about:config - po ponownym uruchomieniu FF wartości domyślne
#1
Witam,
chcę zastosować wartości, które przyśpieszą pracę przeglądarki, znajdują się one m.in na tych stronach -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

... h-krokach/ ,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

... wet-o-100/ jednak po ponownym uruchomieniu Firefoxa stają się one znowu domyślne. Co może być nie tak??
Dzieje się tak przy każdej zmianie, jakiejkolwiek wartości w FF, nie da się nic zmienić na stałe.
W trybie awaryjnym bez dodatków jest dokładnie to samo.
W trybie awaryjnym Windowsa również.
Problem znika gdy zakładam nowy profil lub resetuje program Firefox do stanu początkowego.
Nie chciałbym jednak nic takiego robić, gdyż przeglądarkę szlifuję różnego rodzaju dodatkami i zakładkami od lat.

Czy da radę założyć nowy profil i wklepać do niego wszystkie aktualne zakładki, dodatki, przyciski, paski, ustawienia rozszerzeń itd., tylko przywrócić wartości domyślne w aboutconfig?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
A nie jest tak, że jakiś dodatek resetuje te ustawienia które chcesz zatrzymać na stałe? Wspominasz, że właśnie założenie nowego konta naprawia problem - jak rozumiem, nowe konto jest też pozbawione tych dodatków? (nie używam Mozilli, więc nawet nie wiem).
Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. - Benjamin Franklin
Odpowiedz
#3
Nie, tak jak pisałem, po wyłączeniu dodatków problem pozostaje. Wydaje mi się, że coś w aboutconfig jest nie tak, sporo tam kiedyś zmieniałem.
Czasami Mozilla też sama się sypie z niewiadomych przyczyn, to jest dość rozbudowana przeglądarka.
Odpowiedz
#4
Resetowanie ustawień Firefoksa:
Menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox
...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości