AppGuard - co i jak?
#61
to jakbyś coś dodawał to podziel się na forum Smile
a przeglądarka jaka ? jakie dodatki ?
Odpowiedz
#62
Napisze w jakimś osobym wątku aby off topic nie robić Grin
Puki co AppGuard wygląda na stabilny z w10 ale korzystam dopiero 1 dzień więc jeszcze za wcześnie by takie opnie wydawać Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#63
ok dzięki Smile
u mnie Appguard działa odkąd mam Windows 10 z małymi przerwami. Na początku były problemy, ale to chyba z winy wczesnego systemu. Obecnie moim zdaniem chyba najlepsza sprawa pod windows 10, przynajmniej bardzo skuteczny i nie obciąża sprzętu Smile
Odpowiedz
#64
Ta jakieś pare lat temu też ten program był dla mnie czymś nowym i nie mogłem przystosować go względem mojego systemu, aplikacji.

Teraz to jest z oprogramowań must have jak chodzi o restrykcje dla nachalnych aplikacji.
Ale i tak najlepiej pracuje mi sie na systemie wirtualnym dlatego staram się jak najmniej wgrywać do głównego systemu a niemal cały czas operować na wirtualnych systemach.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#65
To na głównym co masz?
Odpowiedz
#66
Proszę o instrukcje jak skonfigurować AppGuard'a (najlepszej w języku polskim).


Grunt to bezpieczeństwo!
Odpowiedz
#67
Co do ostatniego pytania, to w linkowanym tu chyba wątku
na forum Wilders Security jest sporo o konfiguracji AppGuarda.

Tymczasem wygląda na to, że zmienia się właściciel programu,
a przynajmniej sposób finansowania:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Swoją drogą, ciekawe czy ktoś używa wersji 5.x (która jest płatna
na zasadzie rocznego abonamentu). Ja cały czas używam wersji 4.x,
przy czym jej działanie zależy ściśle od tego, że program połączy się
i potwierdzi swój status z serwerem producenta. Tym bardziej,
ciekawe co będzie dalej z tym programem...

A tu wideo, jak AppGuard radzi sobie z ostatnim zagrożeniem szyfrującym:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#68
Nie ma różnicy obecnie między 4.4.6.1 i 5.2.9.1.
Dopiero 5.2.9.X ma wnieść coś nowego.
Odpowiedz
#69
(19.05.2017, 19:09)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie ma różnicy obecnie między 4.4.6.1 i 5.2.9.1.
Dopiero 5.2.9.X ma wnieść coś nowego.

Przeczytaj uważnie swój post -,-
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#70
Aj Quassar Smile wersja powyżej 5.2.9.1 ma wnieść nowe funkcje

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#71
Panowie przyznam się nie śledziłem tego wątku. Nie tak dawno dyskutowaliście o istotnych zmianach w  Emsisoft Internet Security, o których jego developer informował z niespełna 2 - miesięcznym wyprzedzeniem, co jest terminem zdecydowanie za krótkim w przypadku oferowania płatnego produktu przez profesjonalny podmiot i imo uzasadnia zwrot kosztów jego zakupu.
Tylko, co w tej sytuacji mam sądzić o profesjonalizmie twórców AppGuard, jeśli bez jakiegoś wyprzedzenia kasuje wszystkie linki do pobrania programu, składa takie deklaracje:
Cytat:The product was made available for purchase to the general public, but technically the company never has pursued home users. The company focus has always been the enterprise and government markets. This fact is an understandable source of confusion to consumers that are accustomed to other software publishers that cater to the home user market.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat:
Cytat:"AppGuard should be on every Windows system in the world".
I agree with this comment from their website but this indirectly suggests that Appguard is also aimed to consumer users."
Nonsense.
The company remains focused on the business, enterprise, government and institutional markets - as always. That is the company's official position.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


albo użytkownicy programu sami muszą dopraszać się jakiś informacji i otrzymują taką odpowiedź:
Cytat:I send an email to Appguard Support asking the same as you guys and got this email back

"Sales of AppGuard personal have been discontinued."

AppGuard version 4.x supports Windows 10 fully. When you are ready to move to Windows 10 you can install your current AppGuard.
Email was from appguard [at> blueridgenetworks.com

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z drugiej strony mamy oficjalny adres:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czy nie jest to ze strony developera jakieś rozdwojenie jaźni i przejaw naciągania domowych użytkowników na dużą (52 E za roczną licencję) kasę? Nie wiem za co developer Lockdown zebrał te lajki na malwertips, bo w tej chwili być może naciąga na kasę użytkowników zainteresowanych programem do użytku domowego. Jeżeli AppGuard celuje wyłącznie w klientem instytucjonalnyego i korporacyjnego, to powinno się napisać to dużymi literami na stronie produktu. Tego jednak na ich stronie nie widzę. W przypadku zmiany oferty dość drogiego softu jego "domowi" użytkownicy  powinni być informowani o tym z przynajmniej półrocznym wyprzedzeniem. Zachowanie twórcy AppGuard imo jest bardzo nieprofesjonalne.
Jeśli się mylę, proszę o wyprowadzenie z błędu.
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#72
Ustalił zaporową cenę żeby zniechęcić domowych użytkowników do zakupu, z drugiej strony ten kto jednak kupi dostanie program nierozwijany od 2 lat z wybrakowaną w stosunku do biznesowej wersji funkcjonalnością.
Odpowiedz
#73
AppGuard z góry zdecydowanie był nastawiony na biurowe i firmowe rozwiązanie. Niżeli dla statycznego użytkownika zresztą mało kto by i tak kupił ludziom jak nie dasz automatycznego oprogramowania do nie będą korzystać bo za trudne w obsłudze.

Pewnie wypuścił na początku na niskiej przeciętniej cenie aby kosztem wolnych strzelców testerów szybciej sobie bugi i luki ponaprawiać ich udziałem... a teraz kiedy już wszystko jest do lądu w miarę postawione postanowił sprowadzić do prawidłowego biurowego zastosowania oraz jego cenie na te potrzeby spychając zwykłych zjadaczy chleba na boczny tor.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#74
Całkiem możliwe i dodałbym do tego wyrobił sobie markę. To jednak, co mnie drażni, to brak jakiejś czytelnej komunikacji ze strony producenta w kwestii wsparcia. Sporo postów na forum sprzed roku opiera się na domysłach, "chyba" jest tak, a może jednak tak. Na wildersach czy malwertips to samo. Jedyny konkret jaki pada od developera to to, że będzie sprzedawał program z rocznymi licencjami i że jego targetem jest klient biznesowy, a nie użytkownik domowy. Szkopuł, że trochę tych licencji "personal" zdążył sprzedać. Mógłby więc jednak się jasno zdeklarować i napisać, że klienci którzy zakupili wersję 4.xxx personal nie muszą się martwić , bo program będzie aktualizowany, czy wydawane będą poprawki bezpieczeństwa (dla których wersji Windowsa) bez limitu czasowego albo do jakiejś konkretnej daty. Kiedy jednak będą mu tu czy tam tak lajkować, to może uznać, że wszystko gra i właściwie musi zapewnić wsparcie dla wersji 5.xxx softu przez rok od zakupu, a na klientów z wersjami 4.xxx może się spokojnie wypiąć. Zostaną oni wtedy w przysłowiowej czarnej d....
Ps. Chyba, że ktoś wie do kiedy będzie wsparcie dla wersji 4.4.6.1. Dolary przeciw orzechom, że konkretu w tym temacie się nie doczekam.
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#75
Wersja 4 jest porzucona nie będzie już żadnych poprawek ani wsparcia technicznego, obecnie jedyną usługą jaką świadczy producent dla v4 jest serwer aktywacji a i ten nie wiadomo kiedy będzie wyłączony.
Odpowiedz
#76
W takim razie, czy na Windows 10, kiedy w połowie października wyjdzie Fall Creators Update, na wiosnę wyjdzie kolejna aktualizacja, za kolejne pół roku pewnie kolejna, mogą dojść różne nowe funkcje systemu - AppGuard v4... nadal będzie na nim stanowił dobre, kompleksowe zabezpieczenie?
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#77
Z RS3 która wyjdzie w tym miesiącu jest kompatybilny, poziom ochrony jest taki sam jak w poprzednich wersjach systemu. Co będzie później nie wiadomo ale o ile MS nie wprowadzi jakiś rewolucyjnych zmian w systemie to nie powinno być problemu.
Odpowiedz
#78
Twórca bardzo jasno dał do zrozumienia gdzie ma użytkowników domowych

Cytat:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

From AppGuard
Developer

Oct 24, 2016
AppGuard LLC Virginia, U.S.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Last edited: 21 minutes ago
  • Officially, sales of Personal are suspended for the foreseeable future.
  • There is no guarantee that contractual arrangements with channel resellers will continue into the future; sales and support of Personal via any particular or all channel resellers can end at any time.
  • As far as new versions of Personal any time soon, I wouldn't hold your breath. I don't know what people are expecting from a new version but any new features will only be minor as the product is already providing the high security that a user needs.
  • The company is focused on Enterprise and Business versions and customers.
  • Whether or not Personal is being sold, the Professional (v. 4) and Personal (v. 5) still function.
  • The Personal (v. 5) version is not being discontinued.
  • The Professional (v. 4) version has been discontinued.
  • Discontinued does not necessarily mean non-functional nor less secure.
Don't speculate. The above are the facts.
Odpowiedz
#79
No szkoda że te najlepsze rozwiązania tylko dla firm/korporacji a zwykli użytkownicy mogą się obejść smakiem :/

Pozostaje VS który bardzo dobrze i nadal się rozwija..
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#80
Jego soft, jego warunki.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości