Trochę prywatności..
#1
Witam forumowiczów, niedawno zrozumiałem, że w internecie nie ma anonimowości.. Postanowiłem się w tym temacie podszkolić. Chciałbym zadać kilka pytań, zacznę może od tego forum, czy hasło, które dostałem na mail''a w formie tekstu mogło zostać przechwycone? Mam gmaila. Często dostaje tak hasła więc jestem ciekawy.

Na początku dla wyjaśnienia, nie zajmuję się niczym nielegalnym, postanowiłem, że prywatność i anonimowość będzie moim nowym hobby, bo kto lubi jak czyta się mu listy czy zagląda w to co robi? Po drugie wiem, że jak coś nabroję i siądą na mnie agencje rządowe to się nigdy nie ukryję. Chcę być anonimowy na tyle na ile jest to możliwe, na tyle, aby nikomu nie chciało się mnie szukać bo coś tam napisałem na jakimś forum itp itd.

1. Czy programy typu ipredator, cyberghost naprawdę działają?
2. Czy łącząc się z kontem shell poprzez VPN i przeglądając tam wiadomości mój ISP w jakikolwiek sposób może sprawdzić co ja robię? Wiem, że będzie widział, że łączę się z VPN co samo w sobie jest podejrzane i wiem, że będzie widział ilość pobranych danych. Czy łączymy się z VPN to VPN czy są również połączenia szyfrowane?
3. Czy używając wykupionych proxy, np. jedno na przeglądarke oraz jedno na total commander czy komunikator isp będzie widział co robię w internecie? Co pobieram przez totalcommandera (ftp) czy to co piszę poprzez komunikator? Mówimy tu o porządnym płatnym proxy, z którego korzysta jedna osoba.

Chcę po prostu w spokoju przeglądać internet, a zza zasłony wychodzić tylko podczas zamawiania butów ze sklepu internetowego Wink

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Cytat:Witam forumowiczów, niedawno zrozumiałem, że w internecie nie ma anonimowości
Odpalasz VPN i TOR-a i możesz pisać na gejowskich portalach anonimowo.

Cytat:czy hasło, które dostałem na mail''a w formie tekstu mogło zostać przechwycone
Przez NSA i boty Google czytające maile. Kto inny miał przechwycić? Nawet największy homofob tego nie potrafi!

Cytat:1. Czy programy typu ipredator, cyberghost naprawdę działają?
Ale co, czy są anonimowe, czy zbierają logi? Sam VPN nie zapewnia anonimowości, co najwyżej trochę prywatności. Nie jeden już w Iranie oglądał filmiki jak trzech murzynów ładuje typa i ich ukamienowali. Przypadek?

Cytat:Czy łącząc się z kontem shell poprzez VPN i przeglądając tam wiadomości mój ISP w jakikolwiek sposób może sprawdzić co ja robię? Wiem, że będzie widział, że łączę się z VPN co samo w sobie jest podejrzane i wiem, że będzie widział ilość pobranych danych. Czy łączymy się z VPN to VPN czy są również połączenia szyfrowane?
Aaa, żeby się schować przed samym ISP, to wystarczy najzwyklejszy VPN. Wszystko jest zazwyczaj szyfrowane. Petycje w obronie tęczy nie wyciekną...

Cytat:Chcę po prostu w spokoju przeglądać internet, a zza zasłony wychodzić tylko podczas zamawiania butów ze sklepu internetowego Wink
Jasne...Wink do zobaczenia na paradzie!

A na serio: Używaj VPN i wszystko będzie dobrze, cały ruch będzie szedł przez VPN. ISP nic nie zobaczy.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#3
Dostałem PW, że VPN również zbiera logi i zapisuje co przeglądam i najlepiej korzystać z TOR''a cały czas. Anonimowe Proxy również mają coś takiego? Tor to Tor, ale chciałbym też przez to puścić komunikator czy totalcommander. Zastanawiam się nad Whonix i Tails, ale nie wiem czy będzie mi na tych systemach dobrze projektor działać bo zawsze na Linuxach miałem trochę problemów z obrazem i kartami graficznymi.
Odpowiedz
#4
Poczytaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Część zbiera logi, część nie... Natomiast każdy operator VPN jak dostanie nakaz sądowy to zacznie gromadzić logi. Proxy sobie odpuść, a Tails ściągnij, wrzuć na USB i przetestuj. Powtarzam: Do ukrycia przed ISP wystarczy każdy VPN (przez OpenVPN), ale Ty chyba coś kombinujesz więcej...
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#5
ChriS889 napisał(a):...a zza zasłony wychodzić tylko podczas zamawiania butów ze sklepu internetowego Wink

zakupy czy bankowość nie są wskazane w tor? lepiej robić je tradycyjną przeglądarką w prywatnym? :o
Odpowiedz
#6
Dzięki za pomoc, poczytam jeszcze i coś wymyślę. Pozdro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości