Zestawy zabezpieczające użytkowników
#81
Naprawdę nie rozumiem co wy do tego NET macie... Wiele aplikacji wymaga tych bibliotek w systemie, co wcale nie oznacza, że używają ciężkiej maszyny wirtualnej. EMET tego dla przykładu nie robi. Ja nie widzę problemu, bo prędzej czy później i tak zainstalujecie NET sami, albo zrobi to za was jakąś z instalowanych aplikacji.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#82
.NET Framework jest wykorzystywany w EMET chyba tylko w GUI, i można to jakoś obejść;
jest o tym niaktywny już wątek na Wildersach, w którym pisał ichito , i jeszcze np. taki link:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A tu jest porównanie możliwości EMET, MBAE i HMPA 3, przygotowane przez deweloperów HMPA:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na ile prawdziwe, trudno powiedzieć, bo HMPA 3 jeszcze nie ma nawet w wersji beta;
tak czy owak, poprzeczkę panowie z surfrightustawili sobie bardzo wysoko.
Odpowiedz
#83
Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Firefox + Ghostery + NoScript
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#84
@up:
Ghostery daje sobie w pełnie radę zamiast adblocka?
Odpowiedz
#85
Nie, najlepiej mieć oba, fajnie się uzupełniają.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#86
Mam to co wyżej + Adblock Plus, no ale adblock blokuje reklamy Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#87
@Eru
Nie warto byłoby dorzucić jakiś FW? Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#88
Przecież mam Tongue
Poza tym nie mam bzika na pkcie bezpieczeństwa absolutnego Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#89
Eru napisał(a):Przecież mam Tongue
Poza tym nie mam bzika na pkcie bezpieczeństwa absolutnego Tongue


Być może chodziło o takąCool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#90
EMET niestety mi się wykrzaczył coś i proces agenta w trayu przestał działać...działa proces zasadniczy w tle, ale nie zadowala mnie uruchomienie za każdym razem programu z jego ikony, a i to czasem nie zaskoczy, bo dostaję okienko z komunikatem, że nie mam praw administratora. Nie mam zamiaru z tym walczyć...EMET został usunięty. Wróciłem też do BDTL Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#91
U mnie też EMET na razie czeka na finalną wersję 5, bo chyba on był moim sprawcą problemów na Windows 8.1.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#92
wojek napisał(a): ichito pisze:a usunąłem HMPA



A mógłbyś napisać o tym kilka słów? Mocno się przymierzam do HMPA i/lub MBAE,
stąd moje zainteresowanie.


ichito , please kilka słów Twojej opiniio HMPA.
Odpowiedz
#93
Wojek..ależ nudzisz Smile OK...moja ocena i wątpliwości są subiektywne, dokładnie tak samo się czuję kiedy używałem BOClean...instalujesz i nie wiesz, żew ogóle działa...pełna automatyka i prawie żadnej konfiguracji. Nie gustuję w takich narzędziach, choć akurat BC to bardzo przyzwoity program i miał swoje lata triumfu. HMPA kiedyś mi pokazał na całej stronie komunikat ostrzegawczy i propozycje przeskanowania HMP, a wszystko przez jakis testowany dodatek przeglądarki...z jednej strony dobrze, bo dodatek miał tam coś kontrolować i blokować na stronach, z drugiej komunikat był nieczytelny...żadnego opisu co i jak. To mnie trochę zniechęca, bo nie wyjaśniając nic, producent oferuje jedynie swój płatny program do dokładnego zeskanowania i ewentualnie do usunięcia zagrożenia. To tak jakbyśmy mieli adware po prostu.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#94
oldblues napisał(a):Miałem Online Armor i mimo, że to super skuteczna zapora, to niestety spowalniała mi kompa (wyczuwalnie).
Choć dalej uważam OA za świetny soft, który samodzielnie może stanowić kompleksową i znakomitą ochronę, to również mam podobne odczucia, doskwierające głównie podczas startu systemu.
W kwestii zestawu - u mnie bez większych zmian - SpyShelter Firewall wsparty WSA, a do tego okresowe skany HitmanemPro z opcją EWS i Malwarebytes Anti-Malware 2.
Doszedł jedynie backup w postaci Macrium Reflect Pro, z którego póki co, jestem bardzo zadowolony Smile
Odpowiedz
#95
ichito napisał(a):Wojek..ależ nudzisz


e tam, interesowała mnie po prostu Twoja ekspercka opiniaSmile
dziękuję!

Miquell napisał(a):Choć dalej uważam OA za świetny soft, który samodzielnie może stanowić kompleksową i znakomitą ochronę, to również mam podobne odczucia, doskwierające głównie podczas startu systemu.


U mnie OA spowalnia kompa bez wątpienia, ale jest to do zaakceptowania,
bo zakładam że korzyści z OA są tego warte.Poza tym, kwestia przyzwyczajenia
- używam OA gdzieś od połowy 2008 roku...
Odpowiedz
#96
Aktualizacja:
Cytat: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Firefox + Ghostery + NoScript + Adblock Plus
S10 Password Vault PL
Rollback Rx
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#97
G Data antivirus 2014 + Malwarebytes antimalwer w wersji Pro
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#98
Miszel03 napisał(a):G Data antivirus 2014 + Malwarebytes antimalwer w wersji Pro

A firewall/hips by się nie przydał? Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#99
Malwarebytes Anti-Malware, SpyShelter Firewal, Sandboxie, AppGuard 4. Lekko i przyjemnie.
Malwarebytes Anti-Malware(Premium)=SpyShelter Firewall =Sandboxie= AppGuard 4
Odpowiedz
Na rodzinnym netbooku skończyła się licencja na ESET SS, więc zainstalowałem Bitdefender Free i na razie nie mam zamiaru zmieniać zabezpieczeń - powinno być ok. Nie korzystam z tego komputera często, ale już widzę, że działa "sprawniej"/szybciej. Jak na światło dzienne wyjdzie aktualizacja produktu, to w końcu zainstaluje na swoim laptopie.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości