Arcabit Internet Security
(08.02.2019, 14:35)Arcabit napisał(a): Prosimy o sprawdzenie, czy po aktualizacji programu sytuacja wraca do normy. Badamy jeszcze ten temat ale wyglada na to, że jedna z aktualizacji faktycznie u części Klientów spowodowała opisane problemy.

To jest właśnie stan po dzisiejszej aktualizacji. Arcabit nie pobrał samoczynnie innej "dzisiejszej" aktualizacji więc nie wiem czy mam spróbować wymusić ręcznie aktualizację czy poczekać aż sam to wykona.
Na razie wyłączyłem ochronę (na tyle ile wyłączenie ochrony z programu cokolwiek znaczy).
W komunikacie o crashu jest podana ścieżka do pliku log ale po ponownym uruchomieniu maszyny nie widzę tego pliku w podanej wcześniej ścieżce. Ale rozumiem, że pracujecie Państwo nad jego rozwiązaniem.
Odpowiedz
Tak, prosimy o ręczne uruchomienie aktualizacji. Wszystkie serwery zawierają już poprawne aktualizacje. Ręczne uruchomienie przyspieszy jej pobranie.
Odpowiedz
Czy z mksem też są jakieś problemy z aktualizacją? Jeszcze nie widziałem, żeby przerwa pomiędzy aktualizacją baz sygnatur trwała ponad 8h. Wink
Odpowiedz
Z tego co na necie czytam to sporo ludzi miało problemy przez tą aktualizację Arcabitu
Odpowiedz
Do wszystkich naszych systemów aktualizacyjnych (zarówno w pakiecie Arcabit jak i mks_vir) dodajemy dodatkowe procedury kontrolne. Według naszych szacunków bazujących na raportach z serwerów repozytoryjnych, błędne aktualizacje były dostępne przez ok. 30 minut. Wdrażane dodatkowe procedury zapobiegną takim sytuacjom w przyszłości. Szacujemy, że normalny tryb aktualizacji zostanie przywrócony w dniu jutrzejszym, w drugiej połowie dnia.
Odpowiedz
Ruszyliście coś, czy aktualizujecie tylko (na to wygląda) plik version.txt? Wink
Odpowiedz
Już kończymy Smile
Odpowiedz
Hah co to 3 zmiana ? Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
4 nocna Smile
Odpowiedz
4. nocna flacha, znaczy zmiana, pomogła. Wink Śmiga! Smile  Beer
Odpowiedz
Tu pierwsza niedzielna zmiana Smile Wdrozylismy 2 z 3 etapow nowej wersji systemu generacji i publikacji aktualizacji. Do mniej wiecej czwartku wrzucimy ostatni etap (w pelni automatycznie weryfikujacy bazy zewnetrzne) i zamykamy temat.
Odpowiedz
Po aktualizacji na razie problem zniknął. Dzięki. Mam nadzieję, że już nie powróci.
Odpowiedz
Dobudowalismy do systemu cala dodatkowa pule procedur kontrolujacych rowniez stabilnosc baz BD przed ich publikacja. Do tego zabezpieczenie w samym programie (w sumie nadmiarowe ale nie zaszkodzi).
Odpowiedz
Arcabit może zorganizowalibyście na naszym forum konkurs z licencjami na mks_vir i arki? Smile
Odpowiedz
Popieram kolegę Balde`a Grin
Odpowiedz
Macie może jakieś demko konsoli administracyjnej, może być maszyna wirtualna do testów.
Odpowiedz
Idea konkursu - zacna - z kim możemy omówić szczegóły? Trial serwera zarządzającego, konsoli i endpointa jest dostępny w sekcji pobierz na naszych stronach.
Odpowiedz
Witam

Użytkownik naszego zespołu - Mikołaj skontaktuje się z państwem drogą mailową.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości