MSE a Windows Defender
#1
Witam, czy przed instalacją MSE należy wyłączyć Win. Defender czy MSE po prostu samo zadba o odpowiednie ustawienia?
Odpowiedz
#2
nmarx napisał(a):Witam, czy przed instalacją MSE należy wyłączyć Win. Defender czy MSE po prostu samo zadba o odpowiednie ustawienia?

W Windows 8+ MSE został zintegrowany z systemem w postaci aplikacji Windows Defender. Jeśli chodzi o wcześniejsze wersje systemów, to nie ma najmniejszego problemu, żeby instalować MSE Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#3
Nie jestem pewny, aczkolwiek wydaje mi się, że MSE wyłączy Defendera. Wszak MSE to nic innego jak ulepszony Defender.
...
Odpowiedz
#4
Chodzi oczywiście o win7. Dzięki za info, myślałem też, że może to ta sama aplikacja tylko bardziej rozbudowana ale chyba nie Wink Przynajmniej nie w Windows 7.
Odpowiedz
#5
preter napisał(a):Wszak MSE to nic innego jak ulepszony Defender.

Cytat: Jaka jest różnica między programami Microsoft Security Essentials i Windows Defender?

Microsoft Security Essentials służy do wykrywania wielu różnych złośliwych programów i ochrony komputera przed nimi, w tym wirusami, programami szpiegującymi i innymi potencjalnie niepożądanymi programami. Windows Defender jest automatycznie instalowany z systemem operacyjnym Windows. Służy on do wykrywania i zatrzymywania programów szpiegujących.


Źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


To chyba właśnie dotyczy Windows 7 i z tego co pamiętam to Defender, a MSE to były dwie różne sprawy Smile

Polecam również:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#6
Dla jasności:


Masz Windows 8:
Defender w nim to tak naprawdę MSE, nic się nie instaluje (zmieni mu nazwę).


Masz Windows 7:
Defender to (słaby) antyspyware. Przy instalacji MSE zostanie on automatycznie wyłączony. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby instalować MSE.
Odpowiedz
#7
Warto jeszcze korzystać z MSE na Windows 7? Bo z tego co widzę to z Widows Defendera na Windows 8 warto. Pozdrawiam!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości