Outpost Firewall Free 2009
#41
Jurek napisał(a):Jeżeli chodzi o Comodo, to jest kwestia gustu. Jeżeli ktoś chce mieć firewall o przesadnie rozbudowanej konfiguracji, koszmarnie upierdliwym i niezbyt skutecznym hipsie, to prosze bardzo Smile


Szczególnie widać jak "niezbyt skuteczny" jest w tym teście:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Gdyby więc mierzyć Outposta Twoją miarą to można stwierdzić, że osoby, które kupiły ten program i korzystają z niego są kretynami gdyż:

a) Comodo jest darmowy
b) Comodo ma lepszy wynik w teście

Poza tym Outpost nigdy nie otrzymał noty 10 lub 10+ Smile
Odpowiedz
#42
Może w natępnym teście matousec''a pojawi się Outpust Firewall Free2009 Grin

______
PS. W Windows 7 wykryto nieusuwalną lukę, która umożliwia przejęcie komputera podczas uruchamiania systemu. Ale żeby tego dokonać, haker musi być fizycznie przy komputerze. Jak się ludzie dowiedzą to cienko będzie z Windows 7 Grin Ciekawi mnie tylko, czy ona naprawdę jest do nie załatania ??? Bo jeśli tak, to to będzie deska grobowa Seven''a.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#43
Ratatui napisał(a):Szczególnie widać jak "niezbyt skuteczny" jest w tym teście:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Gdyby więc mierzyć Outposta Twoją miarą to można stwierdzić, że osoby, które kupiły ten program i korzystają z niego są kretynami gdyż:

a) Comodo jest darmowy
b) Comodo ma lepszy wynik w teście

Poza tym Outpost nigdy nie otrzymał noty 10 lub 10+ Smile


Creer pokazał kilka testów i eksperymentów w których Defense+ nie spisał się najlepiej. Test o którym piszesz nie jest zresztą jedyną wykładnią wartości firewalli.
U mnie Defense+ miał problem z zablokowaniem zmian inicjowanych przez wirusa. Ciągle po kliknięciu blokuj, pojawiało się pytanie, czy zezwolić lub blokować i tak w kółko. Dla mnie jednak HIPS Comodo ma jedną podstawową wadę, jest niesamowicie upierdliwy Smile
Odpowiedz
#44
Co by nie mówić, Outpost jest na rynku od bardzo dawna, Comodo od paru lat.. Firewall w Comodo jest bardzo skuteczny, HIPS coraz lepszy, szczególnie w 3.9, myślę, że 4 będzie o wiele lepsza. Co do Outposta Free, dobra inicjatywa, jak ktoś go używał to ok. Z drugiej strony po co używać okrojnej aplikacji zamiast lepszej i "pełnej" w postaci Comodo?
Odpowiedz
#45
Niestety Comodo ma sporo opcji, co moze na poczatku nastreczac problemow, szczegolnie uzytkownikom poczatkujacym lub tez tym userom, ktorzy byli przyzwyczajeni do innej zapory i po przejsciu na Comodo nie zapoznali sie z opisem opcji, konfiguracji tego firewalla myslac, ze bezproblemowo sobie z nim poradza. Przez to tez nie wykorzystuja jego potencjalu i utrudniaja sobie zycie. Comodo naprawde nie jest upierdliwy, ale wymaga poznania i ew. skonfigurowania. Mozna uzyskac min. ilosc alertow poprzez zdefiniowanie predefiniowanych zasad dla okreslonych partycji, katalogow, co robi sie ekspresowo. Zajmuje to max 2 min i wtedy nie zadaje zbednych pytan. Jednak w tym celu trzeba dosc dobrze zapoznac sie z jego mozliwosciami, co na poczatku moze byc denerwujace. Uwazam, ze Comodo powinien najblizszej przyszlosci wprowadzic wiecej opcji ulatwien wlasnie dla poczatkujacych uzytkownikow. Pod tym wzgledem odstaje od Outposta i OA.
Odpowiedz
#46
wirusowiec napisał(a):Co by nie mówić, Outpost jest na rynku od bardzo dawna, Comodo od paru lat.. Firewall w Comodo jest bardzo skuteczny, HIPS coraz lepszy, szczególnie w 3.9, myślę, że 4 będzie o wiele lepsza. Co do Outposta Free, dobra inicjatywa, jak ktoś go używał to ok. Z drugiej strony po co używać okrojnej aplikacji zamiast lepszej i "pełnej" w postaci Comodo?


Nie będę się spierał na temat skuteczności. Dla mnie równie ważna jak skuteczność firewalla i hipsa jest prosta konfiguracja, wygodne użytkowanie i możliwość stosowania programu przez moja rodzinę. Już wiesz dlaczego? Smile
Odpowiedz
#47
yngve napisał(a):Niestety Comodo ma sporo opcji, co moze na poczatku nastreczac problemow, szczegolnie uzytkownikom poczatkujacym lub tez tym userom, ktorzy byli przyzwyczajeni do innej zapory i po przejsciu na Comodo nie zapoznali sie z opisem opcji, konfiguracji tego firewall myslac, ze bezproblemowo sobie z nim poradza. Przez to tez nie wykorzystuja jego potencjalu i utrudniaja sobie zycie. Comodo naprawde nie jest upierdliwy, ale wymaga poznania i ew. skonfigurowania. Mozna uzyskac min. ilosc alertow poprzez zdefiniowanie predefiniowanych zasad dla okreslonych partycji, katalogow, co robi sie ekspresowo. Zajmuje to max 2 min i nie wtedy nie zadaje zbednych pytan. Jednak w tym celu trzeba dosc dobrze zapoznac sie z jego mozliwosciami, co na poczatku moze byc denerwujace. Uwazam, ze Comodo powinien najblizszej przyszlosci wprowadzic wiecej opcji ulatwien wlasnie dla poczatkujacych uzytkownikow. Pod tym wzgledem odstaje od Outposta i OA.

Hmm konfiguracja najnowszej wersji ogranicza się do zainstalowania.. W trybie bezpiecznym Firewall używa predefiniowanych ustawień i zezwala na wszystkie bezpieczne połączenia a blokuje nieznane i to wystarcza przeciętnemu użytkownikowi. Jeśli chodzi o bardziej zaawansowaną konfigurację wystarczy skorzystać z pliku pomocy. Z resztą za tydzień powinna się ukazać spolszczona wersja 3.9, co napewno ułątwi korzystanie z programu.
Odpowiedz
#48
wirusowiec napisał(a):Hmm konfiguracja najnowszej wersji ogranicza się do zainstalowania.. W trybie bezpiecznym Firewall używa predefiniowanych ustawień i zezwala na wszystkie bezpieczne połączenia a blokuje nieznane i to wystarcza przeciętnemu użytkownikowi. Jeśli chodzi o bardziej zaawansowaną konfigurację wystarczy skorzystać z pliku pomocy. Z resztą za tydzień powinna się ukazać spolszczona wersja 3.9, co napewno ułątwi korzystanie z programu.


Niestety ale Comodo z Defense+ nie posiada automatycznych reguł oraz trybu samoczynnego uczenia się dla hipsa i firewalla. Nie nadaje się kompletnie do użytku dla przeciętnego i ceniącego wygodę użytkownika. Nie spodziewałbym się rewolucji w tym temacie po wersji 3.9 a nawet 4.
Odpowiedz
#49
Jurek napisał(a):
wirusowiec napisał(a):Hmm konfiguracja najnowszej wersji ogranicza się do zainstalowania.. W trybie bezpiecznym Firewall używa predefiniowanych ustawień i zezwala na wszystkie bezpieczne połączenia a blokuje nieznane i to wystarcza przeciętnemu użytkownikowi. Jeśli chodzi o bardziej zaawansowaną konfigurację wystarczy skorzystać z pliku pomocy. Z resztą za tydzień powinna się ukazać spolszczona wersja 3.9, co napewno ułątwi korzystanie z programu.


Niestety ale Comodo z Defense+ nie posiada automatycznych reguł oraz trybu samoczynnego uczenia się dla hipsa i firewalla. Nie nadaje się kompletnie do użytku dla przeciętnego i ceniącego wygodę użytkownika. Nie spodziewałbym się rewolucji w tym temacie po wersji 3.9 a nawet 4.
To nie jest prawda. D+ róznież posiada listę zaufanych aplikacji, które możemy zainstalować i uruchomić(ta sama co w przyp[adku Firewalla) i HIPS nawet nie piśnie. Oczywiście lista wciąż jest aktualizowana, a znajdują się na niej jedynie programy podpisane cyfrowo przez producenta. Jak najbardziej programiści muszą jeszcze dopracować d+, ale postępy widać z każdą wersją, a 4 ma posiadać wg zapowiedzi "najcichszy HIPS na rynku"- zobaczymy.. A jeśli chodzi o rewolujce, to zwykle są one nieoczekiwane Smile
Odpowiedz
#50
Jurek napisał(a):
Gnome napisał(a):Mam Viste na lapku więc i tak system staruje długo


Czy nie lepiej używać Wndowsa XP SP3? Startuje bardzo szybko, nie ma dużych wymagań sprzętowych i jest znacznie mniej z nim problemów. Moi kuple którzy są fachowcami w dziedzinie komputerów i oprogramowania używają WinXP i Linuxa.

czullo napisał(a):u mnie nadal Outpost powoduje zanikanie internetu na 5-10minut, nie ma to jak COMODO Wink


Coś ściemniasz stary. Outpost może sporadycznie przerywać połączenia (w momencie ataków) jeżeli wykrywanie ataków jest ustawione na maksymalnym poziomie. W wersji Free nie ma takiej możliwości.

Jeżeli chodzi o Comodo, to jest kwestia gustu. Jeżeli ktoś chce mieć firewall o przesadnie rozbudowanej konfiguracji, koszmarnie upierdliwym i niezbyt skutecznym hipsie, to prosze bardzo Smile


Stary nie obchodzi mnie dlaczego i jak to outpost robi, nic w nim nie mieszałem nawet nie włączałem "opcji" instaluje i ma wszystko działać, ale nie, przeglądam strony ściągam jakiś plik nagle BACH internetu nie ma, i czekaj człowieku 10minut, to nie na moje nerwy, dla mnie FIREWALL czy to ANTIVIRUS ma działać od razu po zainstalowaniu a nie po zainstalowaniu muszę spędzić tydzień szukając rozwiązania w internecie po czym nawet go nie znajdę, COMODO instaluje i wszystko jest "SI". Nie obchodzi mnie czy to wina modemu/routera opcji x czy y czy z. myślałem ze w opcji FREE, obciętej z rożnych opcji nie będzie tego błędu, ale widocznie to już jest wina kodu programu, aaa i dla twojej wiadomości zakładka ATAKI jest PUSTA.
Odpowiedz
#51
czullo napisał(a):Stary nie obchodzi mnie dlaczego i jak to outpost robi, nic w nim nie mieszałem nawet nie włączałem "opcji" instaluje i ma wszystko działać, ale nie, przeglądam strony ściągam jakiś plik nagle BACH internetu nie ma, i czekaj człowieku 10minut, to nie na moje nerwy, dla mnie FIREWALL czy to ANTIVIRUS ma działać od razu po zainstalowaniu a nie po zainstalowaniu muszę spędzić tydzień szukając rozwiązania w internecie po czym nawet go nie znajdę, COMODO instaluje i wszystko jest "SI". Nie obchodzi mnie czy to wina modemu/routera opcji x czy y czy z. myślałem ze w opcji FREE, obciętej z rożnych opcji nie będzie tego błędu, ale widocznie to już jest wina kodu programu, aaa i dla twojej wiadomości zakładka ATAKI jest PUSTA.


Bardzo często się zdarza, że jakiś program u 99% ludzi chodzi wspaniale a u jednego procenta nie. Nie jest to jednak powód aby dyskredytować program. Poza tym cieszmy się, że programy z górnej półki np. Avira, Outpost, OA występują w wersjach darmowych, posiadając najważniejsze funkcje.
Ty masz problem z Outpostem a ja przez Comodo robiłem format systemu. Tak to już bywa Smile
Oto dokładne dane na temat wymagań Outposta:

Przy RAM 512Mb:

a) na koncie administratora:
-użycie pamięci RAM-20,8 Mb
-rozmiar pamieci wirtualnej 26Mb
b) na koncie z ograniczonymi uprawnieniami:
-użycie pamieci RAM -9,6Mb
-rozmiar pamięci wirtualnej-20Mb
Dochodzi jeszcze kilka zaledwie Mb dla Outpost Monitor.

Co ciekawe Avira Antywirus Free w interakcji z Outpost wykazuje znikome zużycie RAM-2,6Mb oraz
57 Mb rozmiaru pamięci wirtualnej.

Zródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#52
Hej znalazłem jakiś test chyba nowy...............

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Outpost free na 3 miejscu

nice really nice
Odpowiedz
#53
Wersja free lepsza od płatnej,a to dopiero ciekawe Smile
Odpowiedz
#54
ciekawe,bardzo ciekawe
comodo spadło o 1
online armor 1 miesce Outpost 3 (bardzo dobre)
Odpowiedz
#55
To jeszcze coś wytną jak zobaczą ten test he
Odpowiedz
#56
Byc moze oprocz karczowania cos dolozyli zarazem. Trzeba miec na uwadze, ze wersja free nie ma komponentu antispyware, web control ...itd., lecz one nie wplywaja na wynik leak testu. Wersja Free jest nowsza od tej badanej w pakiecie. Stad tez moze taki zaskakujacy wynik.
Ale najnowszy OA wystrzelil w gore. Szkoda, ze wersja free OA nie zachowuje skutecznosci wersji Pro, podobnie jak w przypadku Outposta.
Odpowiedz
#57
online zawsze był dobry FW
co ciekawe co jakiś czas online wymienia się z comodo miejscami,teraz pewnie w następnym teście Outpost rozwali wszystkich
Odpowiedz
#58
tylko Comodo jest free a OA jest płatne
Odpowiedz
#59
No tak Oa płatne na 1 miejscu a wersja free daleko daleko
Same plusy przemawiają za Outpostem free
Odpowiedz
#60
ja i tak woleComodo niż Outpost Free lepiej coś mi leży
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości