jaki firewall do mks_vir?
#1
System operacyjny:[/
win XP sp3

[b] Zastosowanie:


Przeglądanie netu , czasami lekkie gierki online , bankowość przedewszystkim!

Używam do ochrony AVG internet security 2013, ale że komputer słabszy to chciałbym spróbować mks vira . Jaki polecacie do tego firewall? Dodam że korzystam jeszcze z Zemany oram malware anti- exploit.
Z góry dzięki.
Odpowiedz
#2
mks nie jest już od dawna rozwijany. Nie polecam. Lepiej bierz coś innego, np Avasta. I jeśli chodzi o FW, to polecam Private Firewall.
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#3
Otóż Mks_vir jest nadal rozwijany. Korzysta z tych samych baz danych co Arcavir AV. Ostatnio nawet bez echa pojawiła się wersja 2013 (13.9.3201). Wykrywalność jak na nasz rodzimy produkt nawet nawet. Sam mam zamiar powrócić za parę miesięcy do niego aby sprawdzić czy będzie mnie zadowalać na dłuższą metę.

P.S. W dodatku dzisiaj właśnie pojawił się nowy build.
Odpowiedz
#4
Jeśli bankowość elektroniczna, to klasą dla siebie jest Trusteer Rapport, darmowy i co najważniejsze bezobsługowy. Na początku tylko lepiej zwiększyć ochronę dla wszystkich stron i tyle. Sam blokuje wszystkie ataki, usuwa trojany Zeusy itd. Program zabiera około 60mb ramu.
Do tego Avasta free lub Avire, ale bez toolbaraTongue
Firewalla polecam Pc tools firewall lub Private Firewalla.Jeśli jesteś za routerem przewodowym to może być nawet sama zapora windows.

Zemane i Malwarebytes Anti-exploit wyrzuciłbym.
Odpowiedz
#5
ELWIS 1, dzięki. Przypomniałeś mi o programie którym kiedyś się interesowałem i jakoś zapomniałem o nim. Zapuszcze Trusteera razem z Mks_vir( zwłaszcza że odnowiony i lekki .. no i nasz!) Dorzucę PC Toolsa , myślę że styknie .
Dzięki
Odpowiedz
#6
Mks_vir bym sobie odpuścił. Wykrywalnością nie grzeszy, a i lekki to on nie jest.
Odpowiedz
#7
Tu masz link do testu Mks_vir :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i również go odradzam najlepsze jak dla mnie są G-Data i Kaspersky mam je od 2lat jednen działą na lapku jeden na PC i nigdy z komputerami nic się nie działo oczywiście mam jeszcze wspomagające programy do ochrony.Może nie należą do najlżejszych, ale nie mam aż takich słabym komputerów także dla mnie to nie żaden problem.
Windows 10 Home  64Bit | Firefox (uBlock) | Bitdefender

SYSTEM|PRZEGLĄDARKA|BEZPIECZEŃSTWO
Odpowiedz
#8
Może

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

?
Odpowiedz
#9
Ostatnio bardzo dobre notowania ma Bitdefender.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

MKS-a teraz można używać raczej jako pewną ciekawostkę (jak biały nosorożec, jeż albinos albo inne dziwo)
Firewall można wybrać kierując się

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zestawieniem
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości