Arcabit Internet Security
Czas na małe podsumowanie programu - używam go już jakiś czas w sposób ciągły. Oczywiście ocena jest subiektywna i dotyczy mojej maszyny - laptopa Toshiba Tecra A11-11Q + Windows 7 Professional | SP1 | 64 bit.

Program lekki i nieodczuwalny, sprawne aktualizacje. Wszystkie błędy programu (zrzuty przedstawiałem w poprzednich postach) występowały przy włączonej zaporze. Od pewnego czasu mam wyłączoną zaporę Arcabit , czyli, w zasadzie, mam teraz klasyczny program antywirusowy i błędy nie występują. Wszystko działa cacy (komputer ma dwóch użytkowników, każdy ma osobne konto).

Na chwilę obecną polecam program w wersji Arcabit Antywirus. Cena niższa i pewne działanie. Ochrona nośników wymiennych- super. Monitor rejestru - przydaje się (choć nie jestem pewny, czy występuje w wersji AV). Osoby , które nie lubią cukierkowych okien mają możliwość skorzystania z uproszczonego interfejsu.
Czego brakuje? Na pewno opcji: wyłącz komputer po zakończeniu skanowania..

Wersja wyższa , czyli Internet Security, na mojej maszynie nie sprawdziła się. Prawdopodobnie dużo miesza zapora systemu. Pomimo zgłoszonych problemów nic się , przez dłuższy czas, nie zmieniało.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
A może dodaj kilka uwag i screenów, wtedy będziemy mieć pełniejszy obraz i...pewnie niezłą recenzję Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Dorzucę kilka fotekSmile

Menu dostępne z ikonki przy zegarku. Pomocne przy używaniu uproszczonego okna programu...

[Obrazek: arca_narzedzia_tray.JPG?psid=1]

Okno główne:

[Obrazek: arca_okno00.JPG?psid=1]

Okno główne uproszczone. Tutaj łatwy i szybki dostęp do guzika wyłączającego program. W poprzednim oknie jest to trudniejsze, bo trzeba wchodzić w ustawienia i podawać hasło.

[Obrazek: arca_oknouproszczone.JPG?psid=1]

Wbudowany menadżer procesów...

[Obrazek: arca_menadzerproc.JPG?psid=1]

Czas na alarmy...
Alarm ochrony przeglądarki:

[Obrazek: arca_alert_przegladarka.JPG?psid=1]

Alarm otwieranego szkodliwego pliku:

[Obrazek: arca_alert_plik.JPG?psid=1]

Komunikat z monitora rejestru:

[Obrazek: arca_alert_rejestr.JPG?psid=1]
Za chwilkę wrzucę jeszcze fotki z ustawieniami... cdn.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
Film prezentujący ustawienia pakietu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Focie z ustawieniami programu Arcabit...zaczynam od ogólnych , czyli od góry drzewka ustawień i idę w dół.
Aby powiększyć fotkę kliknij lupę w lewym górnym rogu zdjęcia (jest mało widoczna). To dla tych którzy nie wiedzą.

[Obrazek: arca_ustawienia00.JPG?psid=1]

[Obrazek: arca_ustawienia01.JPG?psid=1]

[Obrazek: arca_ustawienia02.JPG?psid=1]

[Obrazek: arca_ustawienia03.JPG?psid=1]

[Obrazek: arca_ustawienia04.JPG?psid=1]

[Obrazek: arca_ustawienia05.JPG?psid=1]

[Obrazek: arca_ustawienia06.JPG?psid=1]

[Obrazek: arca_ustawienia07.JPG?psid=1]

[Obrazek: arca_kontrolarodzicielska.JPG?psid=1]

[Obrazek: arca_ustawienia5a.JPG?psid=1]

[Obrazek: arca_ustawienia08.JPG?psid=1]

To taki szybki podgląd ustawień, jest tego więcej i jak ktoś z użytkowników forum chciałby coś jeszcze zobaczyć, to proszę powiedzieć co dokładnie. Nie ma problemu z wrzuceniem kolejnych fotek.
Ja mam jeszcze 333 dni licencji, więc jeszcze przyjdzie czas na dokładną ocenę. Producent, myślę , też będzie udoskonalał swój produkt. No zobaczymy w jakim kierunku to pójdzie i jakie będą ceny.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
Test został przeprowadzony na platformie Windows 7 x64 i trwał od października do grudnia 2014 roku.
Virus Bulletin VB 100

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
Witam nie wiem czy mogę coś powiedzieć na temat wersji 2015, ale dostałem właśnie info w sprawie Arcabit 2015 beta. Niebawem info w kwestii 2015 powinno pojawić się w tej sprawie. Producent mocno pracuje nad tą wersją, jeśli uznacie że to informacja nie powinna się pojawić to możecie mi napisać?
Odpowiedz
Dobra i oczekiwana wiadomosc. Napisz wszystko co wiesz na temat nowej wersji. Internet od tego jest aby wszystko wyciekalo...
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
A11-11Q napisał(a):Dobra i oczekiwana wiadomosc. Napisz wszystko co wiesz na temat nowej wersji. Internet od tego jest aby wszystko wyciekalo...
Dobrze powiedziane Grin
A11-11Q - pisz, co wiesz Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Hmmm, ja nic nie wiem. Ja Arcabitowi tylko bledy zglaszalem. Nie pytalem o nowosci. Na ich stronce , jak na razie, nie bylo zadnej wzmianki. Ale stopniowanie napiecia i oczekiwanie na cos co nieuchronnie nastapi jest fajne. Przyjde do domu to zrobie kopie danych, na wszelki wypadek....
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
Naraziewiem tylko tyle że trwają zamknięte testy beta, natomiast sama wersja Arcabit 2015 beta, pojawi się już niedługo, informacje na temat wersji 2015 pojawią się na stronie za jakiś czas
Odpowiedz
[Obrazek: Arcabit%202015%20beta%20okno%20glowne.JPG?psid=1]

Nowa wersja programu Arcabit jest w fazie beta... ale jak widzę jest jeszcze dużo pracy... niżej pierwszy fotopokazik ilustrujący postęp prac:

[Obrazek: Arcabit%202015%20beta.gif?psid=1]

[Dodane później]
Dodali też moduł czyszczący kompa z tym , że im to do całości nie pasuje. Nie pasuje w sensie stylu/wyglądu. Mam nadzieję , że to się zmieni, bo programik czyszczący był rozwijany osobno...

[Obrazek: ArcabitSystemCleaner%20.JPG?psid=1]
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
Wiecie dobrze że nie mają interfejsu Bitka tak jak ma FM Grin

Gdy byArcabit miał nawet i ten sam interfejs to by nic nie zrobili swojego a tak to zrobili swój interfejs + dołożyli technologie od Bitka i jest dobrze. Przeciwieństwie do FM to zmienili tylko kolorystykę Interfejsu no i tyle Grin

Ja do Arcabitu ,,nic nie mam,, ze względu na to że gdy dostałem swojego lapka kupiłem sobie właśnie niego był za 10 z w rzeczpospolitej (to że przepuścił ponad 54 zagrożeń to nie mówię że tym momencie jest tak samo)


Obecny interfejs jakoś tak przypomina mi stary interfejs F-secure.
Odpowiedz
Geniusz, tfu, Tibu 11, rozwiń myśl !
Dzięki za rozwinięcie. Hmm, ale wszyscy wiedzą , że używają technologii BitDefendera. Tak jak i inni producenci. To powinno cieszyć, że korzystają ze sprawdzonych rozwiązań. Co do interfejsu to to rzecz drugorzędna w tych programach. One, w zasadzie, działają w tle. Ten wyżej pokazany jest jeszcze niedopracowany. Jest to dopiero wersja rozwojowa. Zapewne szczegóły bd dopracowane.

W zasadzie Twoje uwagi nic nie wnoszą do dyskusjiFacepalm

[Dopisane 04.04.2015]
Lecimy dalej...
[Obrazek: Arcabit2015%20beta%2001.JPG?psid=1]

[Obrazek: Arcabit2015%20beta%2002.JPG?psid=1]

[Obrazek: Arcabit2015%20beta%2003.JPG?psid=1]

[Obrazek: Arcabit2015%20beta%2004.JPG?psid=1]

[Obrazek: Arcabit2015%20beta%2005.JPG?psid=1]

[Obrazek: Dokladny%20skan%20z%20zagrozeniem.JPG?psid=1]



[Obrazek: ArcabitSystemCleaner01.JPG?psid=1]

[Dopisane 09.04.2015]

Pojawiła się nowa grafika..

[Obrazek: Arcabit2015%20beta%2006.JPG?psid=1]

[Obrazek: Arcabit%202015%20beta%2007.JPG?psid=1]
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
Information 
Jak informuje producent, 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, jest już dostępna oficjalna wersja beta. Można pobierać i testować. I to jest "njus"!


Cytat:Najważniejsze zmiany wprowadzone w nowej linii produktów to:

  • Nowy monitor antywirusowy wykorzystujący najnowsze mechanizmy ochrony przed zagrożeniami.
  • Dwa silniki antywirusowe wykorzystujące nowatorskie technologie wykrywania nowych zagrożeń w plikach wykonywalnych, archiwach, poczcie elektronicznej, dokumentach pakietów biurowych.
  • Nowe mechanizmy ochrony ruchu sieciowego - poczty elektronicznej, przeglądanych stron WWW, połączeń sieciowych.
  • Mechanizm SafeStorage chroniący ważne pliki użytkownika przed nieautoryzowanymi modyfikacjami przez aplikacje trzecie.
  • Nowy, wydajny, a zarazem prosty w użyciu moduł tworzący kopie zapasowe plików.
  • Zupełnie nowy interfejs użytkownika pozwalający na dostęp do większości funkcji programu z poziomu głównego okna aplikacji.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
Nie widzę guzika do edycji więc piszę post pod postem...

Co się rzuca w oczy jeśli chodzi o wygląd okien nowego pakietu? Otóż brak tego samego stylu/kroju czcionki w nazwie: Arcabit. Inny styl/krój jest w oknie komunikatu o zagrożeniu, inny w oknie głównym. To samo w oknie narzędzia czyszczenia systemu. Tu dodatkowo inny styl okna - z obramowaniem i górną belką. No brak jakiejś spójności w wyglądzie (w wersji 2014 było ok).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ma być tak , jak mówią żołnierze: "CIACH! ale jednakowo".
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
Coś nie tak z ostatnią aktualizacją/aktualizacjami wersji beta. Testujący kumpel pisze mi, że:

Cytat:Hej. Arcabit po którejś z ostatnich aktualizacji dostał głupawki. Sprawa dotyczy opcji : aktywna ochrona danych SafeStorage. Jeśli jest zaznaczona , momentalnie zabraknie wolnego miejsca na dysku. Każdy kasowany plik , np. z narzędzia odzyskiwania miejsca na dysku , lub robienie porządków programem Ccleaner jest przenoszony do chronionego katalogu systemowego z podkatalogiem Arcabit. W rezultacie pliki się nie kasują a wręcz dublują.... Ratunek w odzyskaniu wolnego miejsca przynosi jedynie Linux, którym można wejść w chroniony katalog i wywalić niechciane dziadostwo.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
Chyba już jest ok Nowa wersja będzie oficjalnie dostępna na przełomie sierpnia/września 
Do wiadomości o ostatnim VB100:   

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Coś nie tak z ostatnią aktualizacją/aktualizacjami wersji beta. Testujący kumpel pisze mi, że:
Cytat:Hej. Arcabit po którejś z ostatnich aktualizacji dostał głupawki. Sprawa dotyczy opcji : aktywna ochrona danych SafeStorage. Jeśli jest zaznaczona , momentalnie zabraknie wolnego miejsca na dysku. Każdy kasowany plik , np. z narzędzia odzyskiwania miejsca na dysku , lub robienie porządków programem Ccleaner jest przenoszony do chronionego katalogu systemowego z podkatalogiem Arcabit. W rezultacie pliki się nie kasują a wręcz dublują.... Ratunek w odzyskaniu wolnego miejsca przynosi jedynie Linux, którym można wejść w chroniony katalog i wywalić niechciane dziadostwo.


Notatka od , 30.07.2015 08:59:

Co to ma być? Cytat powyższego postu? Proszę o poprawienie, inaczej poleci do kosza.

Odpowiedz
(17.05.2015, 17:58)A11-11Q napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Coś nie tak z ostatnią aktualizacją/aktualizacjami wersji beta. Testujący kumpel pisze mi, że:

Cytat:Hej. Arcabit po którejś z ostatnich aktualizacji dostał głupawki. Sprawa dotyczy opcji : aktywna ochrona danych SafeStorage. Jeśli jest zaznaczona , momentalnie zabraknie wolnego miejsca na dysku. Każdy kasowany plik , np. z narzędzia odzyskiwania miejsca na dysku , lub robienie porządków programem Ccleaner jest przenoszony do chronionego katalogu systemowego z podkatalogiem Arcabit. W rezultacie pliki się nie kasują a wręcz dublują.... Ratunek w odzyskaniu wolnego miejsca przynosi jedynie Linux, którym można wejść w chroniony katalog i wywalić niechciane dziadostwo.

Chyba już jest ok Nowa wersja będzie oficjalnie dostępna na przełomie sierpnia/września 

Do wiadomości o ostatnim VB100:   

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Jest już dostępna nowa edycja pakietu Arcabit.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
Nowość! Zmieniła się szata graficzna strony internetowej Arcabitu.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości