Odzyskiwanie danych plina pomoc
#1
Witam. Proszę o pomoc w odzyskanu danych z przenośnego dysku.
Dysk miałem podłączony do routera Linksys E4600, wiadomo bezbrzewodowy dostęp do plików z lapka czy telewizora świetna sprawa.
Dziś natomiast z dysku (WD My Passport 1TB) wyparowała cała zawartość jakieś 614GB ważnych danych. W jaki sposób mogę odzyskać chociaż część z nich? I co mogło sposodować nagłe usunięcie całej zawartości? Dodam że do plików dostęp miał tylko mój sprzęt: lap, TV, telefon
Odpowiedz
#2
Co do odzyskania danych to większość programów przeznaczonych do tego powinna sobie dać rade, o ile dysk nie został po skasowaniu danych nadpisany

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Pierwsze co się narzuca, to ktoś zrobił Ci włam...możliwe, że dzięki dostępowi przez telefon - login i hasło...dostęp potem do współdzielonych zasobów. Może coś się działo ze strony dostawcy internetu...jakaś aktualizacja rutera i coś wtedy mogło się schrzanić? Nie wiem, to luźne dywagacje...w każdym razie możesz próbować odzyskać dane choćby darmową Recuvą od Piriform (producent CCleanera) albo od razu czymś spod LiveCD?...na pewno jednak musisz dysk odłączyć i nie robic na nim żadnych operacji do momentu próby odzyskania. Zapytaj też na PW

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...on ma sporo wiedzy w temacie.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Mam program R-Studio podobno dobry zrobie skan pewnie zajmie to dobrych kilka godzin.
A telefon do plików miał dostęp tylko z odtwarzacza wideo (HTC 8X) ponadto dostęp do plików jest tylko wewnętrznie a nikt z domowników nie mógł tego zrobić
Cóż zobaczymy co przyniesie skan

Ale fakt faktem do routera już nic z danymi nie podłącze
Odpowiedz
#5
Czas potrzebny do skanowania w trybie surowych danych RAW zależny jest od nałożonych filtrów, przy dysku 1TB może to zająć nawet kilkanaście godzin.
Niesprzyjające okoliczności to duży stopień fragmentacji plików oraz rodzaj systemu alokacji plików, jeśli to jest lub był NTFS to istnieje duża szansa na kompleksowy odzysk softem który zaproponowałem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Uwaga
Ścieżka docelowa katalogu do którego mają być eksportowane odzyskane binaria absolutnie nie może znajdować się na nośniku
z którego próbujemy odzyskać dane
,
wprowadzenie do tematu recovery and rescue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości