Panda Cloud Cleaner i jego skuteczność.
#1
Swego czasu zainstalowałam w moim kompie Panda Cloud Cleaner, w zasadzie do testu... Przeskanowałam nim kompa, wykrył dwa potencjalnie niechciane programy i jakieś wpisy w rejestrze. Usunęłam tylko te ostatnie, bo sama zainstalowałam tamte programy. System jakoś przeżył...

Czy Panda Cloud Cleaner to skuteczny skaner antywirusowy na którym można polegać? Czy wszystkie zawirusowane pliki exe, które wykryje sprawdzać na Virus Total, wiedząc że może sypać FP?

Zamierzam nim i spybot portable od czasu do czasu przeskanować kompa...

Czy używaliście kiedyś Panda Cloud Cleaner i czy jesteście zadowoleni z jego wyników skanowania?
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#2
Nie używałem, ale widziałem testy skanerów na żądanie. Zainteresuj się Emsisoft Emergency Kit (dwa silniki:autorski i BitDefender, no i szał jest Grin )

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Zbc, ale szkopuł w tym, że produkty Emsisoft lubią sypać FP... W każdym razie kiedyś tak było... Na moim kompie, wówczas przeskanowanym przeze mnie Avirą i mbam, wykrywały wirusy i to w promocyjnych instalkach... Teraz też raczej nie mam żadnej infekcji... Avira rzadko wykrywa coś poważnego, bardziej polegam na mbam premium...

Aha, czasem mojego kompa skanuję spybot portable i zastanawiam się, czy usuwać tzw. ślady...
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#4
Spybot S&D jest niewarty uwagi, odszedł do lamusa. Może i dużo fałszywych trafień ma EAM/EEK, ale IMO skuteczność jest ważniejsza.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
Swego czasu spybot portable wykrył u mnie jakiś wpis malware, w rejestrze... Jak go usunęłam, to komp znów zaczął widzieć pendrive, a wcześniej widział go tylko przy użyciu USBDeview, który swoją drogą polecam... No i przestał tak głośno chodzić, co akurat może być bez związku...

(Ok, sama zrobiłam mini OT, USBDeview można pobrać stąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Dzięki niemu nie sformatowałam pendrive, bo go dobrze widział.)

Dla mnie ważne jest też to, czy dany skaner sypie FP, czy też nie...
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#6
To ja powiem, dla mnie nie ma programu który by nie sypał FP, chociażby przy blokowaniu stron, i potrafią blokować, strony które, są jak najbardziej godne zaufania, wiec nie ma programu który jest doskonały.
Nasz mózg jest bardziej doskonały, i ktoś kto zna sie na rzeczy będzie wiedział czy może czy też nie.
Odpowiedz
#7
dolar444 napisał(a):Nasz mózg jest bardziej doskonały, i ktoś kto zna sie na rzeczy będzie wiedział czy może czy też nie.
Oczywiście, że mózg jest lepszy....
Istnieją np. Exploity, które mogą zostać wygrane na teraz zaufaną stronę (np.onet), i ty wchodząc na tą stronę możesz zostać zaatakowany (raczej rzadko). Także mózg odgrywa najważniejszą rolę, ale nawet osoba ostrożna, może zostać zainfekowana, tak jak w moim podpisie. Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
zbc napisał(a):Istnieją np. Exploity, które mogą zostać wygrane na teraz zaufaną stronę (np.onet), i ty wchodząc na tą stronę możesz zostać zaatakowany (raczej rzadko).

Zdarza się niestety, niekiedy nawet w przypadku renomowanych serwisów;
przykładem jest choćby znana historia ze stroną internetową NBC.

Przed tego typu zagrożeniami ma chronić np. MBAE; u mnie jeszcze nic nie wykrył,
ciekawe czy u kogoś zadziałał w przypadku faktycznego zagrożenia.
Odpowiedz
#9
Nie używam PCC, ale może warto zainteresować się Crystal Security, który jest multiskanerem bazującym na VTi ma możliwość sprawdzania plików w czasie rzeczywistym. Co do FP...im więcej zagrożeń i opisów dla nich...czym więcej różnych mniej lub bardziej znanych programów, plików, procesów tym szansa na FP rośnie. To za duża ilość informacji do przetworzenia i z konieczności coś czego nie wykryje albo uzna za niepewne czy niebezpieczne.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości