BotRevolt&Peerblock ??
#21
zalew napisał(a):Zainstalowałem PeerBlocka do testow i w sumie blokuje mi tylko strone na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i jakies połaczenia VeritasSoftware, ktory jest czescia Symanteca - czyli co? blokuje mi Norton IS z jakichs powodow?

Myslałem ze to dubluje funkcje programow typu AdBlocker a tu kicha.

A jaki listy zaznaczyłeś w opcjach?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#22
Standardowe bez education.
Odpowiedz
#23
Niekoniecznie blokuje serwery Nortona...może tylko strony z nimi związane, ale te bardziej reklamiarskie? Przeciez PB nie jest klasyczną zaporą tylko blokerem stron bazującym na czarnych listach...czyli na adresach stron "zabronionych"...co tam dodamy, albo co odpuścimy (jest opcja przecież dodawania adresu do zaufanych) to nasza sprawa Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#24
No i tu wychodzi moje lenistwo, troche dziwne jednak ze blokuje strony Zalando i Porcelany ślaskiej. Chociaż może i słusznie - obie strony to zagrożenei dla portfela <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Odpowiedz
#25
Na listach są adresy firm i instytucji zbierających dane o użytkownikach, tak że blokuje tak samo serwery MS producentów zabezpieczeń jak i organizacji antypirackich.
Odpowiedz
#26
Panowie bardzo mi pomagacie swoimi wpisami; testami i radami. Dziękuje. I kolejne pytanko mam do Was: dlaczego PeerBlock wchodzi w konflikt z ZemanaFree?
Ewangelia Jana 3:16
Odpowiedz
#27
A jak się objawia ten konflikt?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#28
Dopiero po wyłączeniu PeerBlocka na chwile Zemana zaczeła sprawdzać normalnie aktualizację itp. Wyświetla komunikat : "Jesteś niepodłączony do siecii internet;jeżeli twój komputer lub sieć jest chroniona przez firewall lub proxy sprawdź czy zezwala się na dostep do siecii". W liście zablokowanych adresów przez PeerBlock na ten czas starcia nie zauwazyłem nic zwiazanego z Zemaną a do siecii jestem podłączony.
Ewangelia Jana 3:16
Odpowiedz
#29
Skoro PB blokuje aktualizacje Zemany, a Ty nie znajdujesz wprost takiego adresu, to może oznaczać, że na liście blokowanych jest adres z nią związany i niekoniecznie będzie to jasno widoczne. Próbowałeś sprawdzać połączenia, kiedy Zemana się aktualizuje?...i nie wiem czy darmowa wersja do szyfrowania ma możliwość sprawdzenia jakiś logów/historii działania...jeśli tak, to może jest tam coś ważnego?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#30
Ichito dałem sobie spokój z tym PeerBlockiem. Oprócz tego że koliduje zdziałaniem Zemany to blokuje aktualizacje Eseta (mimo że dodałem go do wyjątku) i Windows Update. Tak jak napisałeś nie wszystko pokazuje co blokuje więc wole nie ryzykować. Zreszta ilość pobrań na Dobrych Programach i konkurencjii mała to i zapewne ludzie sie poznali na tym "wynalazku". Pozdrawiam serdecznie i na noc do pracy.
Ewangelia Jana 3:16
Odpowiedz
#31
I słusznie zrobiłeś, ponieważ nic na siłę...jeśli program zabezpieczający Cię nie przekonuje lub wręcz Cię irytuje, to należy po prostu szukać innego rozwiązania. Wychodzi tu właśnie cecha programów bazujących na "black listach"...nie dla każdego jakiś konkretny wpis jest "black" Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości