Uszkodzony RAM?
#1
Witam,
Od wczoraj mam problem z komputerem, otóż często się zawiesza i wywala blue screeny.
Na komputerze nie instalowałem nic nowego od ok
pół roku.
Oto jeden z blue screenów :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ESET Smart Security
Odpowiedz
#2
Faktycznie, wygląda to na problemy z pamięcią RAM.

Wykonaj testy Memtestem. Windows posiada taki tryb (Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Narzędzia administracyjne), włącz go i przetestuj pamięci.
Odpowiedz
#3
Nie wiem czy uda mi sie to wykonac, bo po wlaczeniu (jezeli sie uda) to komputer wylacza/zawiesza sie po kilku minutach.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#4
Ile masz kości RAM? Jeśli więcej niż jedną, to wyjmij wszystkie oprócz jednej i zobacz jak chodzi. Jeśli cały czas będą problemy, to sprawdź takim sposobem pozostałe.
Odpowiedz
#5
Tylko 3 Gb (1Gb + 2 Gb Good Ram)
Juz jakis czas temu w biosie, podczas włączania kompurera, kilka razy widzialem, jak czytało tylko 1 Gb RAMu. Obstawiam wiec, ze padło to pozostałe 2 Gb.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#6
Takie nieparzyste pojemności czasami nie są dobre i mogą powodować problemy. Najlepiej wyjmij tę kośc 1GB i zobacz, jak komputer chodzi na tej 2GB.


Dodano: 13 lut 2014, 0:09

Trochę źle się wyraziłem..
Miałem na myśli łączenie kości o różnych pojemnościach
Odpowiedz
#7
kiedy kupowałem komputer ok. 5,5 lat temu, to prawie nic nie wiedziałem o sprzecie, bezpieczeństwie komputerowym i kupiłem cale "pudło" juz zlozone w sklepie Sad

A co do tych kości RAM, to zajmę się tym po południu i dam znać.


Dodano: 13 lut 2014, 18:36

Dzisiaj jak wróciłem ze szkoły,tata powiedział mi, ze HIPS w Esecie Smart Security wyłączył sie, a Windows Update przestał działać.
Zrobiłem skany OTL i FRST
Plik Otl.txt

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Extras.txt

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Frst.txt

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Addition.txt

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Pojawily sie tez dziwne pliki

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wiem, ze.to nie ten dzial, ale problem dotyczy tego samego komputera i usera i nie chcialem tworzyć drugiego tematu
ESET Smart Security
Odpowiedz
#8
Załóż lepiej osobny temat w odpowiednim dziale. Tachion się tym zajmie Smile
Odpowiedz
#9
Takie screeny kiedyś alureon (rootkit działający w okolicach jadra/kernela)wywalał

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

bo mieszał w sąsiedztwie kernela windows.
Potem zmienił nazwę na TDSS , aż do obecnej postaci TDL-4 .
Ztestuj kompa czym się da anti-malware a potem memtest czy RAM dobry. Ale widzę, że już założyłeś wątek, jednak jakieś wągliki Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości