Laptop Sony VAIO EH1M1E/B opinie
#1
Witam,
Proszę o pomoc w zakupie laptopa, który ma służyć do prywatnego użytku (multimedia, internet, niewymagające gry, office). Chciałbym, przede wszystkim żeby był trwały i wystarczył na parę lat. Budżet to 2500zł.

Spodobał mi się

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, co o nim myślicie?
Odpowiedz
#2
Cześć
Od jakiegoś czasu "trwały i wystarczy na parę lat" NIE dotyczy notebooków Sony. Zbudowane ze słabego cienkiego plastyku, zredukowane poza granice rozsądku (znikome) wzmocnieniai niedopracowane układy chłodzenia nie wytrzymują "lat", o czym wiem z doświadczenia jako autoryzowany serwisant wykonując generalne naprawy w dwuletnich laptopach...
Prosty test - przy otwieraniu zwróć uwagę jak cały laptop się wygina patrząc z boku na okolice zawiasów - kluczowe elementy jak płyta główna czy panel LCD NIEznoszą wielokrotnego wyginania. Komputery VAIO technicznie nie różnią się od tanich marek, a więc nie ma sensu płacić cenę premium za logo. Czy wiesz że Sony rezygnuje z całego departamentu VAIO?

Nie znając realiów polskiego rynku mogę tyko poradzić wybór pomiędzy tanią ale rozsądną marką (np. Acer) lub produktem klasy business za znacznie większe pieniądze (np. ThinkPad).
Odpowiedz
#3
Nie patrz na marki,każda robi w ch*** Wink polecam obejrzeć film ''''Spisek żarówkowy'''' jeśli bierzesz lapa to poszukaj recenzji/testóww necie np na notebookcheck.pl
Dobre recenzje zbierają HP z serii Elitebook,Probook, nie grzejące Pavilony czy też Compaqi niektóre Lenovo Thinkpad,czasami lepiej wziąć coś słabszego niż kupować nie wiadomo jaki sprzęt i płakać,że się grzeje wręcz pali w dłonie.
Mógłbym swojego polecić,ale nie polecę,bo niestety trafiła sięfelerna sztuka albo tak już zrobili tzn na dysk na samym początku 2 bad sectory,po kilku miesiąch padło wysuwanie napędu.
Ogólnie mógłbym polecić serie biznesowe,ale nie wszystkie raczej lepiej omijać multimedialne chociaż bywają wyjątki od reguły i niektórenp Asusy z serii ROG
Odpowiedz
#4
UnitedHardcore91 napisał(a):Dobre recenzje zbierają HP z serii Elitebook,Probook, nie grzejące Pavilony czy też Compaqi niektóre Lenovo Thinkpad,czasami lepiej wziąć coś słabszego niż kupować nie wiadomo jaki sprzęt i płakać,że się grzeje wręcz pali w dłonie.

Potwierdzam. Miałem dwa Paviliony i to były dwie tragedie.
Miałem też Probooka... do tej pory najlepszy lap jaki przeszedł przez moje łapska.
Odpowiedz
#5
Najlepsze byłyby Elitebooki, bądź Thinkpady, ale to nie w tej cenie. Probooki odradzam, sztywność obudowy nie jest zadowalająca. Moja propozycja to Dell Vostro 3560, ma 4 lata gwarancji NBD.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości