Wydajny procesor Core i5 dla płyty MSI B75MA-E33
#1
Mam płytę główną MSI B75MA-E33 z procesorem Intel Core i3 3220. Chciałbym trochę zmodernizować zestaw i wymienić procesor na Intel Core i5. Interesowałby mnie jeden z wydajniejszych modeli z tej serii. Proszę o jakiś przykład oraz informacje, jak duży będzie wzrost wydajności w porównaniu do mojego i3.
Odpowiedz
#2
Proponuję i5 3570K
Odpowiedz
#3
A jak prezentuje się wydajność w odniesieniu do mojego i3?
Odpowiedz
#4
To jest najwydajniejszy i5 z podstawką LGA 1155. Według Cinebench 11.5 (tryb multi-threaded) Twój i3 3220osiągnął2.73punkty, a i5 3570K 6.06 , czyli wzrost wydajności będzie duży. Tutaj jest pełny ranking

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
Mendrzec napisał(a):Proponuję i5 3570K

Facepalm Przecież ta płyta kompletnie nie nadaje się do tego procka (chodzi o OC).
Proponuję Core i5 3470

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co do wydajności, to jest spora różnica. Wpisz w Google" Core i3 3220 vs Core i5 3470". Będziesz miał do dyspozycji dziesiątki testów i wykresów.
Odpowiedz
#6
Ale wychodzi na to, że teni5 3570K jest wydajniejszy od i5 3470. Jeżeli wezmę 3570K, to nie będzie działać z moją płytą? Modernizuję komputer pod kątem gier, dlatego potrzebują bardzo dobrej jednostki.
Odpowiedz
#7
Nie, w praktyce jest taka sama.
Chyba że chcesz płacić 150zł więcej za 1-2% wyższą wydajność w benchmarkach Smile
Odpowiedz
#8
Twoja płyta nie jest przystosowana pod procesor i5-3570K. Nie możesz na niej podkręcać co za tym idzie nie osiągniesz większej wydajności niż proponowany przez Kamila i5-3470.
Można jeszcze pomyśleć nad i5-3350P lecz on jest bez zintegrowanej grafiki co za tym idzie tańszy.

Na pewno i5 jest wydajniejszy od i3 i tu nawet nie ma co porównywać. Jedna żelazna zasada. i3 ma 2 fizyczne rdzenie a i5 ma 4 fizyczne rdzenie wiec już widać tutaj różnice.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości