W poszukiwaniu szybszej bezpieczniejszej przeglądarki
#1
Przeglądając ostatnio jeden z wątków Wilders Security Forum trafiłem na informację że firefox ma możliwość tworzenia profili z wszelkimi ustawieniami. Dotyczy to chyba wszystkiego - cache, historia, dodatki, ustawienia itp.

Aby uruchomic Firefoxa w trybie wyboru profili treba dodac parametr -p.

firefox.exe -p

Tworzac nowy profil otrzymujemy program jak po czystej instalacji co moze sie przydac do wszelkiego rodzaju testów - np dodatkow. Ma to równiez wpływ na bezpieczeństwo - mamy pewność że żaden dodatek nie szpieguje i nie wysyła do sieci ważnych informacji.
Odpowiedz
#2
Ta opcja nie jest żadną nowością, ale warto o tym przypomnieć Smile
Odpowiedz
#3
Nie używałem tego nigdy...jest sens stosować w normalnym użytkowaniu? Raczej mało kombinuję z samą przeglądarką, a jeśli już to na systemie wirtualnym więc bezpiecznie.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Ja tego używałem tylko wtedy, gdy zainstalowałem Nightly obok stabilnej wersji (stworzyłem nowy profil dla Nightly).
Odpowiedz
#5
A ja używam stabilnego Firefox, oraz jego niestabilnych wersji portable... Oraz Waterfox, którego przerobiłam na portable, z oddzielnym profilem... Dzięki temu nie muszę już dla niego tworzyć nowego profilu. No i wzięłam do testu nieoficjalne wersje Firefox: lawlietfox, pcxFirefox, Firefox Ultimate- je też mam w wersji portable, z własnym profilem.
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości