Szukam firmy pozycjonerskiej
#1
Witam, poszukuje firmy pozycjonerskiej lub osoby która jest w stanie wypozycjonować Moją stronę działalności zajmującej się profilowaniem drewna na zamówienie. Możecie Mi polecić jakieś sprawdzone firmy pozycjonerskie?
Odpowiedz
#2
Moim zdaniem pozycjonowanie to zabawa w kotka i myszkę.
Żadna, absolutnie żadna firma nie da Ci gwarancji, że cokolwiek wypozycjonuje. Jeśli da, to najzwyczajniej w świecie Cię okłamie, bo przecież nie ma ona faktycznego wpływu na działanie wyszukiwarek internetowych. Większość firm tego typu do laika podchodzi tak: podaj frazy, podaj opis, my się tym zajmiemy... Wrzucają w swoje automaty i tak linki lecą w katalogi czy na witryny-widma np. przejetych domen, gdzie są wpisy generowane na podstawie zbiorów danych z wplecionymi słowami kluczowymi. Owszem, linki mogą zadziałać, może to też zadziałać w drugą stronę tj. po wykryciu takiego nienaturalnego linkowania Google może śmiało dać filtr, w efekcie strona nie wskoczy wyżej niż np. 50 wynik (5 strona, kto tam zagląda?).
Najlepszym wyborem jest delikatna optymalizacja samej witryny pod wyszukiwarki tj. semantyczny kod HTML umożliwiający łatwiejszy dobór treści (HTML5 i jego nowe znaczniki sporo tutaj ułatwiają), powiązanie z serwisami społecznościowymi w tym i z Google+ (jakby nie patrzeć, to narzędzie Google i ich "+1" może wpływać na wyniki). Do tego oczywiście odpowiednie tytuły, sensownie zrobiona strona i co ważne wartościowa treść . Gdy nie brakuje tego ostatniego elementu, Google bardzo szybko to docenia.

Specjalistą nie jestem, bawiłem się nieco w pozycjonowanie, przeczytałem kilka polecanych książek dotyczących tej tematyki i odpuściłem. To się za szybko zmienia i za duże ryzyko ze sobą niesie, aby się w to bawić. Inaczej sprawa wygląda, gdy własny biznes na tym opieramy - nam nie zaszkodzi, że klientów potraktujemy jako króliki doświadczalne Smile
Odpowiedz
#3
Strony oparte na Wordpressie są bardzo szybko dodawane do bazy Google. Wiem, gdyż jakiś czas temu osobiście wypuściłem stronkę opartą o ten CMS. Mimo, że na razie są tam tylko zdjęcia, to strona w ciągu kilku dni wskoczyła na 1 pozycję 4 strony wyników wyszukiwania. Po dodaniu treści może być tylko lepiej.

lukasamd napisał(a):50 wynik (5 strona, kto tam zagląda?

Ja tam zaglądam, nawet do 10 strony wyników. I wierz mi - dość często na tych dalszych stronach znajduję interesujące informacje.
Większość nie zagląda, bo jest leniwa.
...
Odpowiedz
#4
Wiem, ja sam jak szukam czegoś ważnego to zaglądam.
Problem w tym, że większość nie jest dociekliwa, a jak się pozycjonuje, to z myślą o dużej liczbie klientów Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości