Comodo Internet Security
#1
Ostatnio szukałem sobie darmowego ogniomurka i znalazłem cos takiego jak Comodo firewall. Zainstalowałem z ciekawości i jestem naprawdę mile zaskoczony. Interfejs jest bardzo ładny. mamy łatwy dostęp do wszystkiego co potrzebne a i bardziej ukrytych ciekawych opcji jest masa. System przeskanowałem na stronie SygateScan (relikt ale zawsze coś) i wszystkie porty były stealthed! Super wynik jak na tak młody projekt Wink

załączam screen i zapraszam na stronę comodo.com

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Drugim programem który na tej stronie znalazłem jest antywirus Comodo. Jest to dopiero co startujący projekt wiec jego wykrywalność jest na razie niska (30% według av-comperatives) ale zapowiada się naprawdę ciekawie! Zapaleńców zapraszam do testowania Wink
Odpowiedz
#2
Zafi co do antywirusa to nei reklamujemy konkurencji Tongue
Odpowiedz
#3
dałem go jako ciekawostkę Tongue
Odpowiedz
#4
Zafi napisał(a):AntiVir ma koło 99%. chyba wybór jest jasny


Chyba coś około 94% Tongue
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#5
Wiadomo Grin
Odpowiedz
#6
w ostatnim teście miał 99,51% wiec mi tu nie ściemniajcie z 94 Tongue
Odpowiedz
#7
szczerze to wszystkie produkty comodo tj. fw + av zapowiadają się rownie bardzo dobrze...tylko potrzebowalkbym jeszcze jakiegos info o bazie sygnatur, o ilosci wykrywanego malwareu przez comodo AV ;]
AntiVir przekroczyl pol miliona wpisow w bazie:szok::banan::wink:
Odpowiedz
#8
comodo wykrywa 178 000 szkodliwych programów i zapewnia mu to 30% wykrywalności w testach av-comp. Ciekawa sprawą będzie zaimplementowanie technologi HIPS (tak tak to ta z kerio) do wykrywania malware. jak to mówią ludzie z comodo: na pierwszym miejscu będzie prevention a na drugim detection Wink
Odpowiedz
#9
Witam instalowałem te wersje programów i nie chcą się mi uruchomić>firewal podaje że nie może znalęźć siezki a antywirus po zainstalowaniu podaję błąd CAV003 on acces scaner failed to start. W czym tkwi błąd
Odpowiedz
#10
andrus12 napisał(a):CAV003 on acces scaner failed to start

nie zatrzymales jakis uslug???napewno masz tylko tego FW?? nie masz jakis innych programow zabezp.??
Odpowiedz
#11
Stary napisał(a):
andrus12 napisał(a):CAV003 on acces scaner failed to start

nie zatrzymales jakis uslug???napewno masz tylko tego FW?? nie masz jakis innych programow zabezp.??
nie zatrzymywałem żadnych usług instalowałem tylko comodo inne odinstalowałem wyczyściłem rejestr pliki i wszystko co było możliwe ale nie instalował się twierdząc że nie może odnaleźć ścieżki.Mam teraz firewalla ashampoo ale nie wiem czy jest tak dobry.
Odpowiedz
#12
andrus12 napisał(a):ale nie wiem czy jest tak dobry.

kazdy chwali swoje Grin
Odpowiedz
#13
Stary napisał(a):Nie lepiej Jetico miec? Grin


Nie >_>
nie zapamiętuje reguł i to nie tylko u mnie.
Odpowiedz
#14
Najnowsze testy pokazują,że Comodo Firewall jest najlepszą zaporą,wliczając programy płatne.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#15
Ale to tylko test na wyciek danych. Zrobili by wreszcie jakiś test na blokowanie ataków
Odpowiedz
#16
Comodo Firewall jest naprawde dobry jednak narazie Antyvir troche kuleje ale myślę że go udoskonalą Wink
Odpowiedz
#17
Ronaldinio napisał(a):Antyvir troche kuleje


A co z nim jest źle ?
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#18
wykrywalność leży i delikatnie pokwikuje Smile no i czas reakcji na epidemie też nie jest rewelacyjny
Odpowiedz
#19
Ehhh popieram Zafiego. Nie podoba mi się za bardzo jeśli program av twierdzi, że WWDC to trojan i blokuje mi dostęp do folderu z softem zabezpieczającym, zmienię po formacie niestety :cry:
Odpowiedz
#20
Ja już zmieniłem. zrobiłem formata i zainstalowałem BitdefenderSmile

Tylko trochę głupie w antivirze jest to, że bierze Smitfraudfix za wirusa
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości