BZWBK prepaid a Amazon UK
#1
Witam : )

Idą święta, toteż przyszło mi zamawiać różnego rodzaju sprzęt, który nie jest dostępny w Polsce. Wybór padł na Amazon.uk. Niestety, Amazon nie obsługuje PayPal, więc mogę zapłacić jedynie kartą płatniczą. Jednak jedyną jaką posiadam to karta internetowa BZWBK prepaid. I teraz moje pytanie - orientuje się ktoś czy bez problemu zapłacę nią w brytyjskim amazonie? Przykładowo, załaduję ją kwotą 200zł i kupię jakiś przedmiot za 20 funtów. Rozumiem, że bank automatycznie dokona przewalutowania z jakimś %?

Pozdrawiam ; )
Odpowiedz
#2
Nie zamawiałem nigdy bedac w Polsce na Amazon Uk, ale zamawiałem w innym sklepie zagranicznym.
Bankprzewalutujepoodpowiednim kursie. Oczywiście będzie to niekorzystny kurs dla Ciebie, abyś zapłacił troszkę więcej. Co do karty, to nie wiem czy akurat ta karta będzie obsługiwana przez amazon np. Visa powinna być obsługiwana czy Maestro.
Jeśli chodzi o zagraniczne transakcje, polecam Aliora.
Odpowiedz
#3
Bez problemu zapłacisz. Za przewalutowanie trochę biorą, ale nie jest tragicznie Smile
2 dni temu robiłem zakupy u nich i za niecałe 12 funtów funtów ściągnęło 62 zł, a za 340 funtów chyba 1780 zł.
Odpowiedz
#4
Wada tej karty to fakt, że jest bodajże na euro. W efekcie najpierw przelicza PLN na EUR, potem dopiero na USD czy GBP.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#5
Dzięki za szybką odpowiedź ; ) Jeszcze jedno, bowiem przy podawaniu adresu wysyłki, zamiast polskich znaków wyświetlają się krzaczki. Co zrobić w tej sytuacji? Wpisać bez polskich znaków? Przesyłka bez problemów w tym wypadku dojdzie?: )
Odpowiedz
#6
Wpisz bez polskich znaków i spokojnie dojdzie.
Odpowiedz
#7
Zamówione. Na razie czekam, bo jeszcze nie obciążyli mi karty. Oby zdążyli do świąt ; )
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości