Windows 7 (x64) - ochrona antywirusowa
#1
System operacyjny:
Windows 7 (64 bitowy)

Zastosowanie:
Przede wszystkim przeglądania internetu, portale społecznościowe, czasami bankowość.

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Laptop
procesor: intel core I5 480M (2,67 GHz)
karta graficzna: Nvidia GeForce 540m
ram: 4 GB

Witam szukam dobrego zestawu do ochrony mojego laptopa. Posiadam roczną licencję na Webroot SecureAnywhere Antivirus 2014 i zamierzam ją wykorzystać, jednak obawiam się, że sam ten program może nie wystarczyć. Zastanawiam się również nad instalacją sandboxie jako piaskownicy, przede wszystkim dla przeglądarki internetowej. Co o tym sądzicie? Raczej nie pobieram programów z niezaufanych źródeł. W przeglądarce firefox mam zainstalowany jedynie adblockplus. Z tego co wiem Webroot wyświetla powiadomienie czy strona jest bezpieczna, czy też nie, więc np. WOT będzie zbędny moim zdaniem. Czy taka ochrona jest wystarczająca? Powinienem instalować np. jakiegoś dodatkowego firewall''a? Nie ukrywam że zależy mi też na "lekkości" tego zestawu. Smile
Odpowiedz
#2
Wystarczy dorzucić MBAE do ochrony RealTime i MBAM Free co tydzień na zadanie. Będzie świetnie Wink
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#3
WOT-a nie instaluj...nie ma potrzeby. Co do piaskownicy...WSA ma swoją, ale nie pamiętam już czy da się w niej uruchamiać wybrane programy, czy działa tylko uruchamiania programów nowych, nieznanych...to musiałby ktoś jeszcze potwierdzić.
Propozycje Chomikosa są w porządku, ale co do MBAE...ten program czasem blokuje niepotrzebnie niektóre aplikacje i czasem też sprawia kłopoty podczas wczytywania stron...mnie to na tyle irytowało, że z bólem ale jednak (bo to dobry program) musiałem go pożegnać. Na pewno można dołożyć jeszcze HitManPro.Alert w wersji z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. A do samego Firefoksa oczywiście NoScript Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości