi czyścicielami, jeden pominie wpisy/pliki a inny to wyłapie ;p
ale nie mylić z ''kasuj wszystko jak leci'' ;p
Najlepsze zabezpieczenie: 'rozum' + linux = pewne bezpieczeństwo.
Dlaczego linux?
* Stabilność.
* Bezpieczeństwo.
* Szybkość działania.

Przetestuj 2-3 tygodnie, a potem będziesz oceniał ten system.
Odpowiedz
#22
Jezus Maria!
Odpowiedz
#23
No to ja sie nie dziwie że mu komp chodzi tak a nie inaczej jak go tak molestuje to potem pisze w xx wątkach szukając wszędzie problemu tam gdzie go nie ma....

Rozumiem wybrać 3 programy z tej "całej listy" ale co 2 program sie nawarstwia a nawet mając jeden z nich nie korzystał bym 100% z niego jak leci tylko z rozwagą :O
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#24
@CrashJack
masz tyle "wszystkomających" czyścicieli i boosterów, że starczyłoby na kilka systemów Smile Bez ironii...to lekkie przerażenie tylko...naprawdę należy skupić się na 2 góra 3, które najbardziej odpowiadają Twoim oczekiwaniom, działają U Ciebie stabilnie, nie powodują błędów i realnie coś robią, a nie są są tylko placebo. Wymieniasz kilka narzędzi samodzielnych, kilka pakietów "all-in-one" to tak jakbyś do jednego samochodu podokładał z każdej strony dodatkowy silnik, a każdy przy tym inny. Obciążysz niepotrzebnie auto, zwiększysz zużycie paliwa, każdy silnik będzie ciągnął w swoją stronę i wszystko się po jakimś czasie rozsypie.
Skuteczna optymalizacja to wg mnie taka ingerencja w system, która doprowadzi do zmniejszenia ilości włączonych usług i procesów, pozostawi tylko te niezbędne i potrzebne dla systemu oraz działających programów...to usunięcie niepotrzebnych programów i zawartości (foldery i pliki), to porządek na dyskach i w systemie, a to wszystko razem zmniejszy zużycie zasobów (dyski, RAM, procesor) i spowoduje, że całość będzie działać sprawnie.
Skup się na
- czyszczenie śmieci tymczasowych - CCleaner jest najlepszym tu przykładem dobrego i skutecznego programu...PrivaZer też jest OK i chyba działa jeszcze dokładniej oferując przy tym dodatkowe funkcje
- deinstalacja programów...masz Revo i wystarczy
- nie polecam czyszczenia rejestru jako obowiązkowego zabiegu, ale robię to czasem i nie popadam w zadowolenie czy rutynę - za każdym razem sprawdzam, co program proponuje usunąć...to obowiązek! Glary jest bezpieczny i wystarczająco dobry, można pobrać też Vit Registry Fix i na początku na domyślnych ustawieniach
- kopia rejestru, jego przywracanie ikompaktowanie - ERUNT Gui ma wszystko
- Defragmenter dysków...Puran Defrag ze względu na skuteczność i opcję boot-time defrag...albo WinContig
- do zarządzania autostartem - AutoRuns albo/i narzędzie bardziej rozbudowane jak np. Anvir Task Manager (jest wersja free, portable i to po polsku)
- zarządzanie procesami...wspomniany ATM, do tego Process Explorer albo/i Process Hacker czy System Explorer...każdy z nich ma nieco inne dodatkowe funkcje...zależy, co komu potrzebne.

-
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#25
dzięki za wyjaśnienie Smile

mam Vit Registry Fix i bodajże skończył się 5 dniowy okres próbny, używałem, i bałem się go za stosować, bo wykrył dziwne wpisy, nie wiedziałem, czy ten program to placebo czy naprawdę coś robi

i do defragmentacji też szukałem dobregego i lekkiego programu, wypróbuje PUran defrag
Najlepsze zabezpieczenie: 'rozum' + linux = pewne bezpieczeństwo.
Dlaczego linux?
* Stabilność.
* Bezpieczeństwo.
* Szybkość działania.

Przetestuj 2-3 tygodnie, a potem będziesz oceniał ten system.
Odpowiedz
#26
Vit Registry Fix może być w darmowej wersji...mam taki od kliku lat i nie narzekam Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości