Czy jest potrzebny antywirus przy ciągłym połączeniu z siecią?
#1
Mój smartphone jest cały czas połączony z internetem, tj. mam ustawione wifi i dane komórkowe nonstop tak, że samo się przełącza w zależności od miejsca, w którym przebywam. Używam czasami aplikacji mBanku, telefon nie jest rootowany, wszystko na legalu, aplikacje ściągam tylko z Google Play. Czy powinienem używać antywirusa czy niekoniecznie? Ostatnio zgarnąłem za darmo bitdefender na pół roku. Program jest genialnie wyposażony ale lekko mi zamula telefon,także wolałbym bez, jeśli nie muszę.
Odpowiedz
#2
Przy takim stanie rzeczy raczej nie musisz. Choć i w Google Play można trafić na szkodnika. Ja polecam sprawdzić taką apkę jak Clean Master. Posiada dużo funkcji, m.in. czyszczące, optymalizujące oraz zabezpieczające. Przy tym zdaje się być lekka. Pozdrawiam!

Wysłane z mojego SOUL przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#3
To zależy jakie apki ściągasz. W sklepie play jest niestety dużo szkodliwych aplikacji. Jak korzystasz z banku, moim zdaniem powinieneś mieć.
Że swojej strony polecam te dwa pakiety zabezpieczające: ESET Mobile Security i/lub COMODO Mobile Security.
Testowałem antywirusy na androidzie, na malware dostarczonym przez tachion''a. Te dwie aplikacje IMO są najlepsze.. Testowałem też Clean master security i wypadł średnio, a bardzo słabo adware wykrywa.
Inne dość dobre propozycje (też testowane prze że mnie) to:
- BitDefender (wiem, że na razie go masz),
- Dr.web.
Pamiętaj o tym, aby sprawdzać uprawnienia aplikacji które instalujesz.
Wi-fi rozumiem, że bezprzewodowa komunikacja jest szyfrowana? (Np. Wpa2Psk, Aes)
Jeżeli nie to, zabezpiecz ruter.
Clean Master - Owszem, do czyszczenia najlepszy (przyśpieszanie).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Wifi szyfrowane. Telefon ma 768 MB RAM, więc tak nie za dużo.
Odpowiedz
#5
Ok.
Na twoim miejscu wziął bym: ESET Mobile Security i/lub COMODO Mobile Security.
I jeszcze rozsądek Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Jaw smartphonie mojej Mamy zainstalowałam darmowy AVG. Może nie jest najlepszy, ale nie narzekam. Z raz wykrył jakąś podejrzaną grę...

Aha, jak używasz rutera to zmień hasło do potrzebne do jego konfiguracji i włącz filtrowanie adresów Mac.

Aby sprawdzić, czy ktoś się nie podłączył do Twojej sieci, możesz użyć Wireless Network Watcher.

Do pobrania stąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Aha, czasem antywirusy coś wykrywają w programach tej firmy, ale to raczej FP, wynikające z tego, że niektóre z nich mogą być użytkowane nie do końca legalnie... Jednak polecany przeze mnie soft jest bardzo użyteczny.
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości