Kaspersky Internet Security / PURE
Powiem tak że pakiet Kaspersky Internet Security 2019 według mnie spowalnia otwieranie stron w przeglądarkach bo miałem go 6 miesięcy, teraz jak przeszedłem na Bitdefender Internet Security 2019 widzę ogromną różnice w otwieraniu stron w przeglądarkach odczuć to gołym okiem.
Odpowiedz
HieHie Smile

Ciekawa sprawa wokoło tej notabene sprawy wycofania produktów Kaspersky ze sprzedaży...

Ja sam zauważyłem, że instalując różne wersje Kaspersky..2006.....2012.2013.2014.2015.2016.2017.2018.2019 i robiąc testy na tych samych paczkach, różne wersje podawały inne wyniki; to było jakoś około wersji 2017:  wersjia 2017 wszyskie sygnatury były opiasane dobrze (wersja 2016 też i wczesniejsze), np. Trojan.Win32.Inject.hpoz vs. ten sam plik detektowany w wersji 2018/2019: UDSGrinangerousObject.Multi.Generic , zobaczcie:

[Obrazek: wiaOU7n.png]

Od wersji 2017/2018 lecą w większośc detekcji: UDSGrinangerousObject.Multi.Generic albo HEUR:Trojan.Win32.Generic zamiast szczegółowo opisywać.

Nie chcę nic mówić, ale cofają się w rozwoju, bo mieli nazwane, a oznaczają jako niewykryte, świeże, albo specjalna zadymka w celu dezorientacji konkurencji; ale to juz sam CEO E.K. może wie lepiej jak to jest Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
Dla mnie AV totakie coś dla zabawy mam, pasek sie przesuwa, a on udaje żę coś robi i pokazuje "wyniki" Grin
Za kasprem nie przepadałem może dla tego że zawsze w składakach były by ze 2 programy którymi nie chciał Kasperski mi pracować i za dawnych czasów po za Nortonem co przymulał wolałem wybrać Avire.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
(30.05.2019, 13:03)tommyklab napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Od wersji 2017/2018 lecą w większośc detekcji: UDSGrinangerousObject.Multi.Generic albo HEUR:Trojan.Win32.Generic zamiast szczegółowo opisywać.
Za mało, by tworzyć teorię spiskową... wiadomym jest, że od czasu wystąpienia Johna MacAffee ilość różnego rodzaju malware się rozrosła do pokaźnych rozmiarów*, i porównywanie każdego pliku z każdą historyczną sygnaturą to samobójstwo dla wydajności... więc producenci optymalizują. Skoro heurystyka dobrze rozpoznaje to zagrożenie (i jemu podobne), można było odchudzić listę znanych sygnatur.
Tym bardziej, że wiele zagrożeń to te same schematy, lekko zmieniane i sprzedawane różnym Armaggeddonom czy innym Thomasom Smile

*Jakby ktoś miał cyferki pod ręką, poproszę.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Ja to sprawdziłem na wiekszej swojej bazie Malware,; i rzeczywiście nowe wersje zamiast konkretnie opisać detekcję, to wiekszośc jest UDS, albo HEUR, czyli jako świeżaki, a to stare próbki!!! Kręcą i nie wiadomo o co chodzi.

Coś jest między wersjami 2017/2019, wszystkie tak samo zaktualizowane, ale różne detekcje, te 2019, raczej leci w UDS/HEUR, a 2017 nazywa je jeszcze po imieniu i nazwisku. Screen powyżej.

A ja się nie dziwie się... trzeba zmylić konkurencję.... na VT, wewnętrznie po staremu mają opisane jak to było, a w świat/wersje 2019/wzwyż tylko daja info że UDS albo HEUR. Cwaniaki. To jest tak już od 2 lat.

Prawdopodobnie kaspersky ma swoją bazę próbek wewnętrzną nazwaną po staremu i teraz będzie w świat tylko dawał znaki że większość starych/nowych próbek to UDS, HEUR, że nie wiadomo o co chodzi.
KGB w całej krasie Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
Może zmienili kolejność aktywacji powłok ochrony przy detekcji - kiedyś najpierw sprawdzały sygnatury, a teraz na pierwszy ogień idzie sprawdzanie proaktywne/hips/heurystyka.
Odpowiedz
No to by była jakaś myśl..
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Wyszły wersje Kaspersky 2020: v20.0.14.1085

Nie ma jeszcze wersji PL (Polish), podaję linki do EN (English), instalatory online:
(zmieniając w linku "en" na "pl-PL" - tu prawdopodobnie będzie wersja PL)

EN:
Antivirus -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Internet Security -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Total Security -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Free - jeszcze nie ma

Generalnie tutaj można przeglądać katalogi download:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
Hej jakie zmiany w wersji Kaspersky 2020 FINAL
Odpowiedz
Jeszcze połowa 2019 a ci już 2020 Finał....
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Fifa się tak sprzedaje, to i kasper może Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Zagrywka psychologiczna, że wyprzedzają hakerów i już mają technologię na 2020 Wink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
Cytat:Hej jakie zmiany w wersji Kaspersky 2020 FINAL


ponawiam pytanie
Odpowiedz
(11.06.2019, 13:44)tommyklab napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zagrywka psychologiczna, że wyprzedzają hakerów i już mają technologię na 2020 Wink

Raczej chcą powiedzieć NSA że już znają ich boty Wink
Odpowiedz
Jak zwał, tak zwał Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
Już jest KIS 2020 po Polsku 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
(26.08.2019, 17:00)RIO napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Już jest KIS 2020 po Polsku 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To wersja beta?
Czy trial???
Wisevector v3,05
Odpowiedz
Changlog dla KIS 2020

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Eset Internet Security + CatchPulse
Odpowiedz
Kiedy oficjalnie polska wersja 2020 produktów Kaspersky ?
MD + WHHL
Odpowiedz
Już jest oficjalnie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości