Ranking 10 najlepszych darmowych kont pocztowych
#21
Faktycznie przykre są takie przejścia, bo w końcu powierzamy komuś swoje prywatne sprawy i zasoby, które powinny być dla nas na wyciągnięcie ręki. Ale to nie jest "zaleta" poczty od MS...w zeszłym roku niechcący podczas migracji danych z konta na konto straciłem jedno z nich i teoretycznie powinno być wszystko do przywrócenia, ale tylko teoretycznie. Google...bo o skrzynkę Gmaila chodzi...dostało ode mnie odpowiedni wniosek z danymi do weryfikacji i nawet pozwoliłem im na pobranie drobnej opłaty, byle tylko mieć dostęp do konta...nic nie dostałem!! Nie tylko dostępu, ale nawet żaden dupek z "G" nie raczył odpisać na moje pytania, co dalej po tym wniosku i opłacie...wcięło wszystko bez słowa wyjaśnienia. Straciłem na zawsze ponad 2-letnią korespondencję i mogłem tylko kląć pod nosem, bo nic więcej zrobić nie mogłem.
Od tego czasu z daleka od usług Googla.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#22
@ichito
No własnie mam wrażenie ze jeśli chodzi o gigantyczne firmy (MS,GOOGLE,Facebook) to sądząc z komentarzy które czytałem szansa na jakikolwiek kontakt jest prawie żadna. A z drugiej strony - w dzisiejszych czasach dwie najważniejsze rzeczy to dostęp do telefonu i poczty właśnie. Zazwyczaj utrata któregoś z nich może oznaczać spore kłopoty (włamania na inne konta etc). Ja na szczęście jestem w sytuacji gdzie outlook pobierał niejako pocztę z mojego adresu gmailowego który użytkuję od początku. Tak więc "kopia" jest. Tyle tylko że jak widać po Twoim wpisie sama kopia też nie jest całkiem bezpieczna Wink
Zobaczymy powalczę z nimi jeszcze - > choć coraz bardziej się liczę z tym że konto straciłem na zawsze.
Odpowiedz
#23
Zawsze można jeszcze np. kupić sobie dedykowaną skrzynkę Exchange (aby mieć tak świetną synchronizację wszystkiego).
Ok, będzie płatne, ale i support zupełnie inny. Jakby ktoś był zainteresowany to od siebie napiszę, że OVH oferuje takowe w sensownych cenach.
Odpowiedz
#24
Masz na myśli to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

?
Odpowiedz
#25
Tak, dokładnie o tym wspominałem.
Testowałem przez miech. Jak ktoś używa Outlooka (aplikacji) to istna bajka.
Odpowiedz
#26
Faktycznie wygląda ciekawie. Rozważę jak mi definitywnie usuną konto.
A tak przy okazji to konto na outlook.com zostało właśnie odblokowane (bez słowa informacji co było powodem jego zawieszenia).
Mogę podejrzewać że jest nim łączenie się z kontem z różnych VPN w tym z VPN''a irańskiego.
Gmailowi nie przeszkadzało to nigdy Wink

Swoją droga odblokowanie mojego konta zbiegło się z nowymi poprawkami do outlooka (info sprzed 10 minut)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#27
A jaki ja teraz mam wybrać zastąpniczek dla opera.mail - nic się nie nadaje, tragedia.
Odpowiedz
#28
Jak to nic, skoro większość oferuje to samo, a nawet więcej...?
Nawet byle jaki hosting oferuje pocztę o podobnych możliwościach, nie wspominając już w ogóle o GMailu, Outlooku i podobnych.
Nieco nie rozumiem zachwytu nad Opera Mail. Próbowałem, niczym nie zachęciła. usługa jakich setki.
Odpowiedz
#29
Na tę chwilę zdecydowałem się na gmx , w sumie i tak nie zobaczę GUI pod klientem, a pamiętam z testów że było bdb bodajże w 2008/2010 czy coś koło.

Vivaldi Mail - próbował ktoś?
Odpowiedz
#30
A może fastmail.fm? Testuje ostatnio, przyznam że bardzo przypadło mi do gustu. Pierwsze 2 miesiące są darmowe, później niestety trzeba płacić.
Webroot SA Antivirus & SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#31
^dzięki, tylko free

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


testował kto to novum? Mam pewne podejrzenia...
Odpowiedz
#32
Nieco odkopuję temat, ale trudno...na pewno ktoś wie, jakie konta umożliwiają pobranie zawartości poczty z innego konta. Poszukuję czegoś, co zamieni mi konto w domenie outlook.com...mam ostatnio problemy z dostarczaniem poczty na to konto, a nie chcę stracić zawartości tej skrzynki. Próbowałem gmx.com, ale nie znalazłem funkcji pobrania zawartości innego konta, jedynie przekazywanie z niego nowej poczty.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#33
Hm.. Gmail?
Odpowiedz
#34
home.pl
Odpowiedz
#35
Home.pl jest płatne jak widzę, a z gmaila zrezygnowałem kilka lat temu...ale dzięki za podpowiedzi Smile A może ktoś yahoo używa i coś wie w temacie?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#36
Akurat mam konto w yahoo, i jeszcze niedawno opcje forwardowania, itp. były płatne,
ale teraz sprawdziłem i, co ciekawe, są już darmowe; np. jest opcja
''Settings -> Accounts -> Send and receive email from other email services'',
oraz przesyłanie maili na Outlook Express i forwardowanie na inne konto.
Odpowiedz
#37
Tutaj jest ciekawa lista usług, jest tam kilka innych opcji wymienionych np. Tutanota i ProtonMail

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#38
Dzięki za zestawienie...może się przydać Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości