Czy firewall jest w ogóle potrzebny przy neostradzie?
#1
Witam, tak się zastanawiam, czy firewall jest w ogóle potrzebny przy korzystaniu z neostrady? Przecież firewall jest w livebox a użytkownik nie ma ip otwartego na świat. Mam na myśli oczywiście ruch przychodzący bo jeśli chodzi o ruch wychodzący to wiadomo, że firewall zawsze jest przydatny. Co o tym sądzicie?Smile
Odpowiedz
#2
Nigdy nie korzystałem z Neostrady, ale skoro Livebox ma opcję firewalla, to w kwestii poziomu ochrony jest już całkiem nieźle.
Pytanie tylko jak wygląda zakres możliwości jego konfiguracji - czy są to czyste podstawy, w stylu określ suwakiem poziom filtrowania\ochrony, czy może są one bardziejrozbudowane - np. jak
w większości klasycznych routerów posiadających wbudowaną opcję zapory.
W przypadku korzystania z opcji firewalla w routerze, jeśli jest on właściwie skonfigurowany, to w moim przekonaniu, w większości przypadków do bezpiecznej pracy powinna wystarczyć kontrola ruchu wychodzącego, jaką zapewnia zapora systemowa - dotyczy to "okienek" od Visty w górę (zapora w XP-ku to jednak trochę inna bajka).
Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy komputer często używany jest poza domem i łączy się z sieciami publicznymi.
Odpowiedz
#3
Zgadzam się z przedmówcą.
Odpowiedz
#4
Neostrada ma IP wewnętrzne a wiec włamania są rzadkie po za tym livebox ma zaporę sieciową jeżeli chcesz śledzić ruch wychodzący to Comodo firewall się przyda Smile
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#5
Więc tak, mam Neostradę i używam rutera. W każdym kompie, także i w laptopie mojej Mamy zainstalowałam zaporę Comodo. Ponadto używam DNS od Comodo, bo miałam spore problemy z netem, co chwila mnie rozłączało... Po zmianie DNS z rzadka mnie rozłącza...

Swoją drogą jakiś czas temu były ataki na rutery... Więc aby się zabezpieczyć, zmieniłam hasło do WiFi oraz do strony z konfiguracją rutera. Często używam WNetWatcher, aby sprawdzić, czy ktoś nie podłączył się do mojej sieci, jednak filtrowanie adresów Mac zdaje jak dotąd egzamin.
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości