Comodo Internet Security
No właśnie mam w planach połączenie Kasperskiego Free + Comodo, bardziej myślałem o Comodo Firewall bo też ma sandboxa ale z tego co rozumiem lepiej zainstalować cały pakiet Internet Security i wyłączyć AV? Smile
Nie będzie jakiś problemów z Kasperskim + CIS?
Odpowiedz
Comodo firewall to w zasadzie cały pakiet internet security tylko bez AV.
Co do pakietu Comodo firewall + kaspersky to kaspersky będzie się czepiał że wykrył niekompatybilne oprogramowanie ale da się ich razem zainstalować.
W razie jakichkolwiek problemów odinstalujesz któregoś z nich.
Odpowiedz
To może zamienić Kasperskiego na innego darmowego AV, żeby się nie gryzły? Może być Bitdefender?
Czy lepiej zrezygnować z dodatkowego AV i wybrać cały pakiet CIS?
Odpowiedz
(28.03.2019, 15:10)Fajfel13 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To może zamienić Kasperskiego na innego darmowego AV, żeby się nie gryzły? Może być Bitdefender?
Czy lepiej zrezygnować z dodatkowego AV i wybrać cały pakiet CIS?

Masz Windows 10?
Wystarczy Windows Defender i CF. Antywirus przy piaskownicy Comodo to taka ostatnia linia obrony jak coś przepuści piaskownica...
Odpowiedz
Tak, mam 10. Kasperski ładnie mi blokuje linki z różnych reklam dlatego chciałem go zostawić, a gdzieś widziałem że Comodo słabo sobie radzi z blokowaniem podejrzanych stron Smile
Odpowiedz
Są wersie trial zainstalować i sprawdzić czy ci osobiście ta konfiguracja odpowiada..
Co do blokowania stron i reklam dość wysoki poziom ma ublock czy adguard z odpowiednimi filtrami zrobi swoje.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Obecnie mam filtry w Operze, a czasem Kasperski jeszcze coś zablokuje Smile Dziękuję za pomoc, przetestuje w wolnym czasie Commodo Firewall z Windows Defenderem lub cały pakiet Comodo.
Odpowiedz
ja mam jeszcze wersję 11...czy program sam się zaktualizuje do 12...czy trzeba odinstalować starą wersję i nową zainstalować?
Odpowiedz
Na chwilę obecną trzeba ręcznie odinstalować wersję 11, następnie użyć tego narzędzia do pozbycia się resztek po nim

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Jest jakaś możliwość dostępu do schowka w przeglądarce która jest w sandboxie comodo? Bo z tego co się doszukałem to można zmniejszyć poziom zabezpieczeń na minimalny ale chyba mija się z to z celem.
A drugie pytanie, to czy można wyłączyć zieloną ramkę dla wybranych aplikacji? Bo miło wiedzieć co działa w izolacji, ale filmy na pełny ekran z zieloną obwódką doprowadzają do szału Grin
Odpowiedz
Na chwilę obecną nie ma takiej możliwości, ale z tego co się orientuje ma zostać ta funkcja być wprowadzona, taka jaka jest obecnie w CCAV. Co do ramki wyróżniającej to nie ma takiej możliwości żeby można było przypisać dla odpowiedniej aplikacji. Takie wnioski można zawsze złożyć na forum comodo.
Odpowiedz
Możesz pobrać filmy z serwerów na kompa i na nim przeglądać.
Kiedyś sam oglądałem filmy z neta bezpośrednio ale pewne serwisy zmniejszyły bufor i oglądanie takich filmów w rozdzielce 1080p i większej odbierało przyjemność oglądania przez częste przycinanie aby zbuforowało trochę filmu.

Np takimi narzędziami możesz pobrać to i owo.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Problem mi się rozwiązał, nie polubiłem się z Comodo i wyleciał po paru dniach. Za to SecureAPlus wpadło z licencją na 2 lata + windowsowy firewall + pare dodatków do przeglądarki. Z Comodo zostawiłem Secure Shopping do logowania się do banku.
Odpowiedz
(01.04.2019, 12:33)Fajfel13 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A drugie pytanie, to czy można wyłączyć zieloną ramkę dla wybranych aplikacji?

Możesz je oglądać z poziomu wirtualnego pulpitu, wtedy jest i sandbox, i zielonej ramki nie ma Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Witam, jaki jest @ do comodo - lab ?
Odpowiedz
(10.04.2019, 17:30)Sillo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Witam, jaki jest @ do comodo - lab ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
dzięks
Odpowiedz
Ważna informacja
Przyszła wersja CIS z linii 12.x będzie ostatnią wersją obsługującą systemy operacyjne Windows XP oraz Vista.
Przyszłe wersje będą również miały minimalne wymagania systemowe w systemie Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1.
Odpowiedz
(05.07.2019, 19:15)Blade napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ważna informacja
Przyszła wersja CIS z linii 12.x będzie ostatnią wersją obsługującą systemy operacyjne Windows XP oraz Vista.
Przyszłe wersje będą również miały minimalne wymagania systemowe w systemie Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1.

Dzięki za info...to wciąż ważne dla wielu użytkowników, ale czy wiesz jak z aktualizacjami sygnatur dla tych porzucanych systemów? Czy starsze wersje CIS na tych systemach będą obsługiwane przez serwery/bazy danych Comodo?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
(07.07.2019, 13:42)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(05.07.2019, 19:15)Blade napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ważna informacja
Przyszła wersja CIS z linii 12.x będzie ostatnią wersją obsługującą systemy operacyjne Windows XP oraz Vista.
Przyszłe wersje będą również miały minimalne wymagania systemowe w systemie Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1.

Dzięki za info...to wciąż ważne dla wielu użytkowników, ale czy wiesz jak z aktualizacjami sygnatur dla tych porzucanych systemów? Czy starsze wersje CIS na tych systemach będą obsługiwane przez serwery/bazy danych Comodo?

Tego niestety na razie nie wiem lecz spróbuję się tego dowiedzieć.
Na chwilę obecną staram się uzyskać informacje na temat tego jak długo jeszcze siódemka będzie wspierana.
Bardzo mi na tym zależy ponieważ ciągle jej używam. Smile
Trochę szkoda że od Stycznia nie będzie już aktualizowana.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości