Kaspersky Internet Security / PURE
Może i dobrze wykrywała ale optymalizacji nie miała Grin
Odpowiedz
Co nie miało?



Dawniej wszyscy narzekali, że Kasper muli, mieli. Weź zainstaluj teraz najnowszy Kasper 21 na starym 12-letnim np. C2Duo8400 4GB RAM i nawet HDD (chociaż SSD to już norma na system) Tongue




[Obrazek: a1Y0x41.png]




[Obrazek: C1mCYTO.png]




[Obrazek: a1bTyQf.png]




Free jest na 365 dni, ale jest brak System Watcher i Intrusion Prevention, czyli najważniejszej ochorony poza bazami - HIPS (brak ochrony exploit i ransom i monitorowania programów). To taki całus od polarnego niedźwiedzia za złości w jego kierunku. Masz darmoszkę, ale możesz wpaść hehe. Free to taki wykastrowany KAV hehe. Poskanowac można. W nagrodę jest instalator PL, ale nie ma kraju wyboru PL hehe. Ja dałem UK i jest dobrze Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
Weź teraz? Ja mówię o latach, gdy instalowany na aktualnym średniaku powodował mega muła. Grin
Odpowiedz
Toż to właśnie te czasy. KAV/KIS9/10/11 to 2009/10/11 wtedy wchodziły Core2Duo, tylko nie było na RAM, było 2GB zamiast 4 czy 8 Smile Mam testówki C2D, C2Q z 8GB ramu i to nawet nawet chodzi do dzisiaj hehe, z SSD do tego (AHCI jest) Smile
SSD dużo dało, nie ma porównania; HDD to tylko jako jakiś magazyn od 10 lat. No jak nie ma AHCI to pozostaje HDD.

Ja pamiętam jak miałem w 2005 czy 2006 KIS6 czy 7 i po wpisaniu format c:\ do worda i próbie zapisania do pliku, "krzyczał po świńsku" - kwik, dźwięk, że wirus hehe Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
czyli jak  miałeś w 2005 ten KIS6/7   to na pewno miałeś ochronę  na wysokim poziomie  brak zamulenia szkoda że firma kaspersky nie robi już tak dobrych produktów jak klika lat temu  na przykład wersje od 2011 do 2013 bo te wersje od 2017 do  wersji 2023 co są teraz są mułowate i to bardzo.
może zrobią kiedyś program Kaspersky Internet Security od podstaw zbudują go na nowo tak jak to zrobił kiedyś symantec z wersji Norton Internet Security 2008 na Norton Internet Security  2009 ta wersja podobno miała 300 usprawnień i tyle w tym temacie.
Odpowiedz
Czekałem na taką odpowiedż Smile
Miałem @lukasowi_amd odpowiedzieć, weż spróbój, bo nie muli hehe
Widzę, że żyjesz starymi czasami, fajnie, ale kup nowy komputer i wgraj kaspra Smile
Odwieczny temat kaspra, że muli.
weż zainstaluj trendmicro to się dowiesz co wtedy muli Smile

To co mówiłem o KIS6/7, że to że próba zapisu pliku worda z treścią format c: /q kończyła się wykryciem wirusa, przed zapisaniem pliku Smile

Możemy się kłocić, ale to jest bez sensu, tutaj tylko pokazuję nowe wersję, króre nawet nie są na stronie producenta hehe Smile

Wybierz co chcesz i używaj i bądź zadowolony Smile

Na laptopie każdy AV będzie ci mulił, bo laptopy są energooszczędne. Weż wgraj na nowoczesny desktop to nie poczujesz że jest.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
(02.02.2023, 01:56)tommyklab napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czekałem na taką odpowiedż Smile
Miałem @lukasowi_amd odpowiedzieć, weż spróbój, bo nie muli hehe
Widzę, że żyjesz starymi czasami, fajnie, ale kup nowy komputer i wgraj kaspra Smile
Odwieczny temat kaspra, że muli.
weż zainstaluj trendmicro to się dowiesz co wtedy muli Smile

To co mówiłem o KIS6/7, że to że próba zapisu pliku worda z treścią format c: /q kończyła się wykryciem wirusa, przed zapisaniem pliku Smile

Możemy się kłocić, ale to jest bez sensu, tutaj tylko pokazuję nowe wersję, króre nawet nie są na stronie producenta hehe Smile

Wybierz co chcesz i używaj i bądź zadowolony Smile

Na laptopie każdy AV będzie ci mulił, bo laptopy są energooszczędne. Weż wgraj na nowoczesny desktop to nie poczujesz że jest.

Zamiast AV lepiej sobie SD na lapka zainstalować.
Będzie lekko i bezpiecznie niż mielić trupa za każdym razem bazą danych która i tak jest opóźniona w porównaniu do nowych ataków a tak nawet sporo starych dalej nie wykrywa.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Ja tam jakiś czas temu miałem na chwilę wersję free Kasperskyego wrzuconą ale zrezygnowałem: Windows defender na co dzień jest najmniej problematyczny, nie zawraca głowy ani uwagi, nie muszę niczego zmieniać, a że komputer wykorzystuję w 99% do pracy to nie ma problemów. Gdybym zechciał coś potestowac to zawsze jest Defender Application Guard w Edge oraz Windows Sandbox
Odpowiedz
Witam pojawiła się kolejna beta

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości