Budujemy "konsolę" - projekt
#1
Na forum od jakiegoś czasu cisza, więc postanowiłem, że rozpocznę wątek dotyczący mojego projektu na jakiś szkolny konkurs. Z góry uprzedzam, że nie spodziewajcie się czegoś super - zabawka w sumie tylko pod starsze gry. Wątek tylko i wyłącznie w celach rozrywkowych. Może ktoś w przyszłości będzie budował coś podobnego i będzie szukał wskazówek?
Najprawdopodobniej jutro albo w sobotę otrzymam od wychowawcy trochę części. Postaram się regularnie wstawiać jakieś zdjęcia postępu moich prac.
Na tą chwilę mogę powiedzieć, że planuję wykonanie obudowy z przezroczystej pleksy chociaż nie jestem pewien czy warto wystawiać na widok wnętrze. Okaże się jak dostanę już podzespoły.
Wszystko ma być podpinane do TV/monitora niestety przez VGA gdyż z tego co mi wiadomo płyta główna nie posiada DVI. A może uda mi się gdzieś znaleźć jakąś odpowiadającą kartę graficzną, która będzie miała większe parametry niż ta zintegrowana z płytą.
Tutaj parę pytanek do Was:
1) Jak rozwiązać problem braku klawiatury przy uruchamianiu? Będzie do konsoli dołączony zwykły pad USB.
2) Istnieje jakiś program, który pomoże zastąpić mysz, padem właśnie?
Odpowiedz
#2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Waves napisał(a):Jak rozwiązać problem braku klawiatury przy uruchamianiu? Będzie do konsoli dołączony zwykły pad USB.

Jakiś problem? Niektóre komputery mogą działać bez klawiatury, to zależy od BIOSu chyba.

Waves napisał(a):Na tą chwilę mogę powiedzieć, że planuję wykonanie obudowy z przezroczystej pleksy chociaż nie jestem pewien czy warto wystawiać na widok wnętrze.

To może być nawet ciekawe, ale moim zdaniem zupełnie niepotrzebne.

Pleksi możesz zastosować, gdybyś sam zaprojektował konsolę, taki gamerskie Raspberry Pi. Wtedy faktycznie ładnie to się prezentuje i wygląda bardzo schludnie i elegancko.
Odpowiedz
#3
A na jakim systemie chcesz zbudować tę konsolę?
Odpowiedz
#4
Cytat: Jakiś problem? Niektóre komputery mogą działać bez klawiatury, to zależy od BIOSu chyba.

No to czekamy na płytę główną Smile

Cytat: Pleksi możesz zastosować, gdybyś sam zaprojektował konsolę, taki gamerskie Raspberry Pi. Wtedy faktycznie ładnie to się prezentuje i wygląda bardzo schludnie i elegancko.


No to zamykamy to w czarnym plastiku bo wątpię abym gdzieś dorwał odpowiednią blaszkę. Oczywiście wszystko z otworami wentylacyjnymi.

Cytat: A na jakim systemie chcesz zbudować tę konsolę?


Osobiście wrzucił bym jakieś Linuxa a dokładniej to może SteamOS? Chociaż nie wiem czy bebechy pozwolą i zapewne będzie stary XP z jakimiś bajerami graficznymi. Zmieniony ekran bootowania, motyw systemu. Pomińmy tutaj kwestię legalności Tongue
Odpowiedz
#5
Sądzę, że odpowiednio dobrana dystrybucja GNU/Linux mogłaby się sprawdzić lepiej, niż dociążony bajerami XP.
Ponadto na pewno pozwoli Ci to, na większą personalizację systemu no i będziesz mógł się sporo nauczyć (i my przy okazji też) Wink
Odpowiedz
#6
Tylko teraz pytanie o gry. Czy na jakieś dobrze dobrej dystrybucji uda mi się bez bawienia się z Wine, POL odpalać gry? Na XP wrzucił bym takie tytuły jak GTA San Andreas, jakiegoś starszego nfsa albo Fifę.
Odpowiedz
#7
Wiesz, zainspirowałeś mnie Falisty. Czas wyciągnąć starego PC''ta z garażu. W sumie 2gb RAM DDR2 i procek Intel Pentium Duo powinny coś udźwignąć, co? Tongue

I na Linux''ie popykasz w TF2 Cool
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#8
Team Fortress 2 ma chyba troszkę spore wymagania. Muszę czekać i zobaczymy co ja dostanę.


Dodano: 09 sty 2014, 23:25

Druga sprawa to wymiary. Zasilacz zapewne wbudowany do środka co już zwiększa wymiary Sad
Odpowiedz
#9
Jeśli chodzi o pulpit robię z kolegą (też fan ogierów szatana) własną powłokę pod Windows. Takie ala KDE. Zastępuje on proces explorer.exe, ale prace dopiero zaczeliśmy.
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#10
Jak to coś zdatnego do użytku i wyrobicie się do ferii ( czyli tydzień Cool ) to zobaczę.
Odpowiedz
#11
Tydzień?? Będzie ciężko :/
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#12
Panowie! Zapomniałem.
Macie jakieś propozycje na nazwę tej konsoli? Smile
Odpowiedz
#13
Wave Machine® Cool
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#14
Grey Cool
Odpowiedz
#15
Pussy Machine®
Odpowiedz
#16
Mam osprzęt Smile
Płyta główna:ECS K7SOM+ , malutka płyta główna. Idealna wręcz chociaż ma już swoje lata.
CPU : AMD Duron Cool Zaraz go odpalimy.
Zasilacz:Feel 300W. Dokładnego modelu nie piszę bo nie ma sensu...
RAM2xGoodRam DDR 256MB DIMM:crazy:
HDD:WD Caviar 40GB

Cóż... szału nie ma. Wszystko troszkę zakurzone - zaraz wrzucę zdjęcia. Muszę się rozejrzeć za pamięciami bo myślę, że 2GB to minimum. 512MB to trochę cyrk. Co do obudowy - musi być pleksa bo konsola niestety wyląduje w szkole jako pomoc naukowa. Lecę czyścić radiator i poszukam jakiejś karty graficznej w starym PC. Muszę jeszcze rozwiązać problem montażu dysku jak i całościowo problem wielkości tego wszystkiego.
Odpowiedz
#17
Duron? A z jakiej serii? Jak Applebred to masz maksymalnie 1,8ghz Tongue
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#18
Właśnie bym się cieszył z Applebreda. GTA 3 , Mortal Kombat, NFS Hot Pursuit 2, jakaś starsza FIFA Cool
Odpowiedz
#19
ECS, Chryste Panie...
Odpowiedz
#20
Widzisz Geniu. Takie zabytki jeszcze muszą być używane Sad
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości