Zestawy zabezpieczające użytkowników
(04.05.2019, 18:11)slav napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na chwilę obecną nie posiadam PC Tools. Comodo zainstalowałem ze względu na piaskownicę bo AV jest dość marny w porównaniu z Immunetem

Comodo AV jest słabszy od Immunet Protect ?
...
Odpowiedz
Tak myślę choć jako laik mogę się mylić.Nigdy nie widziałem Immunet-a w żadnych " profesjonalnych " testach a u mnie swego czasu Comodo AV zawsze coś przeoczył z czym radził sobie program który mam obecnie ale jak już wspomniałem są to moje laickie spostrzeżenia
Immunet - PC Tools  Firewall Plus
Odpowiedz
OK...od dziś chyba na dłużej Huorong IS Smile SpyShelter chwilowo pauzuje, ale SD wciąż na pokładzie. Próbuję poznać ten chiński pakiet nieco głębiej...czemu?...zaintrygował mnie większymi, niż u innych ostatnio możliwościami "ręcznego sterowania" Smile Co z tego będzie...zobaczymy Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Na Viście po staremu...czyli SSFW i SD tylko, ale nieco zmian za to na Win 8.1. Zmiany wynikają z potrzeby...chęci...uproszczenia obsługi komputera dla mojej żony przy zachowaniu w miarę sensownego poziomu bezpieczeństwa. Zmiany są właściwie dwie:
- Postanowiłem, że większość monitorowanych akcji będzie automatycznie dozwolona dla aplikacji z zaufanymi certyfikatami; zostawiłem jednak trochę akcji, które nie będą automatycznie zezwolone - to te poniżej na screenie. To akcje wg mnie newralgiczne i o istotnym znaczeniu, a przy istniejących już od lat ustalonych regułach dla pracujących w systemie aplikacji, nie będzie ich szczególnie wiele...właściwie spodziewam się, że tylko w mało bezpiecznych sytuacjach
   
- Ochronę postanowiłem uzupełnić programem AV - to Immunet w wersji 6.3 z ustawionymi dodatkowymi wykluczeniami i wyłączonym silnikiem ClamAV.  Nie zdecydowałem się na jakiś bardziej rozbudowany program czy aplikację bazująca na SRP, bo one też wymagają wiedzy i praktyki, może nawet bardzie, niż "zwykłe" AV...myślałem jeszcze o nowych rozwiązaniach typu WiseVector StopX, ale to póki co projekt nowatorski i zbyt świeży, żeby instalować go komuś innemu.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
(07.07.2019, 14:11)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(...) uproszczenia obsługi komputera dla mojej żony przy zachowaniu w miarę sensownego poziomu bezpieczeństwa. (...)

- Ochronę postanowiłem uzupełnić programem AV - to Immunet w wersji 6.3 z ustawionymi dodatkowymi wykluczeniami i wyłączonym silnikiem ClamAV.
Myślę, że Panda Dome Free byłaby lepszym wyborem.
...
Odpowiedz
Panda nawet nie ma 1/4 co oferuje ten program Tongue
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
(08.07.2019, 09:17)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Panda nawet nie ma 1/4 co oferuje ten program Tongue
A czy Immunet lepiej wykrywa zagrożenia? Raczej nie.
...
Odpowiedz
Też racja oby dwa sie nie nadają to lepiej już avire free Grin
Przy SSFW i SD to i tak nie będzie mieć zbytnio dużo do roboty
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
(09.07.2019, 11:00)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Też racja oby dwa sie nie nadają to lepiej już avire free Grin
Przy SSFW i SD to i tak nie będzie mieć zbytnio dużo do roboty
Dokładnie, antywirus wszak ma być wsparciem dla głównej linii obrony.
...
Odpowiedz
I tak jest...Immunet jest niejako drugą linią obrony, choć właściwie funkcjonalnie stoi "wyżej" w tej hierarchii od SS. To on opowiadać ma za wykrycie ewentualnego zagrożenia jak tylko szkodnik taki znajdzie się na dysku...SS zrobi to dopiero w momencie, kiedy zostanie w jakiś sposób uruchomiony czyli później.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Raczej wcześniej bo samo sie nie wgra, no chyba że ktoś ma ustawioną m.in przeglądarkę jako zaufany program to pozdro Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Nie chodzi mi o pliki pobierane w tle, ale takie które bardzo często lądują na dysku niejako za domyślną zgodą użytkownika - dokumenty, obrazki, prezentacje i temu podobne codzienne bzdurki. Mamy je z poczty, z pendraków, czasem z jakiś forów itp. Przyznasz, że to częsta praktyka wśród tysięcy użytkowników Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
(10.07.2019, 16:52)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie chodzi mi o pliki pobierane w tle, ale takie które bardzo często lądują na dysku niejako za domyślną zgodą użytkownika - dokumenty, obrazki, prezentacje i temu podobne codzienne bzdurki. Mamy je z poczty, z pendraków, czasem z jakiś forów itp. Przyznasz, że to częsta praktyka wśród tysięcy użytkowników Smile
Pytanie czy w wykrywaniu malware w plikach Immunet jest skuteczniejszy od Pandy? Wydaje mi się, że to Panda wypadłaby lepiej.
...
Odpowiedz
Według AV-Comparatives wykrywalność taka sama przy czym immunet ma mniej fp, niestety testów dla użytkowników domowych nie ma ale cisco to jest wersja biznesowa immunet.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
W AV-Kompromitacji wszyscy wygrywają , no prawie wszyscy Tongue
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Lubię Pandę...może bardziej "lubiłem", bo program został zbyt uproszczony jak dla mnie i nie jest tym, co fascynowało mnie w nim tak z 10 lat temu. Wybrałem więc Immunet, bo nie potrzebowałem nic bardziej obciążającego i ingerującego w system, a przy tym chciałem coś niewymagającego stałej interwencji.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
U mnie na Viście zmiana...pewnie chwilowa...odinstalowałem SS i zamiast niego mam PCTools FW i do tego GeSWall. Tak dla samej zmiany i z sentymentu Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
To ja powiem. Na Win10 zachciało mi się automatu i jest Norton Security
Odpowiedz
A u mnie bez zmian bo w sumie nic sie nie dzieje na rynku w oprogramowaniu zabezpieczającym.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Witam
Jestem "Świeżynka" na tym forum.
Dla zainteresowanych
Cały set pilnujący w jednym z laptopów aktualna na dzień dzisiejszy,tj,17.09.2019. Wszystkie wersje płatne.
Comodo IS 12.0.0.6818
Emsisoft Anti-Malware wersja 2019.8.0.9681
Malwarebytes Premium 3.8.3.2965
Zemana AntiLogger 2.74.204.664

Osobiście odradzam SpyShelter-a. Mi przysparzał za dużo problemów,a i support bardzo niemiły!

Pzdr
Let force be with you!


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości