Dobór zestawu do najwyższej ochrony
#1
System operacyjny:
Windows 8 X64 OEM


Zastosowanie:
Bankowość Internetowa (iPko), protokół gg, protokół skype, przeglądanie stron internetowych, pobieranie muzyki i filmów.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Płyta Główna: Gigabyte GA-Z68X-UD4-B3
Procesor: Intel Core i5-2500K, 3700 MHz (37 x 100)
Pamięć RAM: Kingston 9905402-401.A00LF (4GB DDR 32133MHz)
Karta Graficzna: Radeon HD 6970 2GB
Dysk Twardy: WDC WD1002FAEX-00Y9A0 - WD CAVIAR 1TB SATA III 64MB CACHE


Jaki zestaw byście polecili ?

mam na oku tak:

- Norton 2013 Internet Security
- Kaspersky 2013 Internet Security
- Emisoft Internet Security
- BitDeffender 2013 Internet Security
- Comodo Intrenet Security

i jakie dodatki byście polecili ? chciałbym złożyć jakiś dobry zestawik żeby było bezpiecznie bez gryzienia się programów.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Emsisoft Internet Security Pack + Sandboxie + Keriver Free. Dodatki: Ghostery, HTTPS everywhere, ewentualnie Noscript. Masz wtedy superbunkier.
Odpowiedz
#3
Eugeniusz napisał(a):Emsisoft Internet Security Pack + Sandboxie + Keriver Free. Dodatki: Ghostery, HTTPS everywhere, ewentualnie Noscript. Masz wtedy superbunkier.

+1 . Można jeszcze pobawić się tym programikiem od Virustotal. Wysłanie pojedynczych exeków na kontrolę. To tak jeśli chcesz Wink
Odpowiedz
#4
Może 30 silnikowy Cerber Antivirus ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
wirusyitrojany napisał(a):Może 30 silnikowy Cerber Antivirus ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


30 silników jest w wersji biznesowej, dostępnej po zaporowej cenie $129000 :crazy:
Odpowiedz
#6
dobra to teraz kilka pytań chłopaki:

- emisoft internet security (trzeba jakąś konfiguracje przeprowadzać po zainstalowaniu czy zostawić jak jest ?)
- sandboxie - jak tego używać Tongue )
- Ghostery, HTTPS everywhere, ewentualnie Noscript (nie wiem o co tutaj kaman gdzie to pobrac i jak skonfigurować, można prosić o pomoc Smile )
Odpowiedz
#7
Cytat: - sandboxie - jak tego używać Tongue )


Uruchamiasz z prawokilku nieznane pliki Smile Proste jak budowa cepa.
Cytat: - Ghostery, HTTPS everywhere, ewentualnie Noscript (nie wiem o co tutaj kaman gdzie to pobrac i jak skonfigurować, można prosić o pomoc Smile )


Z jakiej przeglądarki korzystasz?
Odpowiedz
#8
Opera najnowsza, oczywiście mogę zmienić jeżeli jest coś lepszego Smile
Odpowiedz
#9
Ghostery, https everywhere itp. to dodatki do przeglądarki. Nie wiem tylko jak jest z nimi sprawa jeśli chodzi o Operę Wink
Odpowiedz
#10
to jaką przeglądarke polecasz ? i jak te dodatki tam skonfigurowac ?


Dodano: 03 wrz 2013, 20:11

pomoże ktoś chłopaki ?
Odpowiedz
#11
Firefox albo Opera byle nie nie IE/Chrome
Odpowiedz
#12
A ja tak od siebie polecę SRWare Iron
Windows 10, SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#13
Z przeglądarkami jest jest jak z lubieniem placków ziemniaczanych albo z cukrem, albo z solą, albo ze śmietaną, albo z gulaszem...każdy z tych sposobów ma swoich fanów i obrońców Grin A bardziej poważnie - IE na Win8 ma sporo zalet, bo tam najlepiej działają wewnętrzne mechanizmy m.in. poprzez stosowanie SmartScreen...nieźle teraz spisuje się też Chrome, bo od pewnego ma zaimplementowaną technologię CAMP no i wewnętrzna piaskownicę...Firefox też jest ok, bo wg najnowszych danych jest przeglądarka najmniej podatną (ma najmniej luk) a poza tym posiada mnóstwo dodatków znakomicie podnoszących jest możliwości.
Poza tym każdy ma swoje preferencje - wygląd, działanie, możliwości, itp...musisz wybrać sam Smile Więcej informacji możesz znaleźć np. w naszym dziale dotyczącym przeglądarek.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#14
no ok, a odpowie mi ktoś na pytanie co zadałem wyżej ?

"dobra to teraz kilka pytań chłopaki:

- emisoft internet security (trzeba jakąś konfiguracje przeprowadzać po zainstalowaniu czy zostawić jak jest ?)
- sandboxie - jak tego używać Tongue )
- Ghostery, HTTPS everywhere, ewentualnie Noscript (nie wiem o co tutaj kaman gdzie to pobrac i jak skonfigurować, można prosić o pomoc Smile )"

chciałbym używać opere
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości