Comodo Internet Security
No właśnie mam w planach połączenie Kasperskiego Free + Comodo, bardziej myślałem o Comodo Firewall bo też ma sandboxa ale z tego co rozumiem lepiej zainstalować cały pakiet Internet Security i wyłączyć AV? Smile
Nie będzie jakiś problemów z Kasperskim + CIS?
Odpowiedz
Comodo firewall to w zasadzie cały pakiet internet security tylko bez AV.
Co do pakietu Comodo firewall + kaspersky to kaspersky będzie się czepiał że wykrył niekompatybilne oprogramowanie ale da się ich razem zainstalować.
W razie jakichkolwiek problemów odinstalujesz któregoś z nich.
Odpowiedz
To może zamienić Kasperskiego na innego darmowego AV, żeby się nie gryzły? Może być Bitdefender?
Czy lepiej zrezygnować z dodatkowego AV i wybrać cały pakiet CIS?
Odpowiedz
(28.03.2019, 15:10)Fajfel13 napisał(a): To może zamienić Kasperskiego na innego darmowego AV, żeby się nie gryzły? Może być Bitdefender?
Czy lepiej zrezygnować z dodatkowego AV i wybrać cały pakiet CIS?

Masz Windows 10?
Wystarczy Windows Defender i CF. Antywirus przy piaskownicy Comodo to taka ostatnia linia obrony jak coś przepuści piaskownica...
Sygnatura
Odpowiedz
Tak, mam 10. Kasperski ładnie mi blokuje linki z różnych reklam dlatego chciałem go zostawić, a gdzieś widziałem że Comodo słabo sobie radzi z blokowaniem podejrzanych stron Smile
Odpowiedz
Są wersie trial zainstalować i sprawdzić czy ci osobiście ta konfiguracja odpowiada..
Co do blokowania stron i reklam dość wysoki poziom ma ublock czy adguard z odpowiednimi filtrami zrobi swoje.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Obecnie mam filtry w Operze, a czasem Kasperski jeszcze coś zablokuje Smile Dziękuję za pomoc, przetestuje w wolnym czasie Commodo Firewall z Windows Defenderem lub cały pakiet Comodo.
Odpowiedz
ja mam jeszcze wersję 11...czy program sam się zaktualizuje do 12...czy trzeba odinstalować starą wersję i nową zainstalować?
Odpowiedz
Na chwilę obecną trzeba ręcznie odinstalować wersję 11, następnie użyć tego narzędzia do pozbycia się resztek po nim http://download.comodo.com/cis/download/...ol_x64.exe
Odpowiedz
Jest jakaś możliwość dostępu do schowka w przeglądarce która jest w sandboxie comodo? Bo z tego co się doszukałem to można zmniejszyć poziom zabezpieczeń na minimalny ale chyba mija się z to z celem.
A drugie pytanie, to czy można wyłączyć zieloną ramkę dla wybranych aplikacji? Bo miło wiedzieć co działa w izolacji, ale filmy na pełny ekran z zieloną obwódką doprowadzają do szału Grin
Odpowiedz
Na chwilę obecną nie ma takiej możliwości, ale z tego co się orientuje ma zostać ta funkcja być wprowadzona, taka jaka jest obecnie w CCAV. Co do ramki wyróżniającej to nie ma takiej możliwości żeby można było przypisać dla odpowiedniej aplikacji. Takie wnioski można zawsze złożyć na forum comodo.
Odpowiedz
Możesz pobrać filmy z serwerów na kompa i na nim przeglądać.
Kiedyś sam oglądałem filmy z neta bezpośrednio ale pewne serwisy zmniejszyły bufor i oglądanie takich filmów w rozdzielce 1080p i większej odbierało przyjemność oglądania przez częste przycinanie aby zbuforowało trochę filmu.

Np takimi narzędziami możesz pobrać to i owo.
https://persepolisdm.github.io/
http://xdman.sourceforge.net/#downloads
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Problem mi się rozwiązał, nie polubiłem się z Comodo i wyleciał po paru dniach. Za to SecureAPlus wpadło z licencją na 2 lata + windowsowy firewall + pare dodatków do przeglądarki. Z Comodo zostawiłem Secure Shopping do logowania się do banku.
Odpowiedz
(01.04.2019, 12:33)Fajfel13 napisał(a): A drugie pytanie, to czy można wyłączyć zieloną ramkę dla wybranych aplikacji?

Możesz je oglądać z poziomu wirtualnego pulpitu, wtedy jest i sandbox, i zielonej ramki nie ma Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Witam, jaki jest @ do comodo - lab ?
Odpowiedz
(10.04.2019, 17:30)Sillo napisał(a): Witam, jaki jest @ do comodo - lab ?

https://www.comodo.com/home/internet-sec...submit.php
Odpowiedz
dzięks
Odpowiedz