Avast! 2014 - Wersje Stabilne
#1
Dosyć niedawno wyszła nowa wersja popularnego czeskiego oprogramowania antywirusowego Avast!. Co zauważyłem nowego w stosunku do poprzedniej wersji:
-Dużo mniejsze zużycie pamięci RAM (u mnie 6-8mb)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

-Możliwość BEZPŁATNEGO utworzenia dysku ratunkowego (w wersjach poprzednich, należało zamówić ową płytę, płacąc 29zł)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

-Nowa ikonka w Tray''u
-Nowy interfejs

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

-Mniejsza ilość osłon (została osłona systemu plików, osłona WWW oraz osłona poczty)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

-Została dodana nowa funkcja "DeepScreen" będąca swego rodzaju osłoną behawioralną

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zapraszam do dalszej dyskusji. Wg. mnie, avast! znacząco poprawił interfejs, lecz stracił wiele, usuwając osłony. Brakuje mi też bezpośredniego dostępu do osłon, wprost z menu programu, nie wchodząc do jego ustawień. Lecz dzięki temu (jak sadzę) jest o wiele lżejszy. Zapraszam do dalszej dyskusji.
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#2
Moim zdaniem on nie tyle stracił jakiekolwiek osłony, co po prostu "scalono" to w mniejszą ilość modułów. Poprzednia wersja pod tym względem przygniatała. Nawet bardziej zaawansowany użytkownik musiał mocno przekopać się przez wbudowaną pomoc lub źródła internetowe, aby dowiedzieć się, co za co dokładnie odpowiada (bo jak wytłumaczyć ochronę sieciową, skoro nie ma zapory?). Teraz stało się czytelniej, a zarazem nie zminimalizowano za bardzo. Dla mnie zmiana na plus.
Odpowiedz
#3
Lubiłem Avasta w starszym wydaniu...lubię softy raczej takie, które dają swobodę użytkownikowi w decydowaniu o tym, jak mają się zachowywać, by najlepiej odpowiadać indywidualnym potrzebom. Teraz powszechnie rezygnuje się z tego i maksymalnie upraszcza zarówno obsługę jak i możliwość własnego dostosowania softu...otrzymujesz program, gdzie masz przycisk "SKANUJ" i właściwie nie wiesz, co się dzieje.
Pewnie, ze to uproszczenie, ale dlatego polubiłem kiedyś chińskie programy...miały mnóstwo "zakamarków" do których człowiek zaglądał w poszukiwaniu czegoś innowacyjnego i szczególnego Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Mnie tam odpowiada, jest lekki i co najważniejsze (w wersji Premier), jest moduł, który automatycznie aktualizuje mi popularny soft do najnowszych wersji.
Vences
Odpowiedz
#5
I see that in the remarkable progress
Odpowiedz
#6
Moim zdaniem nowy interfejs to ogromna zaleta, która ułatwi obsługę mniej doświadczonym użytkownikom. Oprogramowanie jest raczej stabilne i popranie wykrywa większość zagrożeń. U mnie działa jeszcze szybciej niż poprzednie wersje. Generalnie chyba właśnie o to chodziło - by było szybciej i prościej. Niestety w jakimś stopniu może to się odbijać na bezpieczeństwie - czas pokaże.
Odpowiedz
#7
Z tego co się dowiedziałem Avast 9 mniej pożera pamięci i ogólnie jest lżejszy od wcześniejszej wersji. Z tą pamięcią to trochę nie rozumiem ludzi którzy liczą każdy mb. Ok, jeżeli różnica jest kilkaset mb większa to rozumiem, ale parę czy nawet kilkadziesiąt to już lekka przesada przy ilości RAM w dzisiejszych sprzętach. Zgadzam się, jeżeli komputer jest już wiekowy. Ważniejszym czynnikiem dla mniejest zużycie procesora czy twardego dysku, bo od tego kom się grzeje i spada wydajność.
Niedawno instalowałem Avasta Free na archaicznym laptopie i przy uruchamianiu, system (Windows XP) jakby się zawiesił, tak długo się odpalał. W 8 tego nie było. Odinstalowałem i wszystko wróciło do normy. Teraz zastanawiam się jak to jest z tą 9, ogólnie mniej obciąża, czy jednak jajogłowi w Avaście chwalą się tylko zmniejszeniem kliku mba inne bardziej szwankuje?
Nie wiem czy mam dalej pakować się w Avasta (wersję Premier dostałem okazyjnie) czy szukać coś innego.
Odpowiedz
#8
Wszystkim narzekającym na powolny start systemu po instalacji Avasta, polecam przeprowadzić pełny skan - pomaga.
Odpowiedz
#9
Instalowałem Avasta po formacie dysku i postawionym nowym systemie. Dlatego chciałem zapytać się czy to tylko u mnie tak było. Czytałem gdzieś komentarze że system z 9 jednakwolniej się uruchamia. Ale dziwne jest to, że wtedy testowałem parę AV i tylko z Avastem były takie problemy.
Odpowiedz
#10
Avast zaktualizował się do wersji9.0.2011.263 no i niestety się sypnął, ktoś miał może problem po najnowszej aktualizacji?.
Odpowiedz
#11
Anons dotyczy wersji BETA, ale chyba mogę się podpiąć...całkiem świeża wiadomość
Cytat:Hi all,
I''m excited to inform you about AVAST 2014 R4 Beta (build number 9.0.2019).
Release date for this program update ("R4") is end of June.

So, what''s new in this release?

We''ve improved the security of the product - e.g we handle the conditions for the Guest account better, we are very senstitive for any incorrect inputs from the user with a negative impact on the system''s security, or, we tuned the import settings functionality not to allow bypassing any protections
We''ve added "resume" support in the setup component, so some of you should notice smoother downloading - depends on a "quality" of your connection (mainly during the program update where the amount of data is quite big)
We''ve included a new antispam library (IS/Premier editions) for better accuracy of our anti-spam module
We''ve put warnings during the installation process if there could be some obvious problems resulting in not 100% functionality after the installation (missing admin rights, insufficient space on disk, etc.)
We''ve added ability to disable promotion popups (in PRO/IS/Premier editions). We strongly believe that our additional products can be valuable for you, but we also respect your will not to be bothered by such offers.
We''ve performed a static analysis of our code resulting in many fixes (but don''t worry, nothing was critical, just a small tuning :-)
General bugfixing - this covers a lot of stability & performance changes in all components (but the main focus was traditionally on the network & engine components)


Known issues

IE AOSP plugin might crash sometimes - working on fix


Download locations

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


avast! cleaner:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


It should be possible to install this version on top of your existing avast! installation (all settings should be preserved).

Any feedback is appreciated!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


thanks a lot,
Pavel Sedina

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#12
Piszę w tym temacie, bo mam mały problem. Pojawiła się nowa wersja Avasta którą ja sobie chwalę. Jest jednak mały problem, od dnia nowej instalacji nowej wersji nie usłyszałem komunikatu "baza wirusów została zaktualizowana" jedyne powiadomienie głosowe brzmiało: "witamy w oprogramowaniu Avast" Czyżby coś było nie tak? Nie wyłączałem powiadomień dźwiękowych.

Odpowiedz
#13
Na DP użytkownicy również się na to skarżą. Więc albo bug, albo domyślnie wyłączone.

Wysłane z XT1039
Odpowiedz
#14
Arkovianin napisał(a):Piszę w tym temacie, bo mam mały problem. Pojawiła się nowa wersja Avasta którą ja sobie chwalę. Jest jednak mały problem, od dnia nowej instalacji nowej wersji nie usłyszałem komunikatu "baza wirusów została zaktualizowana" jedyne powiadomienie głosowe brzmiało: "witamy w oprogramowaniu Avast" Czyżby coś było nie tak? Nie wyłączałem powiadomień dźwiękowych.

Witam,

glosowa informacje o dokonanej aktualizacji usunieto z produktow Avast 2015

info z oficjalnego Forum Avast

Cytat:Hi, these popups were removed from V2015 as in fact with streaming updates you are getting ~200 updates/day. So showing a message that virus database has been updated twice a day isn''t correct. In case your virus definitions will be too old we will advise you to make manual update. Otherwise no manual updates needed

Pozdrawiam

Jacenty
Odpowiedz
#15
No i w końcu ta Ivona (czy co to było) nie straszy i nie powiadamia o czymś, co nie powinno być dla użytkownika istotne... Ile razy instalowałem Avasta, tyle razy zawsze wyłączałem podkłady dźwiękowe i animacje ikony w zasobniku. Nic to nie wnosi, zbędny bajer. Usunięcie podkładów w domyślnej konfiguracji według mnie było bardzo dobrym posunięciem.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#16
Według mnie nie, mogli choć alert zostawić, ja nie będę co raz sprawdzał czy mi się antywirus zaktualizował, pożegnałem się z Avastem

Odpowiedz
#17
Arkovianin napisał(a):Według mnie nie, mogli choć alert zostawić, ja nie będę co raz sprawdzał czy mi się antywirus zaktualizował, pożegnałem się z Avastem
Antywirus ma się aktualizować. Jeśli tego nie robi - a powinien - i nie jest to wina użytkownika, to można pożegnać się z programem. Większość programów nie oznajmia aktualizacji podkładami głosowymi, a sam avast ładnie wyświetla ramkę z informacjami dotyczącymi nowej bazy.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#18
Ja np. powiadomienia głosowe oraz ramkę aktualizacji wyłączyłem jak używałem Avasta.

Wysłane z XT1039
Odpowiedz
#19
nikita napisał(a):No i w końcu ta Ivona (czy co to było) nie straszy i nie powiadamia o czymś, co nie powinno być dla użytkownika istotne... Ile razy instalowałem Avasta, tyle razy zawsze wyłączałem podkłady dźwiękowe i animacje ikony w zasobniku. Nic to nie wnosi, zbędny bajer. Usunięcie podkładów w domyślnej konfiguracji według mnie było bardzo dobrym posunięciem.

Nie ma nawet tej ramki!! Nie zamierzam sprawdzać co chwila czy jest ok

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości