Modyfikacja metadanych dużej liczby plików
#1
Potrzebuję pomocy "na wczoraj", chodzi o zmianę daty ostatniej modyfikacji pliku dla każdego pliku, który ma takową późniejszą niż dzisiejsza. Potrzebuję programu (trial lub freeware), i instrukcji jak go zmusić do wyszukania takich plików i zmodyfikowania tej wartości dla wszystkich, a spieszy mi się. O ile, oczywiście, się da.
Generalnie walczę z takim błędem, uprzedzając pytania program legalny:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie za bardzo widzi mi się reinstalka Windy, ani tym bardziej crackowanie legalnego programu... Mam win XP Home jakby co.
Z góry dzięki za pomoc.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#2
Zainstaluj Total Commander.

Pliki > Zmień atrybuty.
Odpowiedz
#3
Działa dla pojedynczego pliku/folderu. Jak go teraz zmusić, żeby:
-Wyszukał wszystkie pliki o dacie późniejszej, niż aktualna;
-Każdemu z nich zamienił datę modyfikacji.

Dodam, że wyczytałem na forach, że do odpalenia programu nie wystarczy zmiana daty wszystkich plików Arcgisa, a mam ich na tyle dużo, że ręcznie wszystkiego nie zamienię.


Dobra, udało się znaleźć odpowiednie klikacze i potrafię zmienić dla wszystkich wyszukanych plików, mam teraz pytanie, jak ruszyć te pliki, które nie pozwalają sobie tego ustawić.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#4
Wszystko zrobisz w Total Commanderze, tylko trzeba pomyśleć Smile

Szukaj/zaawansowane i tam szukanie miedzy datami
albo Szukaj/wtyczki i tam sie wybiera jaka data (modyfikacji/utworzenia/zapisu/dostepu)

a potem jak znajdziesz to Plik/narzędzie wielokrotnej zamiany; tez trzeba poustawiać to co ma być Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#5
Myślę, że w większości dobrych menadżerów plików są podobne funkcje...w darmowym FreeCommander, którego używam od wielu lat jest funkcja zmiany atrybutów i można to zrobić "grupowo". Obrazek i cytat pochodzi z pliku pomocy FC

Cytat: Atrybuty/Czas (Shift+Enter)
To okienko pozwala na zmianę atrybutów i czasów zaznaczonych plików/folderów.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W tym oknie są 3 typy operacji. Do każdej z nich możesz zastosować zmiany po wyborze grupy. operacje w grupie 2 i3 wzajemnie się wykluczają. Operacja 3 pozwala na zmianę daty modyfikacji poprzez konkretne ramki czasu. Możesz tu używać zarówno dodatnich jak i ujemnych wartości.

Ustawienie opcji "Łącznie z plikami w podfolderach" zapewni, że zastosuje wszystkie twoje zmiany także w podfolderach.

Uwaga

Uważaj używając tej funkcji. Możesz przez przypadek popsuć swój komputer.

Często pliki/foldery są zabezpieczone przed zapisem nie bez powodu. System datowania pozwala na rozróżnienie starych plików od nowych jeśli mają tę samą nazwe.

Zanim zmienisz atrybuty plików systemowych, upewnij się, że wiesz co robisz.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Sam znalazłem, chodziło mi o opcję "wpisz do okna" w polu wyników wyszukiwania, po prostu nic mi ta nazwa nie powiedziała za pierwszym razem.
Niestety, po zmianie/usunięciu wszystkiego ze złą datą ArcGis wciąż mi nie działa, ale to już zupełnie inna sprawa...
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#7
Bo źle zmieniłeś daty, są 3 min.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości