Przywracanie systemu, laptop,podzial na pratycje - pilne
#1
witam, odkad kupilem lapka mam 1 partycje + 1 systemowa lenovo. jak zrobic by miec ich wiecej ? chcialbym poza ta 1 co jest z Lenovo 3 inne na swoje rzeczy. prosze o pilna pomoc poniewaz musze zalatwic powrocenie do ustawiec pilnie. dziekuje
WINDOWS XP, SPYSHELTER FREE, PC TOOLS FIREWALL
Kontakt GG :371980, EMAIL: [email protected]
Odpowiedz
#2
W takim przypadku i podobnych, kiedy dzieliłem/zmieniałem wielkość partycji korzystałem z dwóch darmowych programów EaseUS Partition Master oraz ostatnio z AOMEI Partition Assistant. Do obydwu masz tutoriale online

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Generalnie zasadą w takich programach jest, że zaczynasz od zmniejszenia tej pierwszej pierwotnej partycji, a potem resztę zostawiasz jako jedną lub dzielisz dalej wg uznania. Wszystkie operacje są listowane z boku w osobnym okienku/panelu programu i masz aktualny podgląd, co i w jakiej kolejności program będzie robił. Jak już sobie wszystko poukładasz w tej kolejce, to zatwierdzasz operacje (program zawsze się o to pyta), potem restart i wszystko się mieli przez kilkanaście minut lu dłużej przed startem systemu.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Ważna uwaga -przy wyczerpaniu limitu ilości partycji podstawowych tzw Primary (x4), kolejne woluminytworzymy jako logicznena tak zwanej partycji rozszerzonej,
w takim przypadku3xPrimary plus czwarta jako rozszerzona
Natomiast twardziele z GPT umożliwiają stworzenie 128 partycji Primary

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości