Sandboxie
Dzięki za pomoc.
Wiesz może z kolei jak uruchomić w piaskownicy funkcje kopiuj/wklej w przeglądarce, bo nie mogę kopiować i wklejać zaznaczonych tekstów, linków itp?

Czy jest jakiś poradnik po polsku, aby skonfigurować Sandnoxie? Widziałem na YT sprzed 9 laty, ale nie jestem pewny, czy na tym filmie prawidłowo jest to robione.
Odpowiedz
Sprawa sama się rozwiązała.
Zainstalowałem wersję 5.55.09. Funkcja kopiuj/wklej nie działała. Ponowna instalacja nic nie dawała, wyłączałem zaporę, zmieniałem przeglądarki problem dalej pozostał. Zobaczyłem, że jest nowsza wersja 5.55.10. Po zainstalowaniu nowszej problem zniknął, funkcja kopiuj/wklej tym razem działa na każdej przeglądarce (Brave, Slimjet, Vivaldi). Najlepsze z tego, że kiedy po usunięciu najnowszej wersji, zainstalowałem ponownie 5.55.09. aby sprawdzić, czy to wina poprzedniej, okazało się, że w starej tym razem wszystko jest w porządku. Oczywiście ustawienia w wyszukiwarkach pozostały te same.
Odpowiedz
Przepraszam, że tak post pod postem, ale minęło 2 dni od kiedy napisałem ostatnio i ponownie problem.
Sadboxie chyba mnie nie lubi, bo żyje własnym życiem i nie chce mnie się słuchać :-)
Z poradników wyczytałem, że dobrze byłoby zaznaczyć w ograniczeniach "obniżanie  uprawnień  administratorów i zaawansowanych użytkowników". Ale po zaznaczeniu przeglądarka Brave w piaskownicy wysypuje mi się a Vivaldi dla porównania nie chce w ogóle się uruchamiać. Myślałem, że to może SpySchalter i TinyWall (na razie w czasie testowania  przed instalacją czystego systemu używam ich razem. Czytałem, że nie jest to szkodliwe), ale usunąłem te oprogramowania Revo Unistallerem Pro wraz z rejestrami, usunąłem także piaskownicę, zainstalowałem ją ponownie bez SS i TW, aby sprawdzić, czy będzie teraz dobrze, ale nic się nie zmieniło.  W piaskownicy aby nie mieszać, zwiększyłem tylko migrację plików do 1000MB i w aplikacjach "Zezwól na bezpośredni dostęp do zakładek i historii bazy danych Brave Browser".  Działo się to w najnowszej wersji, ale sprawdziłem także na poprzedniej, tj.  5.55.09 i o dziwo, kiedy 2 dni temu pod tym względem było ok na starej, tak obecnie na obu wersjach jest to samo.

Fajne oprogramowanie, kiedyś wstępnie do niego podchodziłem, ale nie chciało mi się majstrować przy nim.  Chciałby teraz jednak pozostać przy nim, ale jeżeli tak dalej pójdzie, to chyba cały osiwieje ;-)

Edit.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Brave nie mam ale korzystam z vivaldi i też mam obniżone uprawnienia i hasa aż miło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Korzystam z najnowszej wersji

Sprawdź vivaldi na czystym nowym profilu
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Da się połączyć działanie Sandboxie Classic z KeepasXC ?
Nie wiem co robię źle ale nie działa mi połączenie wtyczki KeePasXC Browser w piaskownicy przeglądarki.
Hasła i loginy muszę wklepywać ręcznie
MD + WHHL
Odpowiedz
Nie wiem nie korzystam z keepasXC siedzę na starym klasycznym KeePass i wszystko normalnie działa nawet autotype ze skrótu klawiszowego.
Nie mniej jednak jak chcesz zintegrować tak mocno to trzeba będzie chyba dodać keepassXC do wykluczeń jak będziesz chciał na stale zmienić albo dodać jakieś nowe hasła i stronki do bazy.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Po długim czasie użytkowania KeePassXC przyszedł czas na zmianę - Bitwarden. Z tym password managerem Sandboxie Classic współpracuje idealnie.
Tylko że Bitwarden nie ma lokalnej bazy tylko jest chmura.
MD + WHHL
Odpowiedz
To jest duży minus jak dla mnie trzymać mega ważne rzeczy w chmurze.
Zresztą obecna wojna pokazuje dobitnie jak sprawy bezpieczeństwa się mają Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Wiadomo że bezpieczniej jest mieć bazę lokalnie niż w chmurze. Pozostając przy KeePassXC mając Sandboxie będę musiał ręcznie wklepywać hasła. Ale chyba to będzie bezpieczniej.
Jednak zostanę z KeePassXC.
MD + WHHL
Odpowiedz
Będzie działać normalnie a jak nie to idziesz na wilders security piszesz do dev i do 2-3 dni masz to na cycuś glacuś naprawione, albo nawet jeszcze tego samego dnia jak go zastaniesz aktywnego.
Nie ma co się napinać bez potrzeby.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Zainstalowałem klasyczny KeePass + Sandboxie Classic 5.55.16 i wszystko jest ok. Auto - Type działa
Plik z hasłami na dysku Smile


EDIT:


Klasyczny KeePass potrzebuje jakiegoś dodatku do chrome ?
MD + WHHL
Odpowiedz
Nie, ale można doinstalować jak ktoś ma taką potrzebę ja zwykle wprowadzam nowe hasło i dane bezpośrednio w aplikacji keepass bo je generuje z losowych znaków za pomocą generatora zwykle minimum koło 24+ symboli

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dodatkowo warto tam gdzie się da zacząć korzystać z uwierzytelnienia dwu etapowego czyli 2FA moim zdaniem aplikacja Authy jest bezpieczniejsza od googlowskiej.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Jak go ustawić by automatycznie uruchamiał przeglądarke w piaskownicy ?
Odpowiedz
W opcjach tam masz pisałem kiedyś fajny poradnik o samdboxie, raczej od tego czasu wersja classic nie uległa wielkim zmianom więc z niego możesz skorzystać
Znajdę trochę czasu to napiszę go jeszcze raz od podstaw

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Dzięki Smile

Jak rozwiązać ten problem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości