CryptoPrevent - ochrona przeciw porwaniom
#41
Producent rok temu (od wydania wersji 6) zrezygnował z budowania ochrony CP na bazie systemowych mechanizmów restrykcji - w tej chwili bazuje na określonych filtrach czyli jakby sygnaturach, które od czasu do czasu aktualizuje. Okazuje się jednak, że ochronę na bazie SRP zachował w wersji portable, która ma swoją osobną stronę...ale chyba brak na niej pliku do pobrania (tak przynajmniej mam na swoim komputerze).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co to daje?...to jakby bardziej uniwersalne rozwiązanie, ponieważ bazuje na systemowych rozwiązaniach i ograniczeniach, aczkolwiek raczej zaawansowani użytkownicy będą wiedzieć, jak poprawnie dodatkowo tę ochronę poszerzać.
Wersja portable do pobrania z Majorgeeks

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#42
Ichito ja z drugiego linku pobrałem wersje portable i mam da dysku paczkę zip.
Odpowiedz
#43
Ostatnio sprawdziłem ten program jeszcze raz na paczce ransomware, i przy trzecim lub czwartym w kolejności pliki zaszyfrowane. Program ustawiony na maksa. Bitdefender Anti-Cryptocker też sie wyłożył zreszta na tym samym szkodniku.   ti-Cryptolockerfender Anti-Cryptolocker
Odpowiedz
#44
Może zapowiadana wersja 8 coś zmieni?

A robiłeś ten test dla HMPA v3 (wersja darmowa chroni przed ransomware)?
Odpowiedz
#45
Wyżej linkowałem do wersji portable (6 bez aktualizacji już)...może to skuteczniejszy mechanizm, niż filtry/sygnatury?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#46
(10.09.2015, 06:49)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wyżej linkowałem do wersji portable (6 bez aktualizacji już)...może to skuteczniejszy mechanizm, niż filtry/sygnatury?

Wersję portable też sprawdziłem. Wynik identyczny. Nie da się w niej ustawić maksymalnej ochrony (tylko wersja instalacyjna).
Sprawdzę jeszcze w tym konkretnym przypadku jak HMPA się zachowa.
Odpowiedz
#47
Mozesz mi podlinkować tę paczkę?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#48
cd.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co do HMPA,to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#49
(10.09.2015, 11:45)morphiusz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mozesz mi podlinkować tę paczkę?
Ja również bardzo bym prosił.
Odpowiedz
#50
Blokuje mi uTorrent-a.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#51
Po długim zastoju w rozwoju programu nareszcie coś ruszyło...zapowiadana jest wersja nr 8
Cytat:
Feb 9, 2016

CryptoPrevent version 8 is coming very soon!!!
It’s been a long time in the making! After a full re-write from the ground up with almost 15,000 lines of new code and a fully re-designed interface it’s almost ready.  Including new protection features, updated old protection features, simple and more intuitive interface and a lot more power under the hood!  We’re very excited about this new version and we’ll be entering a public beta very soon!
(...)
With all this new power and functionality will come a price increase, but we’re having a 20% sale until we get v8 released!  So get your copies fast!  All premium users will be able to upgrade to version 8 free of charge and can be configured to do it automatically even!  This sale will cover all versions of CryptoPrevent (including our unlimited bulk edition and other resale packs) so stock up today to save in the future!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#52
Od pewnego czasu można testować wersję 8 beta programu.
Konieczna jest instalacja MS .NET Framework 4 Client Profile.

Więcej informacji i link do pobrania wersji testowej tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#53
Zgodnie z zapowiedziami i po długim oczekiwaniu
wyszła nowa, znacznie rozbudowana wersja programu.
Znikła też jego atrakcyjna cena (licencja dożywotnia)
na rzecz opłaty rocznej lub subskrypcyjnej (na 1 rok). 
Nadal dostępna jest bezpłatna, okrojona wersja programu.
Szczegóły tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z tego co pamiętam, do uruchomienia programu konieczny
jest .NET Framework.  

Tymczasem, ja u siebie odinstalowałem jakiś czas temu wersję 7,
która chyba była już dość przestarzała, poza tym raczej
SS FW + AppGuard + ERP + sporo filtrów w przeglądarce
powinny wystarczyć...
Odpowiedz
#54
Odpaliłem nową wersję...na pierwszy rzut oka interfejs i ilość opcji jest podobna z poprzednią wersją, więc pewnie szczegóły są "pod maską". Zastanowiła mnie jedna rzecz - "drugi" poziom ochrony (nazwy nie pamiętam), który chroni nie za wiele, o czym w opisie informuje producent. na zdrowy rozum jest nieprzydatny, ale może będzie potrzebny komuś, kto chce kombinować z własnymi ustawieniami?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#55
Na Wildersach piszą, że przy nowej wersji jest tworzonych ok. 4000 reguł
(wersja 7 tworzyła ok. 400 reguł). Ciekawe, czy tyle wirtualnych bytów
wpisanych do rejestru nie spowalnia komputera, czy nawet nie może spowodować
poważniejszych następstw (np. BSOD). Ciekawy byłby test tego
programu dla różnych szkodników.
Odpowiedz
#56
Od roku niemal bez żadnych wpisów, a program się przecież rozwija nieustannie...poniżej lista zmian do dwóch ostatnich wersji

Cytat:v8.0.4.2 (June 3rd, 2017)
  • Major improvements in Memory usage across all executables (CryptoPrevent.exe, CryptoPreventMonSvc.exe, CryptoPreventNotification.exe), memory usage will decrease over time for the real-time as well as less usage on initial launches.
  • Corrected an issue where White-Label Creator was not updating the CryptoPrevent.exe launcher file in the includes folder which is used to create installers (you can delete this file and then re-open the WL Creator to force an update now)
  • SRP Whitelist is now sorted on initial loading and when updated
  • FolderWatch Custom Folders list is now sorted on initial loading and when updated
  • Fixed issue where services may not start via CLI options
  • Fixed issue where HoneyPot files might not be removed when FolderWatch has been disabled
  • Fixed issue where HoneyPot files might not be removed when Custom Folder is removed
  • Add/Removing Custom Folders to FolderWatch will no apply instantly
  • Fixed issue where services may be removed but not re-installed when changing various definition files or email settings
We STILL have several more improvements already in development and testing, so there should be additional updates in the coming days.
You can subscribe to this category of our blog to stay current on any new additions or changes!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cytat:v8.0.4.3 (October 5th, 2017)
  • Performance increases for save/load of Bulk/White-Label configurations
  • Performance increases in the application of Bulk/White-Label settings at time of install
  • Performance increases on application startup
  • Several other minor performance improvements
  • Corrected issue where blacklist command line option may have whitelisted in some cases
  • Bulk registration data is now handled entirely via HTTPS (Note registration data was always encrypted prior to being sent, this mainly eliminated a fallback v7 Bulk communication method)
  • Several other minor bug fixes
  • New FolderWatch/HoneyPot options (see more

    [Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

    )
  • HoneyPot Detection Message shows details about detected event and file detected
  • HoneyPot Detection Message gives the option to go back into windows explorer (instead of just shutdown or reboot)
  • Subscription Information shown in a tab in the interface
  • Debug submission available under subscription tab (so this is a premium only option to email support with debug info attached)
  • Additional HoneyPot Detections for new ransomware variants
  • Management Console ready (A management console is in the works and being up to date with this version should prepare the clients for this ability on its release)
We STILL have several more improvements already in development and testing, so there should be additional updates in the coming days.
You can subscribe to this category of our blog to stay current on any new additions or changes!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#57
Wersja 9.0.0.0 ze stycznia 2018...w changelogu jest 2017, ale to musi być pomyłka, bo anons jest z 2018 Smile

Cytat:
    • v9.0.0.0 (January 17th, 2017)
    • User Interface Updated-adds additional explanation on features and functionality as well as streamlines options
    • Maintenance options have been added which are powered by d7x technology (manually running maintenance is available under the Free and Premium versions, scheduling automated maintenance is a premium feature only)
    • FolderWatch HoneyPot and the Quick Access tray are now available for usage under the free license; this makes all the protections CryptoPrevent provides free for personal usages
    • Program Filter has been updated to work with additional file execution situations
    • Corrected an issue where subscriptions keys may show as expired or invalid prior to subscription running out
    • Updates have been completely re-written for performance and lower bandwidth usage
    • Update feature has been added where CryptoPrevent will automatically apply any critical updates when opened (applies to the Free and Premium versions)
    • Several performance improvements for CryptoPrevent and the Monitor service
    • Several bug fixes for CryptoPrevent and the Monitor service
We STILL have several more improvements already in development and testing, so there should be additional updates in the coming days.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości