Crystal Security 3
Sporo zmian Ciekawe jak final będzie śmigać
Odpowiedz
Hello,

Crystal Security 3.7.0.2 BETA released

Changelog
  • Improved Start with Windows
  • Improved Dynamic engine
  • Fixed several reported bugs
  • Updated Shell integration

Two different types of downloads

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Notice: Start with Windows uses now Task Scheduler method to bypass UAC prompt.

Looking forward to your feedback. Smile

Regards,
Kardo
Odpowiedz
Thanks Kardo...I'll check new build Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Uch... spróbuję to jakoś zrozumiale wyjaśnić:

PL:
Kiedy aplikacja wykrywa inną niezaufaną aplikację (u mnie np. wykryty został w ten sposób Avast Internet Security), pojawia się ostrzeżenie o złośliwym pliku i przeniesieniu go do czarnej listy. Jest też możliwość cofnięcia akcji. Kiedy klikam w cofnięcie akcji, nic się nie dzieje. Po wejściu do aplikacji, wykryty plik nadal jest obecny na czarnej liście. Klikam więc prawym przyciskiem na ten plik, chcąc go przenieśc do białej listy... i następnie aplikacja się zawiesza. Pomaga tylko restart komputera.

EN:
When application detects some untrusted applications (for example, on my PC it has been detected Avast Internet Security), a warning appears on the malicious file and transfering it to the blacklist. There's also a possibility in this window to cancel this action ("False detection? Click here to restore"). When I click this, nothing happens for a while. After entering to window of Crystal Security, this detected file is still present on the Black List. When I click the right button to this file, to move it to the White List, it caused application to crash. Only system reboot can help.
Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. - Benjamin Franklin
Odpowiedz
On my Vista...I noticed some issue also...it's connected to an error of App Data folder.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
It's beta so some issues can be Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Hello,

Crystal Security 3.7.0.3 BETA released

Changelog
  • Improved Overview section
  • Fixed several reported bugs

Two different types of downloads

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Looking forward to your feedback. Smile

Regards,
Kardo
Odpowiedz
So...we'll see Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
(27.02.2017, 18:45)narvego napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

When application detects some untrusted applications (for example, on my PC it has been detected Avast Internet Security), a warning appears on the malicious file and transfering it to the blacklist. There's also a possibility in this window to cancel this action ("False detection? Click here to restore"). When I click this, nothing happens for a while. After entering to window of Crystal Security, this detected file is still present on the Black List. When I click the right button to this file, to move it to the White List, it caused application to crash. Only system reboot can help.

Hi @narvego,

It should be fixed in the latest Beta version. Please try it out and let me know.

Thanks in advance.

Regards,
Kardo

(28.02.2017, 08:47)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

On my Vista...I noticed some issue also...it's connected to an error of App Data folder.

Hi @ichit,

Please try fresh install with latest version (delete folder under AppData directory manually).

Regards,
Kardo
Odpowiedz
Thanks Kardo...I'll try such way.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
testuje ten program, gdzieś jak o nim czytałem było ze jest w PL a mam samo ENG, trzeba sobie język doinstalować?
Wisevector v3,05
Odpowiedz
(04.04.2017, 11:13)witek21 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

testuje ten program, gdzieś jak o nim czytałem było ze jest w PL a mam samo ENG, trzeba sobie język doinstalować?

Hello,

Thank you for the interest.

Currently only English language is available. Multilingual support will be added soon.

Your feedback is much appreciated.

Regards,
Kardo
Odpowiedz
Kiedy można spodziewać się wersji PL?

Program jest raczej mało potrzebny. Uruchamiając aplikacje CS3 sprawdza plik czy jest zagrożeniem, jednocześnie pozwalając mu się uruchomić co jest bez sensu bo program jeśli będzie "virusem" to zainfekuje system a po co mi wiadomość od CS3 już po infekcji wtedy jest już "po śliwkach" i za późno!!! (szczegóły na foto). To nie jest tylko z tą jedną aplikacją z innymi też (tj. Zemana Antylogger, Virus total uploader - programy są podczas wykonywania swoich czynności a CS3 dopiero pyta co zrobić z plikiem). CS3 powinien zablokować uruchomienie aplikacji do momentu decyzji od użytkownika....

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

foto: program uruchomił się a ja nie podjąłem jeszcze decyzji czy zezwolić aplikacji na uruchomienie pliku....
Wisevector v3,05
Odpowiedz
Witek bo takie są behaviory częściowo pozwala na ruch wsadowy co nie jest za fajne...
Dlatego bardziej preferuje sie skupić na HIPS i Anty-exe oraz inne pochodne formy ograniczeń. Które blokują program tuż przed podjęciem 1 akcji i blokują i informują użytkownika o danej akcji.

Troche info

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Witek to false ...

Jak kiedyś była paczka u nas to wypakowałem do folderu i automatycznie skosiło mi wirusy (jest opcja żeby się nie pytał)
Odpowiedz
(04.04.2017, 21:41)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Witek to false ...

Jak kiedyś była paczka u nas to wypakowałem do folderu i automatycznie skosiło mi wirusy (jest opcja żeby się nie pytał)

Akurat ten plik na VT jest wykrywany przez dwa silniki, a program ustawiony był ze przy już 1 detekcji ma pytać, program zapytał ale plik został uruchomiony zanim odpowiedziałem czy blokować czy nie. Jeśli plik byłby nowym virusem wykrytym dopiero co przez 1 czy 2 silniki to program by też zezwoliłby aby zaszyfrować mi pliki bo mała detekcja?

Czyli taki soft nie dla mnie..., myślałem że CS3 w integracji z VT sprawdzi uruchamiane pliki jak anty exe, co było by najlepsze i najbezpieczniejsze z punktu widzenia użytkownika.... izolacja do podjęcia decyzji i tyle....
Wisevector v3,05
Odpowiedz
to ustaw
susp 2 (wykrywanie 2 silników - jako zagrożenie)
unsafe 3

Proponuje przeskanować dany exe przed zainstalowaniem lub zapuscić pełny skan przed uruchomieniem danej aplikacji.
Wszystkie wiry które są na  tej stronie to je kasuje , dlatego że na 52 silniki (skanujące) każde zagrożenie jest wykrywane nawet 0 days ...
Odpowiedz
Właśnie miałem tak ustawione jak piszesz... a nawet niżej na poziom 1i2 a nie 2-3
Wisevector v3,05
Odpowiedz
Witam, kiedy będzie wersja stabilna programu ?

Znalazłem błąd : gdy dodaje rozszerzenie np : pdf czy dock to ponownym uruchomieniu komputera rozszerzenia znikają

Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
Proponowane nowości :

- dodanie możliwość wykluczenia całych folderów a nie tylko pojedynczych plików
- możliwość wyboru silników skanujących : do ochrony w real time czy skanie na żądanie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości