atak z adresu 0.0.0.0 podany adres mac
#21
ktostaki napisał(a):co z moim pytaniem ? czy ten adres 0.0.0.0 to ukryty adres ip atakujacego ?


Nie przejmuj się Smile Outpost to bardzo mocny firewall z HIPS. Jeżeli jest właściwie skonfigurowany, to nie musisz sięobawiać jakich kolwiek ataków.

Pozdro
Odpowiedz
#22
wiem, dlatego go uzywamSmile Po prostu interesuje mnie to czy ten komunikat to naprawde atak i dlaczego jest to adres 0.0.0.0 ... moze to jest jakis adres sieciowy czy cos...
Odpowiedz
#23
bug to jakiś jest i tyle bo adresu 0.0.0.0 nie ma i atak z niego pochodzić nie może
Odpowiedz
#24
ktostaki napisał(a):wiem, dlatego go uzywamSmile Po prostu interesuje mnie to czy ten komunikat to naprawde atak i dlaczego jest to adres 0.0.0.0 ... moze to jest jakis adres sieciowy czy cos...


Trzeba by być jasnowidzem żeby na odległość bez wielu danych coś stwierdzić Smile

Tu jest link który dotyczy podobnej sytuacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#25
bug i tyle też tak miałem a jako że polskie wersje outposta wychodzą dosyć rzadko angielskich od czasu 6.5.2359.316.0607 było już kilka trzeba będzie trochę poczekać na aktualizacje albo zainstalować po angielsku
Odpowiedz
#26
zord napisał(a):bug i tyle też tak miałem a jako że polskie wersje outposta wychodzą dosyć rzadko angielskich od czasu 6.5.2359.316.0607 było już kilka trzeba będzie trochę poczekać na aktualizacje albo zainstalować po angielsku


Wcale nie jest pewne, czy pojawią się nowe wersje po polsku. Prawdopodobnie sprzedaż w naszym kraju jest minimalna.

Za mało mamy informacji aby kategorycznie stwierdzić, że to jest bug. Ja bym ustawił wykrywanie ataków na normalnym poziomie (prawdopodobnie jest na maksymalnym) i jeżeli nie będzie ostrzeżeń, to nie ma sprawy a jeżeli są, to ktoś może się bawić w hakera Smile
Odpowiedz
#27
Cytat: nie blokuje mi dostepu do internetu... czy moge cos zrobic w tej spraiwe? Ja tez zablokowalam ruch w sieci

No to znaczy ze to nie problem z pakietami w LAN-ie lecz próba ataku z zewnatrz.
Spod jakiego adresu i prawdopodobnie z jakiego Mac-a nigdy sie nie dowiesz ponieważ istnieje mozliwosć zamaskowania tych informacji w pakiecie.
Do tego sa potrzebne aplikacje kontrolujace pakiety ruchu sieciowego a i tak nie masz zadnej gwarancji ze nie pochodza z komputera przejetego.
Zresztą to i tak dla ciebie nie jest istotne,firewall ten ruch blokuje.
Cytat: Ja tez zablokowalam ruch w sieci

Co konkretnie przez to rozumiesz.
Przy okazji adres 0.0.0.0istnieje poniewaz od niego zaczyna sie ich liczenie.
Jest to adres specjalnego przeznaczenia i oznacza wszystkie komputery w sieci
Odpowiedz
#28
w outposcie istnieje mozliwosc zablokowania ruchu netbios i tak zrobilam..

Mam jeszcze jedno pytanie bo zauwazylam ze norton internet security wykryl mi kilkanascie dni temu w glownym programie gadu gadu takie cos: program rejestrujacy nacisniecia klawiszy... Tzn ze mam keyloggera w gg?;/
Odpowiedz
#29
nie masz raczej keyloggera w gg za to gg samo w sobie jest keyloggerem Tongue
Odpowiedz
#30
heh, chodzi ci o to ze program zapisuje rozmowy do archiwum ? to czemu w ogole norton takie cos odnotowal;/
Odpowiedz
#31
nie chodzi że zapisuje rozmowy do archiwum tylko o to że rejestruje wciskanie klawiszy i ruchy myszki
Odpowiedz
#32
ktostaki napisał(a):w outposcie istnieje mozliwosc zablokowania ruchu netbios i tak zrobilam..

Mam jeszcze jedno pytanie bo zauwazylam ze norton internet security wykryl mi kilkanascie dni temu w glownym programie gadu gadu takie cos: program rejestrujacy nacisniecia klawiszy... Tzn ze mam keyloggera w gg?;/


Używasz NIS 2009 z Outpostem Firewallem czy też sprawa dotyczy dwóch komputerów?
Odpowiedz
#33
Jurek napisał(a):
zord napisał(a):bug i tyle też tak miałem a jako że polskie wersje outposta wychodzą dosyć rzadko angielskich od czasu 6.5.2359.316.0607 było już kilka trzeba będzie trochę poczekać na aktualizacje albo zainstalować po angielsku


Wcale nie jest pewne, czy pojawią się nowe wersje po polsku. Prawdopodobnie sprzedaż w naszym kraju jest minimalna.

Za mało mamy informacji aby kategorycznie stwierdzić, że to jest bug. Ja bym ustawił wykrywanie ataków na normalnym poziomie (prawdopodobnie jest na maksymalnym) i jeżeli nie będzie ostrzeżeń, to nie ma sprawy a jeżeli są, to ktoś może się bawić w hakera Smile



program jest dosyć łatwy do spolszczenia 5 minut roboty i mamy taki oto efekt na najnowszej wersji do pełni szczęścia wystarczy jeszcze tylko przetłumaczyć kilka słów

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#34
zord jak to rejestruje?;/...

Jurek uzywam obu
Odpowiedz
#35
Cytat: norton internet security wykryl mi kilkanascie dni temu w glownym programie gadu gadu

A w tym nortonie konkretnie co,antywirus czy firewall (masz uruchomione dwa firewalle?)

Cytat: w outposcie istnieje mozliwosc zablokowania ruchu netbios i tak zrobilam

To obowiazkowe.
Odpowiedz
#36
ktostaki napisał(a):zord jak to rejestruje?;/...

Jurek uzywam obu


normalnie tak jak keylogger...
Odpowiedz
#37
zord napisał(a):program jest dosyć łatwy do spolszczenia 5 minut roboty i mamy taki oto efekt na najnowszej wersji do pełni szczęścia wystarczy jeszcze tylko przetłumaczyć kilka słów


Zord czy nie można podmienić pliku spolszczenia z polskiej wersji?

ktostaki napisał(a):Jurek uzywam obu


Przypuszczam, że nie używasz jednocześnie dwóch firewalli (Nortona i Outposta) Smile
Odpowiedz
#38
zbycho - mam uruchomione dwa firewalle, a dokladnie mam zapis zablokowania gg z powodu programu rejestrujacego klawisze w ochrona transakcji

zord skad to wiesz?dane sa gdzies wysyalne?
Odpowiedz
#39
podmienia się tylko trzeba zmienić końcówkę np na es i parę rzeczy trzeba przetłumaczyć bez tłumaczenia efekt jest taki jak widać
Odpowiedz
#40
ktostaki napisał(a):zbycho - mam uruchomione dwa firewalle, a dokladnie mam zapis zablokowania gg z powodu programu rejestrujacego klawisze w ochrona transakcji


Słyszałem o szleńcach stosujących dwa programy antywirusowe real time jednocześnie ale o używaniu dwóch firewalli jeszcze nie Smile

To poważny błąd w sztuce! Tym bardziej, że Outpost Firewall jest znacznie skuteczniejszy od zapory NISa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości