Uwaga na kolejny Fake AV na androida !
#1
Cytat:
Cytat: "Android Defender: brzmi znajomo? Uwaga, to fałszywy antywirus!

Cyberprzestępcy od dawna próbują atakować komputery PC za pomocą oprogramowania udającego programy antywirusowe. Zwykle ma ono za zadanie wyświetlić fałszywy status dotyczący bezpieczeństwa na ekranie komputera ofiary, co ma ją skłonić do zakupu pełnej wersji programu.

Natarczywe komunikaty pojawiają się na ekranie tak długo, aż użytkownik nie dokona zakupu albo usunie wywołujące je złośliwe oprogramowanie. Z tego rodzaju oszustwami mamy do czynienia już od kilku lat, a obecnie takie ataki mają miejsce na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Symantec, producent oprogramowania zabezpieczającego Norton, zidentyfikował aplikację Android.Fakedefender.
Jej działanie polega na blokowaniu urządzenia, podobnie jak dzieje się to w przypadku ataków oprogramowaniem ransomware na komputery PC – najczęściej blokuje onoekran komputera lub dostęp do plików, dopóki ofiara nie uiści opłaty na rzecz atakującego.
Po zainstalowaniu złośliwej aplikacji użytkownik może napotkać różne problemy w zależności od tego, jakiego urządzenia używa. Wspólnym problemem dla większości ofiar jest jednak brak możliwości usunięcia kłopotliwego programu, ponieważ zapobiega on uruchamianiu innych aplikacji na urządzeniu.
Potrafi również zmienić ustawienia systemowe telefonu – w niektórych przypadkach użytkownik nie może nawet dokonać przywrócenia ustawień fabrycznych zaatakowanego urządzenia, a jedynym wyjściem jest wykonanie „twardego resetu”, co może wymagać znajomości skomplikowanej procedury wciskania przycisków na urządzeniu w określonej kolejności i/lub podłączenia go do komputera w celu użycia oprogramowania dostarczonego przez producenta."



Tekst chip.pl


Załączone pliki Miniatury
   
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#2
Z całym szacunkiem, ale nie wiem, jakim trzeba być imbecylem, żeby zainfekować Androida takim wirusem... To nie jest tak jak w Windowsie, że FakeAV uruchamia się sam. W Androidzie najpierw czytasz idiotycznie wyglądający komunikat o zagrożeniu, potem pobierasz apkę, instalujesz ją i uruchamiasz.
Odpowiedz
#3
KaMiL napisał(a):Z całym szacunkiem, ale nie wiem, jakim trzeba być imbecylem, żeby zainfekować Androida takim wirusem... To nie jest tak jak w Windowsie, że FakeAV uruchamia się sam. W Androidzie najpierw czytasz idiotycznie wyglądający komunikat o zagrożeniu, potem pobierasz apkę, instalujesz ją i uruchamiasz.

Cześć...
heh no może i masz trochę racji ale nawet dorośli mogą sie nabrać przyjmijmy że 40% Ludzi nie ma pojęcia co to FakeAV lub nawet nie korzysta z antywirusów.
I to tylko Artykuł Informujący !
Pozdrawiam Michał
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#4
Cytat: I to tylko Artykuł Informujący !

Wiem, wiem, po prostu przy okazji tego artykułu wytykam swojego rodzaju głupotę ludzką Wink
Pzdr!
Odpowiedz
#5
No niedawno gg się skompromitowało. Mianowicie ggle play na stronie "najlepsze płatne aplikacje" umieściło aplikację "virus shield" nasamej górze a aplikacja... ważyła kilkaset kb i potrafiła tylko zmieniać ikonę: zabezpieczone na niezabezpieczone i odwrotnie Lol .
Oczywiście apk została usunięta, a ggle zwraca pieniądze.
Coż hasło "virus shield" przykuło uwagę
"speców od zabezpieczeń" którzy sądzili, że znaleźli najlepszego av Lol
Proszę państwa najlepszy av Grin :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
No to Google się sfrajerzyło... Ta lista najlepszych aplikacji to w ogóle jakiś żart, nie warto zaglądać w te zakładki.
Odpowiedz
#7
W tylule artykułu pisze:" Kolejnakompromitacja sklepu play" Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Także to nie jeden taki przypadek, a gg play jest krytykowane za to, że pełno w tym sklepie złośliwego oprogramowania.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
Oczywiście, że nie jedyna, Google Play co jakiś czas się kompromituje niestety.
Odpowiedz
#9
Miszel03

To już było u nas

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
@tachion
Daj próbkę"android defender" do labu. Przetestuję antywiryna androidzie (przez skanowanie apk, bez instalacji).Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
Naprawdę Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
tachion napisał(a):Naprawdę Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dzięki tachion!
Test antywirusów na androida (zrobiłem Smile ) :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 25 kwie 2014, 12:35

Oczywiście test zrobiony na szkodniku Android Defender Smile .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#13
O sory nie wiedziałem że już na forum mamy Android defender Tongue
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#14
Miszel03 napisał(a):O sory nie wiedziałem że już na forum mamy Android defender Tongue

Wiesz chodzi tu o to, aby przed założeniem tematu skorzystać z wyszukiwarki, czy taki temat był już. Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości