Arcabit Internet Security
Ze zdjęcia wynika, że trwa uruchomienie programu... i co dalej, nic? Czy co? Bo mało precyzyjnie to opisałeś. Jeśli się okno programu nie uruchamia to wcale nie znaczy, że cały pakiet przestał działać.
U mnie, w zasadzie, wszystko śmiga dobrze. Czasami treść się nie ładuje do głównego okna tzn. okno jest całe białe. Zamknięcie/ponowne uruchomienie rozwiązuje problem.
Można skorzystać z pomocy Arcabit, może coś doradzą.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
No dokładnie tak jest że tylko to okno jest ciągle i nic , ale wyskakuje powiadomienie o wlaczeniu ochrony przed wirusami
Odpowiedz
Proponuję kontakt z pomocą Arcabit, po łikendzie. Wejdą zdalnie na Twój komputer, posprawdzają kilka rzeczy... może coś doradzą.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
(15.09.2017, 19:45)kajaka211 napisał(a): No dokładnie tak jest że tylko to okno jest ciągle i nic , ale wyskakuje powiadomienie o wlaczeniu ochrony przed wirusami

Może im się gdzieś w programie jakiś bufor przepełnia?
Odpowiedz
Prosimy o kontakt z naszym wsparciem technicznym ([email protected]) - sprawdzimy co się dzieje w systemie.
Odpowiedz
Jeśli na forum jest @Arcabit to, skorzystam z okazji i zapytam, jak jest z tą reputacją plików w menadżerze procesów? Skąd te punkty (kto przyznaje), czy lepiej jak jest mniej czy więcej? Jak to wszystko interpretować. Bo rozumie, że to jest też jakaś informacja dla użytkownika programu/pakietu a w instrukcjach nie znalazłem informacji o tym (no chyba,że przeoczyłem).
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
Macie cierpliwość, aby tego używać. Ja odpuściłem w 2012 kiedy wirus Sality spustoszył mi pod czujnym okiem ArcaVira kompa. Inne antywirusy wykrywałym w zainfekowanym pliku .exe Sality, Arcavir nie. Inne czyli Avira, Kaspersky, Comodo, Avast.
Odpowiedz
@wredniak Wtedy arcavir nie korzystał jeszcze z silnika bitdefendera Wink
Odpowiedz
Każda firma av zaliczała/zalicza wpadki mniejsze lub większe. Ha, można nawet śmiało napisać, że wszystkie firmy zaliczają wpadki niezależnie od profilu działalności.
Kolega Wredniak robi niepotrzebny dym. Pseudonim wiele tłumaczy...
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
Przypominam hejterom, że Arcabit jako pierwsza firma z branży cyberbezpieczeństwa, wyposażyła swoje produkty w... grę logiczną. Arcacoolka była przyjemnie grywalna i pozwalała naprawdę fajnie poklikać i zapomnieć o smutku dnia codziennego.

Który inny antywirus miał lub ma taką funkcję?
Żaden.

Aż mi się przypomniał wyprofilowany kawał blachy, autorski pomysł polskich inżynierów FSO na uzupełnienie luki przy pace po wstawieniu zwykłych drzwi od osobowego Poloneza do kabiny Poloneza Trucka DC Plus Roy (pełna nazwa tego kundla to też ciekawa sprawa: Daewoo-FSO Polonez Truck DC Plus Roy).
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Arcacoolka dalej jest Smile Poza tym:

Ochrona plików - Tak
Ochrona poczty - Tak
Filtr spamu - Tak
Filtr anty-phisingowy - Tak
Ochrona przeglądarki - Tak
Zapora sieciowa  - Tak
Kontrola rodzicielska - Tak
Kontrola urządzeń USB  - Tak
Ochrona w chmurze - Tak
Ochrona rejestru - Tak
Ochrona danych SafeStorage - Tak
Bezpieczna przeglądarka SafeBrowser - Tak
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
(21.09.2017, 22:06)A11-11Q napisał(a): Każda firma av zaliczała/zalicza wpadki mniejsze lub większe. Ha, można nawet śmiało napisać, że wszystkie firmy zaliczają wpadki niezależnie od profilu działalności.
Kolega Wredniak robi niepotrzebny dym. Pseudonim wiele tłumaczy...

Nick jak nick, za dużo tego rejestrowania na różnych forach, niedługo zacznę klepać losowe ciągi znaków.

Niezależnie od nicku, mam styczność z tym pakietem i mimo, że naprawdę lista modułów wygląda imponująco, to zważywszy na swoje doświadczenia jestem daleki od polecania tego produktu komukolwiek. Nawet gdyby rozdawali go za darmo.
I pomyśleć, że kilka lat temu przeszliśmy na ArcaVira z Nortona na mój wniosek Smile.

PS: ArcaCoolka - kompletnie niepotrzebny dodatek. Na sieci jest dużo darmowych gier jak ktoś bardzo musi.
Odpowiedz
Wredniak daj szanse np na 1 tydzień Arcabitowi bo to dobry soft. Kiedyś antywirusy kasowały pliki systemowe co sprawiało nie uruchomieniem się systemu. Po co wracać to tamtych lat ? Mój pierwszy antywirus to Arcawir który kupiłem w z rzeczpospolitą - od pewnego czasu system zwolnił pod każdym względem. Zawsze gdy puszczałem pełny skan to robiłem aktualizacje po aktualizacji pusciłem pełny skan 0 zagrożen, w tedy kończyła mi się licka chyba 10 dni pozostało , odinstalowałem i zainstalowałem pandę i się przeległem bo aż 50 wirusów mi wyłapał.
(w tedy byłem młody więc za bardzo się nie znałem na kompach) i znów mam pełny pakiet od Arcabita Smile
Odpowiedz
(16.09.2017, 18:52)A11-11Q napisał(a): Jeśli na forum jest @Arcabit to, skorzystam z okazji i zapytam, jak jest z tą reputacją plików w menadżerze procesów? Skąd te punkty (kto przyznaje), czy lepiej jak jest mniej czy więcej? Jak to wszystko interpretować. Bo rozumie, że to jest też jakaś informacja dla użytkownika programu/pakietu a w instrukcjach nie znalazłem informacji o tym (no chyba,że przeoczyłem).

Reputacja jest wynikiem całej sumy wiedzy i doświadczeń/badań danej firmy, dp tego często dochodzą opinie społeczności, która przesyła swoje opinie albo proste klasyfikacje typu "bezpieczny-niebezpieczny".
Tu masz link do informacji od McAfee
https://kc.mcafee.com/resources/sites/MC...12_fnl.pdf
tu od Symantec krótko ale treściwie
https://www.symantec.com/security_respon...99&tabid=2
a tu przykład instytucji, której jednym z głównych zadań to ustalanie reputacji
https://www.crowdstrike.com/about-us/
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Na Wildersach nowy wątek na temat ArcaBit i interesująca wypowiedź jednego z użytkowników, która choć nieco tajemnicza, to wskazuje na to, że ktoś/coś  analizował jakość pakietu i potwierdził wysoką jego skuteczność (podkreślenie moje

Cytat:Comments from 2 websites, concerning ArcaBit, one from 2016, and one from 2018...

https://avlab.pl/pl/antywirus-arcabit-chroni-teraz-zasoby-sieciowe-przed-atakami-ransomware

A FEW WORDS ABOUT ARCABIT HOME SECURITY
Considering the crypto-ransomware threats, Arcabit anti-viruses are currently one of the best (if not the best). We have repeatedly confirmed the effectiveness of the SafeStorage mechanism, which plays a key role in the security applications of the Polish Arcabit company. Therefore, the Arcabit Home Security package is especially recommended to those who have had to deal with encryption software in the past.

Flawless cooperation of the anti-virus monitor and SafeStorage mechanism means that the Arcabit antivirus can stop 99.9% of ransomware attacks. The Arcabit project department realizes that they will never be able to stop 100% of attacks and attempts to infect users' computers, therefore they have developed a mechanism to restore data after loss - and most importantly - after encryption by any variations of viruses belonging to the ransomware family. And no matter the encryption algorithm is used, Arcabit can recover these encrypted files in a sequence of several seconds (the SafeStorage module should not be treated equally with backup solutions).
https://www.wilderssecurity.com/threads/...st-2782434
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Witam, czy ktoś z forumowiczów się orientuje czy między programami Arcabit IS a mks_vir IS są jakiekolwiek różnice w zabezpieczeniu systemu? Czy róźnią się jedynie wyglądem i nazwą? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
Podpinam się do pytania kolegi.

Bo z tego co ja wiem to różnią się tym, że MKS ma opcję tworzenia szyfrowanego dysku i wyświetla komunikat podczas próby pobrania nie podpisanych cyfrowo plików wykonywalnych.
Odpowiedz
Arcabit
Inny system werfikacji licencji serwer-klient
Bardziej rozwinięty system kontroli rodzicielskiej
Trochę w inny sposób działające Usługi

MKS
Szyfrowane dyski
Już niebawem nowy moduł kontroli urządzeń USB
Różnice w konsoli Administracyjnej
Kilka innych zmian które pojawią się w najbliższej dużej aktualizacji
Post sprawdzony przez  MKS_VIR


Odpowiedz
Dzisiejsza aktualizacja Arcabit Internet Security zaczęła generować mi crashe Bitdefender Threat System. Po crashu Windows 7 nadaje się tylko do restartu gdyż coś obciąża procesor w 100% do tego stopnia, że nie jestem w stanie nawet otworzyć menadżera zadań, gdy menadżer procesów Arcabitu był uruchomiony to po crashu ma status "nie odpowiada" i nic nie można z nim zrobić. I generalnie nie można uruchomić żadnej aplikacji, pozostaje tylko twardy reset z guzika.
Przed crashem wszystko działa jak należy. Na razie wyłączyłem ochronę, jak to nie pomoże to ten syf z gilem idzie do śmieci.
Odpowiedz
Prosimy o sprawdzenie, czy po aktualizacji programu sytuacja wraca do normy. Badamy jeszcze ten temat ale wyglada na to, że jedna z aktualizacji faktycznie u części Klientów spowodowała opisane problemy.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości