Test antywirusów pod kątem zużycia RAM
#1
Witam,
przeglądam Wasze forum od jakiegoś czasu. Kilka porad się przydało. Postanowiłem założyć konto i podzielić się z Wami artykułem, który znalazłem w internecie. Dotyczy on testu programów antywirusowych, ale nie pod kątem skuteczności, a wykorzystania zasobów pamięci RAM.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Dzięki za link do artykułu...czołówka wymieniona w nim chyba potwierdza znakomitą większość opinii użytkowników. Do WSA nie mam zastrzeżeń, ale do Avasta jednak tak...samo zużycie pamięci nie jest wg mnie wyznacznikiem "lekkości"...Avast w ostatnich dwóch wersjach jest dużo bardziej "żerny" i niestety potrafi "zamrozić" słabsza maszynę podczas normalnej pracy. Próbowałem wyłączać niektóre moduły, innych w ogóle nie instalowałem, robiłem wykluczenia programów i procesów, a afekty były mizerne.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Zgadzam się z przedmówcą. Ja bym WSA umieścił mimo wszystko przed Avastem jeśli chodzi o lekkość. Co do zużycia RAMu to na moich dwóch kompach XP i Win7 WSA zużywa mniej RAMu niż jest pokazane w teście ale to pewnie zależy bo gdzie indziej może być więcej. Avasta nie używam ale teściowa go ma na laptopie i dobrze jej tak. Ładuje się jej system chyba z 5 min.
Odpowiedz
#4
Jeszcze kilka rzeczy...zabrakło mi "chińszczyzny" czyli choćby jednego z dwóch ostatnio robiących zamieszanie AV w postaci Qihoo lub Baidu...wolałbym osobiście Baidu, ponieważ ten program jest naprawdę lekki i nieinwazyjny podczas normalnej pracy. Druga sprawa to wynik Aviry - w teście jest na 17 miejscu czyli "masakra", ale na leciwym XP-ku z 0,9 GB RAM jest mniej odczuwalna, niż pierwszy w zestawieniu Avast. Trzecia sprawa to chyba sprawa metodologii a bardziej ilości pamięci - nie podano wprost, ale testowano najprawdopodobniej na maszynie z 4 GB RAM...w dyskusji słusznie podniesiono ten problem, ponieważ wg podanych informacji
Cytat: Look at a few recent hardware surveys; Steam says around 1/3 of their gamers have <4GB of RAM, Unity Web Player says around 60% of their users have 2GB or less. Granted, they don’t represent the majority of the worlds users but they do show a trend, LOTS of people don’t have anywhere near 4GB of RAM, “developed country” or not.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości