Crystal disk info 6.0.4
#1
Mam chyba jakiś problem z dyskiem, ale nie wiem do końca jak poważny, czy już mam szykować kopie zapasowe plików i szykować kasę na nowy dysk?
Czy jeszcze sobie trochę pochodzi, oto link do zdjęcia CDI 6.0.4 :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Windows 10 Home  64Bit | Firefox (uBlock) | Bitdefender

SYSTEM|PRZEGLĄDARKA|BEZPIECZEŃSTWO
Odpowiedz
#2
Lepiej szykuj się na zakup nowego dysku, bo temu już wiele życia nie zostało.
Nadal możesz go używać jako dysku na niewrażliwe dane ale musisz liczyć się z tym, że dane mogą ulegać uszkodzeniu.
Odpowiedz
#3
Bez przesady, nie jest tak źle. Przy 4 próbach realokowano 3 sektory, powierzchnia jest w porządku, nie ma błędów CRC, nie ma sektorów niestabilnych. Radzę go obserwować.
Odpowiedz
#4
Eugeniusz, piszę z własnego doświadczenia, bo w ten sam sposób umarł mój HDD w lapku. Nie twierdzę, że należy już kupić nowy dysk ale, że w miarę upływu czasu, mogą pojawiać się anomalie typu uszkodzone, nie dające się odczytać pliki - tak było u mnie.
Odpowiedz
#5
Jakby leciało łeb na szyję "Reallocated" czyli "ID - C5" to jak najszybciej zgrywać dane na nowy dysk. Plus dodatkowo jakby były błędy ID - C4, C5, C6 to już musowo.

3 błędy "Reallocated" jeszcze o niczym nie świadczą. Dysk sobie je przerelokował w zapasowy obszar.

Mam dysk z 2xreallocated i działa dobrze, nic mu nie dolega (używam go na testowym PC), jak się nie mylę to ma ok. 12k godzin.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#6
Panowie, u znajomego taka sprawa, jak to wygląda wg waszej oceny

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości