Test 15 programów do pakowania plików
#1
Test 15 programów do pakowania plików przeprowadzony zamieszczony na blogu Raymonda. Testowana była szybkość kompresji, oraz rozmiar spakowanego pliku.

Wyniki:

Kompresja do ZIP

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Maksymalna kompresja:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Pełne wyniki wraz z komentarzami dostępne na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Lata lecą, a ja ciągle i ciągle używam 7-Zipa i jakoś nie widzę powodu, aby go na cokolwiek zmieniać.
Różnice w wielkości archiwum w wypadku popularnych aplikacji są bardzo niewielkie, w szybkości już większe, no ale dla mnie osobiście nie stanowi to problemu, niezbyt często pakuję / wypakowuję duże archiwa.
Odpowiedz
#3
Dokładnie i u mnie jakoś 7-zip mi w zupełności wystarcza .
Odpowiedz
#4
Najlepsze ustawienia w 7-zip:
- 7z
- Ultra
- metoda LZMA2 - wtedy korzysta z więcej jak 2 rdzeni/wątków (LZMA tylko 2 wątki/rdzenie) - zależy od procesora
- rozmiar słownika 64MB - lub więcej jeżeli pamięć RAM pozwala
- rozmiar słowa 64 lub więcej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- warta wspomnienia jest opcja - kompresuj pliki współdzielone (odpowiednik "solid/ciągłe" w WinRAR)- w przypadku wielu plików o podobnej strukturze zmniejsza znacznie rozmiar archiwum (Wadą tego rozwiązania jest to, że mając np. bardzo duże archiwum, aby wypakować np. 1 plik, program musi rozpakować całe archiwum aby go wyodrębnić; w normalnym archiwum nie trzeba całego rozpakowywać, tylko można bezpośrednio ten jeden plik; reasumując ten tryb jest przydatny gdy nie zachodzi potrzeba ciągłego wypakowywania z tego archiwum pojedynczych plikówa rozmiar pliku ma byc jak najmniejszy Smile ) [idealnie pasuje do np. paczek malware albo do kompresji folderów z grami, instalatorów dla platform x86/x64 w jednym]
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#5
Kurcze...pewnie dla wielu takie testy są wskazówką w wyborze, bo akurat mierzone parametry są dla nich istotne, ale na co dzień chyba najważniejsza jest łatwość obsługi, przejrzyste i czytelne menu, różnice rzędu paru procent (kilka setnych części) w stopniu kompresji nie mają aż takiego znaczenia. 7-zip używam od wielu lat nie tylko jako program do kompresji, ale także jako menadżer plików po ustawieniu widoku w 2 panelach.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Kiedyś przy okazji robienia paczki malware testowałem 7-zip i WinRAR(5) z multum ustawień, słowników , słowa, czasu kompresji, itd. Najlepiej wypada właśnie 7-zip z w/w ustawieniami.
Dla 2-5 MB różnicy przy paczce testowej 500MB dla słownika większego i słowa, a zarazem większego czasu kompresji nie warto tego czasu poświęcać w 7-zip.
WinRAR był gorszy o jakieś 10-30MB na tej paczce i czas też dłuższy. To takie moje małe testy.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#7
Pytanie. Też macie w 7-zip menu kontekstowe po angielsku chociaż w aplikacji ustawiony jest język polski? Wszystko poza tym menu jest po polsku.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


-------------

Ok poradziłem sobie. Jakby ktoś miał podobny problem:
1. Znaleźć plik en.ttt w katalogu [Lang]i usunąć/przenieść.
2. Plik pl.txt skopiować, zmienić nazwę na en.ttt i po restarcie PC powinno być już OK.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#8
Sorka, że odgrzewam stary kotlet ale nigdzie nie znalazłem podobnego tematu w internetach także.
@Houdini Mam taki sam problem jak Ty, jednak Twój sposób nie działa. Mam nadal angielski. System mój to Windows 8.1 x64. Czy robię coś źle? Robiłem wszystko według instrukcji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości