Laptop do gier - proszę o pomoc w wyborze
#1
Witam, proszę o pomoc w doborze Laptopa do gier za maks 2800zł (i tak za dużo)

żeby nie było to troche poszperałem i mam kilka propozycji ale na Wasze też liczę [Smile]

z tego co widzę najlepiej wychodzą co do ceny laptopy marki Lenovo, oto co nalazłem -lepiej kupić ze stronki x-koma czy przez allegro -jak taniej?

1. 2 699 zł

LENOVO Y510P procesor: i5 15,6 4GB 1TB+SSD8GB GT755M 2GB- z super grafiką na DDR5 więc wydajność większa jak z DDR3

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

z tego jak wyczytałem że karty nvidi z serii 7 najlepiej kupować powyżej karty:

GeForce GT 740M 384 @ 810 - 980MHz

64/128 bit @ 1600 - 1800MH

bo ta i niższe modele maja wersje z 64bit i 128bit szyny na karcie graficznej i w różnych sklepach internetowych nie podają jaka jest dokładna specyfikacja i można kupić z obcieta szyną co do gier już się nie nadaje.

2. 2 699 zł

LENOVO Z710 i5-4200M 8GB 1TB GT745M + GRY- tutaj jest gorsza grafika (zapewne tylko z DDR3 - nie napisali) ale też z 128-bitową szyną, jest 8Gb ramu (a wyżej tylko 4GB), Matryca HD+(co by to nie bylo) i 17,3'''' czyli większy. Nigdy nie miałem takiego dużego laptopa, zawsze 15,6- czy lepiej się z takiego kolosa korzysta?? Gry (kody na pobranie) w gratisie sprzedam i odzyskam troszkę pieniążków jak coś.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


3. 2 589 zł

Z710 i5-4200M 4GB 1TB+8GB SSD8Gb GT745 2GB- tu 4gb ram i z tą grafiką co wyżej, także 17,3 cala

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


4. 2 799 zł

LENOVO Y510P i5-4200M 8GB 1TB GT755M- podobny do poz.1 ale ma 8Gb ram i taka sama grafikę także na ddr5, dodatki sprzedam,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Proszę o pomoc w wyborze i Wasze propozycje lepszych sprzętów oraz chociaż mały komentarz, sprzęt do gier ma posłużyć dobrych kilka lat!!


Dodano: 30 mar 2014, 10:29

edit: Ale chciałbym jak najmniej wydać!!!
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#2
Pierwszy lub ostatni są definitywnie najlepszym wyborem, ja bym się skłaniał do tego z 8 GB RAM, bo 100zł więcej za 2x tyle pamięci to niewiele.
Procek nie jest jakiś szałowy, karta to niemal to samo co GF 660M - mam takiego i powiem, że na HD+ (1600x900px) można nieco nawet poszaleć. Tutaj ze standardową rozdzielczością HD powinieneś mieć do dyspozycji jeszcze nieco więcej klatek na sekundę. Powinien być też dosyć solidny.

Ceny porównaj sobie sam, gdzie wychodzi taniej z wysyłką. X-kom sprzedaje sporo, możliwe, że wyjdzie tyle samo.
Odpowiedz
#3
@ witek21
Z tych modeli, które podałeś, najbardziej atrakcyjną propozycją wydaję się LENOVO Y510P i5-4200M 8GB 1TB GT755M.
Niby stówa różnicy względem LENOVO Y510P procesor: i5 15,6 4GB 1TB+SSD8GB GT755M 2GB, ale kupując dodatkową, 4-gigową kość pamięci, która zawsze się przyda, raczej wydasz więcej Wink
Odpowiedz
#4
rozumiem że Wy byście takie wybrali i wolelibyście mocniejszą maszynę jeśli chodzi o parametry niż większy rozmiar?

tj 15,6 z mocniejszymi podzespołami kosztem 17,3 i słabszymi podzespołami ????
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#5
Warto wogole kupowac cos ponizej asusa G750? I tak ten lenovo bedzie sie grzał nieziemsko i throtlował procesor.

Zapomniałem dodac że teraz wejdze układ M860 na jadrze Maxwell i zapowiada sie bardzo ciekawie, wydajnosc powyzej M770. Cenowo chyba tez nie bedzie tak zle.
Odpowiedz
#6
@zalew:
Akurat w tym Lenovo nie dochodzi do throttlingu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Biorąc pod uwagę, że w tamtym egzemplarzu testowym był i7, to autor tematu w ogóle nie musi się o coś takiego obawiać.
A ten asus.. kompletnie niepoważna propozycja biorąc pod uwagę zakładany budżet.
Odpowiedz
#7
No tak - to było w wersjiz dwoma kartami.

Cytat: Pomimo bardzo wysokich temperatur podczas testu obciążającego procesor i kartę graficzną w maksymalnym stopniu nie odnotowałem dławienia częstotliwości taktowania, które było poważnym mankamentem w Y510p z dwiema kartami graficznymi.


Nie namawiam do kupna asusa ale raczej do dania sobie spokoj z gamingowym laptopem.
Odpowiedz
#8
To nie jest nawet typowo gamingowy lap, a przecież pod wieloma względami jest ok - niezłe wykonanie, spory czas pracy na baterii. Jeśli autor szuka czegoś, na czym przy okazji będzie mógł pograć, to czemu mu to odradzać? Odradzać to można alienware czy lepsze modele xnote, gdzie sporo przepłacamy względem stacjonarki.
Odpowiedz
#9
Jak chcesz do grania to weź tego Lenovo na SLI

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

albo 8GB ramu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nic szybszego i lepszego do 3k nie znajdziesz , a każda gra będzie śmigać bez problemu na tej matrycy na MAX detalach.
Wydajność porównywalna do GTX770 , czasem lepsza a czasem gorsza minimalnie, w zależności od obsługi SLI przez grę.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tu recka sprzętu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ten sprzęt to mały potworek w tej cenie, bijący wydajnością o wiele droższe sprzęty, szczególnie przy takiej rozdzielczości jaką oferuje ta matryca, także posłuży Ci spory kawał czasu.
I choć nie jestem zwolennikiem połączeń SLI, ze względu na pewne problemy z wydajnością, to jednak różnica w cenie tego lapka z SLI jest miażdżąca na jego korzyść w stosunku do jednej karty 755 , a cena niewiele wyższa.
Wnioski sam wyciągnij, ja bym nawet sekundy nie zastanawiał się nad tym wyborem w obecnej chwili, jeżeli miałby to być laptop głównie do grania.

A jak chcesz się zmieścić w budżecie , to bierz z jedną kartą, i tak będziesz zadowolony, bo to dobry sprzęt, a na tej matrycy jedna karta też sobie dobrze poradzi.
Odpowiedz
#10
znalazłem jeszcze tańsza wersję:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jest tylko 4Gb ram i karta jest na ddr 3 a nie na ddr 5 co o tym myślicie opłaca się dopłacić do 8Gb ramu i ddr 5 na karcie??

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wisevector v3,05
Odpowiedz
#11
Jeśli masz zamiar grać to tak, opłaca się.
Odpowiedz
#12
lukasamd napisał(a):Jeśli masz zamiar grać to tak, opłaca się.

Nie chcę dokładać do wersji z 2xgf755m w sli bo czytałem ze integra wtedy nie działa trzeba wyjąć kartę drugą i boje się też temperatur z dwiema dedykowanymi kartami.

to wybór padł na lenovo-y510p-i5-4200m-8gb-1tb-gt755m na ddr5 teraz nie wiem czy warto już kupować czy poczekać aż cena troszkę spadnie. Widziałem na przykładzie innych lapków na allegro w archiwum allegro sklep x-com stosunkowo obniża ceny co następna aukcja. Warto czekać??
Może gdzieś ktoś znajdzie taniej bo mi się nie udało -2799zł najtaniej jest.


Dodano: 02 kwie 2014, 8:08

witek21 napisał(a):
lukasamd napisał(a):Jeśli masz zamiar grać to tak, opłaca się.

Nie chcę dokładać do wersji z 2xgf755m w sli bo czytałem ze integra wtedy nie działa trzeba wyjąć kartę drugą i boje się też temperatur z dwiema dedykowanymi kartami.

to wybór padł na lenovo-y510p-i5-4200m-8gb-1tb-gt755m na ddr5 teraz nie wiem czy warto już kupować czy poczekać aż cena troszkę spadnie. Widziałem na przykładzie innych lapków na allegro w archiwum allegro sklep x-com stosunkowo obniża ceny co następna aukcja. Warto czekać??
Może gdzieś ktoś znajdzie taniej bo mi się nie udało -2799zł najtaniej jest.


jeszcze znalazłem taniej o 200zł

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jest wszytko to samo - karta ma ddr5 ale 4gb ram

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a tu 200zł więcej ale 8Gb to jedyna różnica. Opłaca się mieć aż 8Gb, czy cztery w zupełności wystarczy?
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#13
Czemu nie czytasz tego, co piszemy?
Już wyjaśnialiśmy kwestię pamięci RAM...
Odpowiedz
#14
No widzę, tylko że pytałem czy brać wersje z 4gb ram ale karta miała ddr3 a ten egzemplarz ma ddr 5 ale rozumiem ze jak mam zamiar grac to wybieram ram>4gb
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#15
Bierz tam gdzie karta ma pamięć GDDR5, tego nie wymienisz, kostkę RAM do lapa możesz dorzucić.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości