NIS 2014 jak odblokować porty?
#1
Cześć jak odblokować porty w norton internet security 2014? Pytam bo chciałem postawić serwer w cs 1.6 ale nie widzi mi serwera więc stawiam na nisa tzn ,że blokuje te porty albo jeszcze router dlatego chcę najpierw odblokować porty w nortonie. A więc pytanie jak odblokować porty w nortonie? Winodows 7 x32.
Odpowiedz
#2
Norton na 99% zezwala na ruch i nie musisz nic w nim ruszać.
Prędzej stawiałbym na ruter, może to wina NAT? Należałoby go skonfigurować, aby dany port publiczny szedł do Twojego komputera.
Odpowiedz
#3
NAT tzn?
Odpowiedz
#4
NIS otwiera automatycznie.
Odblokuj port (porty) na routerze. Jeśli dalej nie masz dostępu z zewnątrz, to nie masz publicznego IP (trzeba u ISP wykupić/poprosić/podpisać umowę o korzystanie z publicznego IP; nie dotyczy np. neostrady, tam jest wszystko odblokowane ;P).
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#5
To raczej nie wina Nortona - jeśli włączona jest opcja inteligentnej zapory (domyślnie) - NIS otworzy port automatycznie (no chyba, że wykryje jakieś zagrożenie).
Jeśli ta opcja zostanie wyłączona, zazwyczaj pojawia się monit z pytaniem o wybór dalszego działania. Sprawdź konfigurację routera, tak jak radzą koledzy.
Odpowiedz
#6
Hmm nie wiem jak mam włączonego nortona to nie mogą mnie pingować, jak wyłączam to mogą. Może kontrola zaufania też blokuje? W Routerze mam przekierować porty tak?
Odpowiedz
#7
Porty w routerze, chyba, ze jak ci ISP blokuje to u niego najpierw.

Pingowanie wyłączone to dobra rzecz, nie ma nic wspólnego z dobrym połączeniem/przekierowaniem portów.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#8
ISP tzn?
Odpowiedz
#9
ISP = Internet Service Privider = twój dostawca internetu

Gra CS i granie jako klient, nie potrzebuje żadnych przekierowań, działa bez tego dobrze; jednak w przypadku stawiania serwera musi być zewnętrze IP/przekierowanie (musisz być poprostu wystawiony do internetu; przynajmniej i zarazem lepiej przekierować tylko te porty co używa CS; nie robić DMZ, oraz jak to będzie serwer to lepiej dopuścić pingowanie WAN''u aby to inni łatwo go znaleźli, chyba, że to jakiś prywatny serwer, to wystarczy tylko podać znajomym IP Smile )
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości